Skocz do zawartości

F-150 2005 5,4 śmieszne ale zapytam o spalanie


kaktus30

Rekomendowane odpowiedzi

Taki mały :kasztan:

 

Jakie spalanie wychodzi wam przy dynamicznej jezdzie po miescie i zwinnym ruszaniu ze swiatel ??

 

i jakie spalnie np na hiwaju przy 140 km

 

moj pickup to crewcab z 4 stopniowa skrzynia.

Ford F-150 2005 Lariat 5,4 V8 Triton

Jeep Commander 2006 Laredo 3,7 V6

 

Sprzedam

Mechanizm opuszczania kola zapasowego

Dolot stożkowy do 5,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to mi komputer pokazuje 25l Pb :shock: a do gazu to się dolicza 30% ??

25l Pb + 30% czyli jakies 32,5L :shock: dobrze liczę ? czy coś mi się pomyliło ?

 

[ Dodano: 2015-09-17, 07:42 ]

przy 140 km/h to już w ogóle spalanie kosmos. coś chyba koło 40L pokazuje

Ford F-150 2005 Lariat 5,4 V8 Triton

Jeep Commander 2006 Laredo 3,7 V6

 

Sprzedam

Mechanizm opuszczania kola zapasowego

Dolot stożkowy do 5,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4x2 będzie zawsze mniej palił ponieważ jest sporo lżejszy.

 

Mój Ford kiedy jeszcze był w oryginale to palił 15lpg w trasie i 22-23lpg w mieście. Rekordowo zszedłem do jakiś 13,3lpg jadąc 70-90km/h (długo historia czemu) na pusto autostradą z Wrocławia do Żor.

 

Oryginalna waga F150 5,4 Supercrew to jakieś 2,5 tony. Natomiast moje auto po tryśnięciu i opancerzeniu od dołu osłonami waży 2,8 tony. Dodatkowo większe gumy (33cale). Automatycznie spalanie wzrosło. Aktualnie w spalanie w trasie to jakieś 18-19 lpg a po mieście około 25-26lpg.

Mam też wymienioną instalację w zeszłym roku i mam wrażenie, że jednak poprzednio mieszanka była zbyt uboga bo niby mniej eFka paliła ale jednak co chwile "check engine" mi się zapalał. Te 13,3lpg w V8 cieszyło, ale jednak od początku było mało realne. Trzeba powiedzieć otwarcie, że nawet 25lpg w V8 to bardzo dobry wynik przy normalnej jeździe i nie ma się co napalać na mniej, a każde odstępstwo "w dół" od tej normy traktować jako miły bonus ;)

 

Najwięcej mi moja taczka spaliła 36lpg ale to z full ładunkiem i ciężką przyczepą też załadowaną z wieloma podjazdami po drodze, więc dużo mniej niż te 40l Pb które pokazuje Kaktusowi. Coś może być nie tak w tym przypadku, ale i tak trzeba auto zlitrażować "starym" sposobem ;)

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to ja mam jeszcze chyba mapy paliwa i lpg do strojenia, dzis jade.

 

Ostatnio spalanie mieszane wyszlo mi .... uwaga werble..... 28l :shock: przeliczajac zatankowany gaz i ilosc przejechanych km. co smieszniejsze podpiolem sie przez obd2 do komputerka i przez program diagnostyczny dashcommand pokazal mi srednie spalanie na 80 km jakies 19 l na autostradzie 150 km/h taka srednia wyszla natomiast komputer pokladowy eFa pokazywal 26l. Sam już nie wiem komu wierzyć :evil: .

 

Jedyny błąd jaki mi sie pojawia to P2004 Intake Manifold Runner Control Stuck Open choć IMRC został wymieniony (zamiennik i może dlatego, za jakiś czas ew sciągne oryginalny fordowski i zobacze :( 90$)

 

[ Dodano: 2015-10-21, 14:35 ]

Witam ponownie :)

Auto przeszło zmianę zbiornika LPB pod pakę i serwis LPG ze strojeniem

I teraz spalanie uwaga ..... w trasie górskiej czyli dużo zakrętów 90* zjazdów i podjazdów pod górki spalanie wyszło 22l :lol: ale na autostradzie chyba diobeł na haku siedzi i przy 130-140/h spalanie skacze juz do 27l :evil: a mówią że w trasie mniej auta palą :pala: może ja za szybko tym autem po autostradzie jeżdże i wasze odczyty spalania są z przedziału 80-90 km/h na autostradzie (w co wątpię)

 

Jepem przy silniku 3,7 V6 wyciskam max co fabryka ogranicza do 180/h i średnia spalania to 18l przy stałym 4x4.

 

Jeszcze podjadę do gazowni, ale podejrzewam że problem tkwi już w sterowniku IMRCW od tych klapek w kolektorze dolotowym. Zostaje zamówić oryginał a nie chinski zamiennik.

