Jump to content

Dodge RAM 5.7 2007 problemy z odpaleniem po dłuższym postoju

animalx
 Share

Recommended Posts

Witam. Przekopałem całe forum i nie znalazłem podobnego problemu, ale może ktoś będzie wiedział o co chodzi.

RAM 2007 5.7 HEMI z podtlenkiem LPG

Otóż odpalam RAMa na zimnym silniku i pali bez problemu. Po wyłączeniu silnika i ponownym (nawet kilkukrotnym) włączeniu pięknie odpala. Jak postoi 10-15 minut i odpalam - też jest ok. Problem pojawia się, jak auto stoi dłużej niż 0,5-1h. Wtedy kręci dość długo, ale w końcu odpala (czasami trzeba 2 razy zakręcić). Raz zapalił się check, świecił godzinę, po czym zgasł i jest spokój.

Obecnie samochód jest na pozakupowym serwisie (oleje, wyciek z reduktora, łącznik stab, łożysko z piastą, światło przeciwmgielne itp). W tym warsztacie serwisuję wszystkie samochody (do tej pory jestem zadowolony), jednak nie specjalizują się w motoryzacji USA, więc ta dolegliwość może być dla nich problemem, a nie mam zamiaru kupować części i sprawdzać, czy to jest to, czy może szukamy dalej.

Czy może to być wina instalacji LPG? Samochód podczas jazdy zarówno na benzynie, jak i na gazie nie sprawia problemów podczas jazdy.

Niezbyt znam się na mechanice, ale jeżeli ktoś jest w stanie naprowadzić mnie na przyczynę awarii, to będę wdzięczny. Jeżeli nie, to będę szukał jakiegoś amerykańskiego specjalisty na śląsku:)

2007 Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Big Horn Edition

Dzięki :)

[ Dodano: 2015-10-21, 17:41 ]

3 razy zapłon bez odpalania auta i czekać, aż pojawi się jakiś błąd z literką P

No i umnie jest dokładnie to samo co na filmie. Nic się nie wyświetla. Tzn, że błędów brak, czy że coś robię nie tak?

Jeżeli nie ma błędów to pokażą Ci się kreseczki z napisem DONE

W takim razie coś zrobiłem źle. Niestety muszę na miesiąc wyjechać za granicę, jak wrócę będę męczył temat dalej.

Offtop: Znalazłem instrukcję obsługi (500str) i książkę serwisową (2500str) do RAMów 2006-2007, jeżeli ktoś byłby chętny, mogę podesłać PDFy.