Skocz do zawartości

Witam wszystkich


corrado_vr6

Rekomendowane odpowiedzi

nie poddaje się i szukam dalej.....

rozglądam się od ponad roku, ale tak naprawdę szukam już dobrych kilka miesięcy, powoli zaczyna mnie już denerwować, bo chętnie bym juz zasiadł do prawdziwego auta.

 

rzeczywiście musze rozważyć sprowadzenie z USA, aczkolwiek dobrze wszytko przeliczyć, żeby na nic ne zabrakło. Z budzetemj jest tak, jak cummins to 60tpln, jak benzyna, to nie ma większego znaczenia, napewno nie więcej niż 45tys.pln.

 

 

co do tarszej gen rama, jak najbardziej bym i takiego mógł kupić, ale obawiam się skoro 4-laetnie cumminsy mają po 300tys.km. to ile może mieć 10-letni?????? no i jednak te ceny spore jak na 10-letnie auto. a jeżeli 2-gen to tylko cummins w manualu 4x4 i dobrze wyposażony, wtedy zostaje u mnie dożywotnio....

 

Łukasz

.

NO RAM, NO FUN.....

 

Cummins 4x4 HD 06' MEGA CAB - był :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Z budzetemj jest tak, jak cummins to 60tpln

Myśle, że przy tym budżecie powinieneś rozważyć zakup benzyniaka, bo sorry, ale nie wierze, że uda Ci się kupić cumminsa 3gen do 60000zł. W tej cenie powinieneś szukać w miare świeżego Hemi i to z rocznika 05,06. Cumminsa poniżej 85000 3gen w dobrym stanie jeszcze nie widziałem, a jeśli są takie ogłoszenia jak podałeś na wstępie to jest bardzo bardzo podejrzane.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno macie większe dświadczenie jeżeli chodzi o dodge, na pewno wybiorę się najoierw na oględziny a w między czase rozejrzę się za jakąs benzynką.....

 

A kto z kolegów zaprosi na jazde testową?? szzególnie moją małżonkę, ktoa też wielbi rama, ale jesze troszke się obawia......

 

musze jeszcze przekalkulowac koszty eksloatacji diesel/benzyna z gazem, móicie, ze gazownia wychodzi taniej od diesla??? a liczyliści koszt montażu gazu???

 

a jeżel benzyna to jaki silnik??? tylko hemi??

- co sądzicie o 4.7 - za słaby do tego auta??

- a co z 5.9 magnum, montowany jeszcze przez jakiś czas w 3-generacji....

- jakie koszty instal gazowej porządnej jakoci??

 

 

p.s. wielkie dzieki, za bezcenne info chłopaki i poświęcony czas, chyba ze powoli zaczynam przynudzać..............Ł

 

 

Łukasz

NO RAM, NO FUN.....

 

Cummins 4x4 HD 06' MEGA CAB - był :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie nad zasadniczą sprawą. Czy chcesz pozostawić samochód seryjny, czy chcesz motać silnik, a jesli tak to w jakim stopniu. Seryjne Cumminsy nie powalają osiągmi, szczególnie w największych budach (3500 DWR). Ale możliwości modyfikacji ogromne. Z seryjnych samochodów najlepsze osiągi będzie miał 1500 HEMI.

5.9 to doskonały silnik i świetna baza pod zmotę, ale seryjnie mała moc :-P . itd..itd...itd.

Wiemy już , że masz 60tyś. Teraz pomyśl czego oczekujesz od samochodu teraz a czego w przyszłości. Bo na prawdę można wiele wycisnąć z tych pojazdów, szczególnie z Cumminsów. Wszystko to są oczywiście jakieś koszta , więc zastanów się też ile chcesz przyznaczyć w przyszłości na samochód.

Albo kup SRT10... typowy asfaltowy koń wyścigowy. W wersji regularcab występuje z manualem 6-cio stopniowym. Seryjnie rozwala osiagami! za 20tyś$ kupisz w przyzwoitym stanie. tyle, że w 60tys zł się nie zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o 4.7 - za słaby do tego auta??