Ford F-150 2005 Lariat 5,4 V8 Triton

Jeep Commander 2006 Laredo 3,7 V6

 

Sprzedam

Mechanizm opuszczania kola zapasowego

Dolot stożkowy do 5,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ci żłopie, u mnie w Dodge przy jeździe autostrada z predkością miedzy 145-160 spala kruszynka około 22-24 litrow. Podjedź lepiej do dobrego gazownika i niech przejży Ci instalacje :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ford F 150 silnik 4,2 2WD.

Na autostradzie szybkość 100-120 km/h = 14,5 - 15,00 l/100km.

Po mieście i na krótkich trasach, bez butowania 15-17l/100km.

Po mieście "troszkę" ostrzej -17-18 l/100km.

Na zbiorniku LPG ok. 53-54 litry przejeżdżam ok. 200 Mil = ok. 320 km.

 

Dane po przejechaniu kilku zbiorników LPG, i krótkiej eksploatacji auta, brak wprawy, i wyczucia nowego nabytku :-? .

Silnik do regulacji i przeglądu, bo jego praca ma wiele do życzenia :evil:

Brak błędów, ale praca kiepska :-? .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ford F150 5,4 FX4 2004

Warszawa i okolice 25-29l/100km lpg raz jakimś przypadkiem 22l/100km

Ostatnio trasa Piaseczno-Sulechów-Krapkowice-Kędzierzyn-Piaseczno.

Początkowo na autostradzie 21 na krajówkach spadło do 18l/100km.

 

Spalanie jak spalanie ale na jakiejś stacji gaz jakoś mocno tanio było to 100km kosztowało 36zł:)

 

Nie wiem czy to się zmieni ale instalacja jest praktycznie do wymiany.

Komp Staga czyli dobry ale reduktor i wtryski to najniższa półka i po prostu nie dają rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Po wymianie czujnika mapsensora i diagnozie mechanika, że mam "zastane" wtryski do poprawnej pracy silnika dużo brakowało, postanowiłem więc pojeździć na benzynie z domieszką środków czyszczących i regenerujących wtryski.

Pierwszy zbiornik przejeździłem z podwójną (2 buteleczki) domieszką środka STP do czyszczenia wtrysków w silnikach benzynowych.

Jazda po mieście, krótkie trasy, i zbiornik pięknie do dna wyjeździłem :-D .

Drugi zbiornik zatankowałem ponownie z domieszką środka do czyszczenia wtrysków i pojechałem w trasę, jakie moje było zdziwienie :shock: , gdy autko mi spaliło tylko 12-12,5 litra. W jedną stronę jechałem na pusto, wracając miałem ładunek 550 kg nie czułem tego podczas jazdy, i na spalanie nie wpłynęło to pewnie zbyt negatywnie ? miałem nawet uczucie, że maszyna jechała pewniej i nieco lżej na rasie :shock: .

Wiadomo silniczek 4,2 litra z napędem na 1 ośkę du...y nie urywa, ale też myślę że wielkiej tragedii nie ma :-), gdybym wiedział wcześniej, że na takim poziomie będzie spalanie, to nie remontował bym tego LPG, tylko tą kasę przeznaczył na paliwo :-D .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, Podepne się pod ten temat zeby nie smiecic nowych,  od jakiegs czasu przymierzam sie do pickupa i na froncie został ram 1500 i F150.  Hemi przemawiał do ze wzgledu na "ekonomie" ale jakos ford blizej mojemu sercu.  i tak zacząłem grzebać w tych forach o tym spalaniu i ogólnie uzytkowości.  CO do spalania jak  w temacie. Przez pare lat wiele sie zminiło miał ktoś okazje jeździć seria XI a potem XII z silnikim 5,4 ? słyszałem ze te stare (XI) sa bardziej ekonomiczne, ale nie lubie bazowac na opini 1 osoby.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam 11 generację, 5.4v3 triton

wiesz... w dobie, gdy xc90 potrafi wessać 18l/100km to takie 16l gazu na trasie czy 23 w mieście jakoś specjalnie nie powala

silnik fajny, choć warto zajrzeć na youtube i popatrzeć, jak go utrzymywać w dobrej formie, diagnozować i - oczywiście - naprawiać

od kiedy zacząłem sam grzebać, od razu mniej usterek - polscy mechanicy nie grzeszą chęcią do nauki w tym zakresie - wystarczy im, jak ogarniają padaki z Rzeszy, bo to 102% rynku.

ostatnio specjalista od alternatorów urwał mi plastikową wtyczkę z kablami, bo przecież zwolnić blokadę za pomocą małego wkrętaka przerasta granice pojmowania ☹️

pozdrowienia, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.