Skocz do zawartości

DODGE 1976 wspomaganie kierownicy


cyvik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój pickup oryginalnie nie miał wspomagania kierownicy. Na dodatek poprzedni właściciel zmienił kierownicę na Granta i teraz już bardzo ciężko się manewruje moim maleństwem w ruchu, że o postoju nie wspomnę. Rozmawiałem z kilkoma posiadaczami podobnych dodge i większość z nich ma wspomaganie ze starych mercedesów.

Dlaczego akurat MB? Oryginalne Moparowskie są złe, drogie czy też mało wytrzymałe?

Czy nie można użyć czegoś z Jeepa?

Czy po za pompą i przekładnią muszę mieć również inną kolumnę kierownicy?

Proszę o opinie.

cyvik

chevy g20 89'

dodge ramcharger 76'

vette 88'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat MB?
Bo pewnie najłatwiej i najtaniej kupić taki zestaw.

Żeby założyć wspomaganie potrzebujesz

- przekładni kierowniczej (pewnie to będzie najdroższy i najtrudniejszy do zdobycia element

- pompy wspomagania ze zbiorniczkiem płynu i mocowaniem do bloku silnika

- przewodów ciśnieniowych do połączenia tych wszystkich elementów

Kolumna zostaje ta sama. Do wymiany może być ewentualnie łącznik kolumny z przekładnią, ale to pewnie wyjdzie w trakcie składania.

Pompa pewnie będzie pasowała od innych produktów Mopara z tamtych lat.

Z przekładnią to pojęcia nie mam - może podejdzie od Rama II generacji.

Trzeba by też sprawdzić też stare full sizy Jeepa - SJ (Wagoneer) i J20 (Gladiator)

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa pewnie będzie pasowała od innych produktów Mopara z tamtych lat.

Z przekładnią to pojęcia nie mam - może podejdzie od Rama II generacji.

 

Pompa to akurat mały problem, niedawno przekładałem z Jeepa ZJ'ta - jedynie mocowania mogą do wymiany, bo dodge trochę "udziwniał" jeepowe części. Ale generalnie wszystko do siebie pasuje.

Przekładnia ślimakowa (II gen) do RAM'a praktycznie niezdobywalna. Rynek second-hand zasypany jest natomiast listwowymi z nowszych modeli. Ale to już nie jest Plug'n'play.

Przekładnia z Jeepa jest mniejsza od RAMowskiej. Śruby mocujące teżsą cieńsze, obudowa nieco oszczędniejsza w materiale. Jakkolwiek pewne elementy pasująi są zamienne - to osobiście bałbym się, biorąc pod uwagę masę RAM'a.

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek second-hand zasypany jest natomiast listwowymi z nowszych modeli. Ale to już nie jest Plug'n'play.

Bym powiedział, że to już rzeźba w g....e

Pewnie najrozsądniejsze będzie kupienie takiej przekładni po regeneracji w USA. Śmiem nawet twierdzić, że cena będzie zbliżona do tej, jaką trzeba u nas zapłacić za wyłachanego grata

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poszukaj dobrze z wujkiem google bo jakiś czas temu widziałem jakieś ogłoszenia na olx chyba miał ktoś kupe gratów do w 200.przeszperaj dobrze neta a myśle że cos znajdziesz ;-)

Fuck the fuel economy

YUKON XL DENALI 05 6.0L

EXPLORER 94 4.0L OFF ROAD ŁOTR

BYL W200 76 5,2L

FLEETWOOD 87 5,0L

KAPPA 98 3.0L

BYL GAZ 69 3,0L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ogłoszenie kuba.Cyvik to pochwal sie liczbami ile za ile :lol: A tak szybciutko z innej beczki masz tam 318 ci 5.2???orginalny zapłon??

Fuck the fuel economy

YUKON XL DENALI 05 6.0L

EXPLORER 94 4.0L OFF ROAD ŁOTR

BYL W200 76 5,2L

FLEETWOOD 87 5,0L

KAPPA 98 3.0L

BYL GAZ 69 3,0L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ogłoszenie kuba.Cyvik to pochwal sie liczbami ile za ile :lol: A tak szybciutko z innej beczki masz tam 318 ci 5.2???orginalny zapłon??

 

jak będę miał na miejscu to napiszę ile kosztowało.

mam 5.2 i oryginalny zapłon- ty zmieniłeś na jakiś elektroniczny?

cyvik

chevy g20 89'

dodge ramcharger 76'

vette 88'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jestem w trakcie na GM.ale ciągle jakieś przygody mnie spotykają :cry: !!!W sensie jak mi znowu zaczął szwankować jakoś koniec czerwca odnowiłem gażnik ale oczywiście za pierwszym razem złe uszczelki ale szybko przysłali dobre ;-) ,a przepustnice wysłałem do gościa do poznania :f: z którym umówiłem sie że za robote wyśle mu pełen zestaw uszczelek do cartera 4bbl on i tak mnie sto cośtam skasował a k...wa przepustnica widze że kapie z ośki wp zdu fachowiec siek: siek: siek: z 40 lat gażniki robi ham jeden.Po montażu gażnika znowu kłopoty z zapłonem :roll: więc zamówiłem nowa cewka modół cewka w aparat reszte miałem już nowe ale oczywiście sierpień więc sie znowu naczekałem,po montażu nie odezwał sie,4 noce w garażu z pytaniem o co ku...wa kaman :-/ dorwałem moduł drugi odpalił, i co nowy moduł okazał sie szajs :shock: !!!Myślałem że wybuchne jak granat!!!Ale wymienią mi więc znów czekam a DODA w garażu od jakiś 2 miesięcy.także ogólnie jakąś masakre mam lekko mówiąc :roll: !jeszcze tylko aparat mam stary ale kurka wyciągnięty był przesmarowany ,nowa w nim cewka palec i kopułka,więc cierpliwie czekam i dolewam benzynki do sagana jak wreszcie wypierdziele w pola i lasy 2 dni mnie nie znajdą! :twisted: :twisted: :twisted: I tak zachodze co jakiś czas i se głaszcze Dode :)22 moją i obiecuje ostrą jazde :calus: !Ale chociaż dobrze że mam też kanapowca to se czasem pośmigam :lol:

Fuck the fuel economy

YUKON XL DENALI 05 6.0L

EXPLORER 94 4.0L OFF ROAD ŁOTR

BYL W200 76 5,2L

FLEETWOOD 87 5,0L

KAPPA 98 3.0L

BYL GAZ 69 3,0L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój stoi od 4 lat w garażu. asfaltu ani terenu nie widział. wreszcie zrobiłem konserwatora i w przyszłym tygodniu jadę do diagnosty i rejestracji. jeszcze tylko wspomaganie kierownicy i można jeździć. silnik 440 na razie zostaje na palecie, w 318 postaram się o nowy/używany aluminiowy kolektor, gaźnik 4BBL, aparat msd i wałek.

cyvik

chevy g20 89'

dodge ramcharger 76'

vette 88'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.jimsautoparts.com/nos_truck_parts.htm

ciekawa stronka dużo różnych częsci fakt że ceny ale to orginalne części!!

No 4 latka to sporo,czyli na żółte idzie więc będzie to niedzielnodupowóz :lol:

Fuck the fuel economy

YUKON XL DENALI 05 6.0L

EXPLORER 94 4.0L OFF ROAD ŁOTR

BYL W200 76 5,2L

FLEETWOOD 87 5,0L

KAPPA 98 3.0L

BYL GAZ 69 3,0L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.