Wybij sobie z głowy, nie dość że muli to jeszcze się sypie.

a co z 5.9 magnum, montowany jeszcze przez jakiś czas w 3-generacji....

5.9 to bardzo fajny silnik. Doskonale radzi sobie z Ramem. Duży potencjał do ulepszeń, ale seryjnie nie daje tyle frajdy co Hemi.

a jeżel benzyna to jaki silnik??? tylko hemi??

Ja użytkuje Hemika i na 5.9 bym się nie zamienił. Hemika też można fajnie uzbrajać. W każdym razie jeśli benzyna to 5.7 Hemi lub 5.9 lub 8.0 V10 Tough Magnum, ale w 3gen bardzo rzadko spotykany.

- jakie koszty instal gazowej porządnej jakoci??

Instalacja na bardzo dobrym polskim sterowniku Stag to koszt koło 5000 zł z butlą 230l. Nie daj się naciągać na Prince'a, bo jest mocno przereklamowany. Jest dobry, ale Stag ma tą samą jakość a jest sporo tańszy. Instalację gazową można dobrze założyć na Ostrobramskiej w Wawie w Energy Gaz Polska. Tam uzyskasz więcej informacji

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, jak chesz to zadzwoń albo napisz to się umówimy najazdę testową. Ja mam RAMA 3500 z 2006r. Będę też niedługo myslał o sprzedaży bo jestem na etapie zakupu innego autka. Także zapraszam.

"NIC NIE TRZEBA ROBIĆ DLA ZASADY"

 

DODGE RAM 3500 6l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miło, dzieki za zaproszenie, być może juz w najbliższy weekend bede się wybierał w okolice Chodzieży obejrzeć auto, jade z Warszawki, to chyba w miarę podrodze jakbym chciał zajechać do Ciebie???

 

A może bywasz czasem w stolicy swoim wozem???

Jaki silniczek i jaka skkrzynka u Ciebie??

 

 

 

pozdro

Ł.

NO RAM, NO FUN.....

 

Cummins 4x4 HD 06' MEGA CAB - był :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug około 95 tysi - oczywiście do uzgodnienia.

Łukasz silniczek 6l diesel a skrzynia automat. Od Chodzieży do Gniezna to około 70-80 km. Tylko wcześniej daj znać bo w niedzielę jestem na zlocie quadów i będę nie osiągalny. Ale sobota jak najbardziej. Jestem też nim od czasu do czasu w stolicy. Napewno będę jeszcze przed świętami.

 

pozdro

"NIC NIE TRZEBA ROBIĆ DLA ZASADY"

 

DODGE RAM 3500 6l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszce nie wiem dokładnie kiedy się wybiore w trase objazdową. Ale jakbym jechał napewno się odezwę.

W razie czego daj znać jak będziesz wybierał się do stolicy, wyskoczymy na kawe i próbę drogową wozu, zdradzisz sekrety uzytkowania tegoż pięknego wozu

 

 

Ł.

NO RAM, NO FUN.....

 

Cummins 4x4 HD 06' MEGA CAB - był :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ale brak miejsca gdzie je trzymać to jest mój trzeci samochód i jeżdzę nim tylko od czasu do czasu a jestem w trakcie negocjacji kupna kolejnego autka i jak dojdzie do finalizacji nie będę gdzie miał trzymać.

"NIC NIE TRZEBA ROBIĆ DLA ZASADY"

 

DODGE RAM 3500 6l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug około 95 tysi - oczywiście do uzgodnienia.

Tak myślałem, oczywiście pytanie zadałem troszke z premedytacją, żeby może troszkę przekonać nowego kolegę Łukasza, że dobrego cumminsa z mniej wiecej tego rocznika nie kupi za 50-60tpln. Szkoda, że ja nie dysponuje takimi wolnymi środkami, bo 3500 CTD bardzo mi się podoba, ale kupiłbym go tylko jako drugiego pickupa. Pierwszy musiałby się upalać po klamki w błocie hehe...

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawę z tego, ze ceny auta w bdb tanie sa wyższe, niz mój budżet...

Ale wyższego niestety nie posiadam..... wiec szykam co z niższej półki, albo czekam aż będą tańsze.. Moze być tak,ze jak coś obejrze tańzzego i osobście przekonam się, ze to szroty to po prostu odpuszcze i bede myślał o nowym budżecie, albo czekal aż stanieja. Bez oględzin tych wozów sie nie obejdzie..

 

A może ktoś oglądał tego mega-cab 2006 w Szamocinie

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9598340

 

Cena podejrzanie niska??? ale czy toś go widział, oglądał i słuchał???? tego tez chciałem zobaczyć.

 

Ł.

NO RAM, NO FUN.....

 

Cummins 4x4 HD 06' MEGA CAB - był :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ten z ogłoszenia jest jeszcze bardziej podejżany od tego poprzedniego, ale sam nie wiem. Na pewno jest w tym jakiś haczyk... Pojedź i zobacz co to za auto. W pierwszej kolejnosci pytaj zawsze o numer VIN pojazdu w celu sprawdzenia raportu CARFAX, Jak ktoś będzie coś kręcił czy kombinował to znaczy od razu, że to ściema i już .

 

Mówię poważnie... celuj albo w benzyniaka , albo w końcówkę serii 2 generacji. Chyba , że po prostu nie podoba Ci sie 2gen lub chcesz po prostu 3cią. To inna sprawa. Jeszcze ewentualnie był w 2003 roku krótko produkowany model, mianowicię połączenie 3 generacji z silnikiem V10 Magnum. To też bardzo fajne zrowiązanie, ale ciężko znależć takiego, ale jest kilka...

np taki - http://www.autotrader.com/fyc/vdp.jsp?ct=u&car_id=268535515&dealer_id=75138&car_year=2003&rdm=1259679136741&lastStartYear=1981&model=RAM25002WD&num_records=25&systime=&make2=&highlightFirstMakeModel=&start_year=2003&keywordsfyc=&keywordsrep=&engine=10%20Cylinder&certified=&body_code=0&fuel=&awsp=false&search_type=both&distance=0&marketZipError=false&search_lang=en&showZipError=y&make=DODGE&keywords_display=&color=&page_location=findacar%3A%3Aispsearchform&min_price=&drive=&default_sort=priceDESC&seller_type=b&max_mileage=&style_flag=1&sort_type=priceDESC&address=60706&advanced=y&end_year=2003&doors=&transmission=&max_price=&cardist=763&standard=false&rdpage=thumb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, kupuj co chcesz, ale tak jak mówi Bullterier, sprawdzaj wszystkie Vin w carfaxie. To pierwszy zabieg który możesz robić przez telefon, kosztuje nie wiele, a bedziesz widzial reakcje sprzedającego. Moje zdanie jest podobne do Bullteriera, za 60000 3500 CTD jest bardzo małoprawdopodobne, żeby kupić bez wad, 2500 CTD podobnie. W tej cenie możesz szukac dowolnego 1500 do 2006r lub 2500 benzynowego. Wybór należy do Ciebie. Lubisz hazard to ryzykuj, możesz wiele zyskac jak kupisz to co chcesz za tyle ile masz lub wiele stracić, jak to w hazardzie.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no swięte słowa, jest to lekki hazard...

 

każde auto sprawdzam w carfaxie, bez tego nawet nie dotykam tematu, stą też padało wcześniej pytanie o przebiegi 300 tys.km. na silnik cumminsa, bo po tyle mają diesle u nas w kraju, częśc dodge w ogóle nie ma w carfaxie, więc pewnie były or razu zezłomowane. Jest tez kilka ofert uszkodzonych z USA, biore tylko pod uwagę te bez uszkodenia konstrukcji ramowej, karoseria...

 

Jest cięzki temaat, bo na ideała nie jestem w stanie wyłożyc 100tys.km. więc licze się z wadami....

HEMIk w podobnej cenie....

 

No i jak już wspomniałem mam czas, nic na siłe i na szybko, w ten weekend wyruszam na oglądanie pierwszych egzemplarzy, zaczne od okolic Gniezna.......

 

 

 

pozdroo

Ł.

NO RAM, NO FUN.....

 

Cummins 4x4 HD 06' MEGA CAB - był :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug, odezwę się jak bede jechał w rodzinne, świętokrzyskie strony...

 

no chyba, ze juz zakupię furaż, to pewnie też zalece się pochwalić......

 

AAAA, wybór II i III gen rozwiązała moja ukochana druga połowa, w groe wchodzi III gen, i to najchetniej p rzed liftem 2006, taki się kobiecie najbardziej podoba...........

NO RAM, NO FUN.....

 

Cummins 4x4 HD 06' MEGA CAB - był :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kup 1500 HEMI z 2005 roku. Kupisz auto w dobrym stanie a silnik można jeszcze trochę podkręcić. Tzn można go podkręcić bardzo ostro, ale to zależy od funduszy. Jedyny problem to rzadko spotykany w Polsce model z mechaniczną skrzynią. Uważam, że jeśli masz zacięcie sportowe to najlepszy wybór dla Ciebie. Połączenie wszystkich dobrych cech. Cena , skrzynia, silnik, mała masa, niezależne przednie zawiesznie (doskonałe na asfalcie). Takiego hemika spokojnie wykręcisz na 400 hp. Więcej to już trochę komplikacje się zaczynają i lawinowy wzrost kosztów. Z takim budżetem i podejściem jak Twoje, nie ma się nad czym zastanawiać. Jak kupisz starego zloma to wydasz majątek na jego naprawy, tym bardziej jeśli będzie to Cummins!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm............. to teraz to mi gwoździa przybiłeś...................

 

chyba w takim razie zaczne od wycieczki do Druga na oględziny i obsłuchanie sprzętu......

 

A jak ewentualnie z montażem gazu do hemika z MDSem?? czy to jakis kłopocik jest, czy gazownia hula bez problemowo w MDS HEMI

NO RAM, NO FUN.....

 

Cummins 4x4 HD 06' MEGA CAB - był :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj funkcji szukaj bo o MDSie było sporo, a i o instalacjach nie mało. Mój MDSu nie ma więc problem mam z głowy. Z gazem zero problemów, pod warunkiem, że nie bedzie Ci zakładał "pan Kazik co to go polecił Władzio, bo mu dobrze w golfie chodzi"... Wiesz o co chodzi...

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i były weekendowe oględziny wozów.......

 

no i oczywiście kilka pytań....... a które może zapytam bez sensu, albo jako laik, ale zapytam

 

1. napędy, bo nie mogę się tego na forum doszukać. 2wd 4wd 4lo, takie sa ta, możliwośći.

 

Ale i z tym pojawił ię kłopot, przy 2wd, nie ma żadnej kontrolki, przy włączaniu 4wd miga trzy razy i zostaje zapalona a przy przełączeniu na 4lo mryga cały czas a 4wd dalej się świeci.... jak to działa i do czego który słuzy.

 

Jeszcze w tej aej kwestii gości mi przełączył napędy podczas jazdy z 2wd na 4wd, potem z powrotem na 2wd i pojawiły się jakieś wibacje na całym aucie tak jakby z napędu, zaczęło ściągać w prawo, wyłączenie zapłonu nie pomogło... Potem przykatował furę na napedzie tylnym i mu przeszło....... co to może być??? czy napędy sie nie zdążyły spiąć/rozpiąć??

 

 

2. precyzja układu kier, kręcenie w lewoprawo podczas jazdy 10 minut w lewo i 10 w prawo nie powodowały skrętu, taki jakby duuuży luż na kierce, czy to normalne???

 

 

to tak na początek co mnie najbardziej zaniepokoiło.... pomożecie w odpowiedziach??

dzięki to nie koniec pytań, hihih ale zakup coraz bliżej.....

Ł.

NO RAM, NO FUN.....

 

Cummins 4x4 HD 06' MEGA CAB - był :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.