Skocz do zawartości

F-150 2005 kolizja i wycena zderzaka


kaktus30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś rano gostek wcofał hondą civic w moj prawy przedni zderzak. Coprawa nic wiele sie nie stalo, czesc metalowa mocno obtarta, plastikowa tez i plastik na nadkolu, oraz rozwalona pomaranczowa ledowa obrysówka.

 

Jaką kasę można z czegoś takiego uzyskać ? Czy lepiej dawac do ASO forda ? Uszkodzenia spokojnie sam zalatwie i tak bezowe zakonczenia mialem malowac plastidipem a zderzak wystarczy zrobic lekka polerke :D i bedzie ok. Pytanie tylko jak policzyć zderzak bo widzialem uzywane tylnie po 1600zł

 

Ponizej wrzuce fotke jak to wyglada

post-1509-15323756788962_thumb.png

Ford F-150 2005 Lariat 5,4 V8 Triton

Jeep Commander 2006 Laredo 3,7 V6

 

Sprzedam

Mechanizm opuszczania kola zapasowego

Dolot stożkowy do 5,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nic nie jest polamane ani powgniatane to policza tylko malowanie. W zaleznosci od miasta i farby ceny to 200-400 zl za element. Mozesz upierac sie o wymiane plastikowej oslony jak mocno starta. Zamiennikow nie ma to policza orginal - ale tez nie jest drogi... Duzo z tego nie bedzie chyba ze policza wymiane wszystkiego na nowe... ale wątpię.

Ford F-150 5.4 2005 rok Lift 2.5" 315/70/17 black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to PIERDÓŁKA ale tyle sie placi na te ubezpieczenia wiec niech placa slono a jak nie to mam prawo zadac wymiany na oryginal przez aso z usa to wtedy ich skrobie to konkretnie, import z usa clo vat roboczogodziny aso wiec mysle ze powinni dac konkretnego grosza, pozatym wydaje mi sie moge miec prawo do wyboru metody zalatwienia sprawy, bo np nie chce miec auta malowanego gdzie zacznie farba odpadac po jakims czasie albo przy sprzedazy auta zanizy mi jego wartosc bo ktos bedzie z testewrem lakieru sprawdzal lakier

Ford F-150 2005 Lariat 5,4 V8 Triton

Jeep Commander 2006 Laredo 3,7 V6

 

Sprzedam

Mechanizm opuszczania kola zapasowego

Dolot stożkowy do 5,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie teraz ubezpieczalnie działają w taki sposób, że robią wycenę naprawy w śmiesznych pieniądzach. Potem możesz się odwołać co najczęściej do niczego nie prowadzi, ale dają furtkę, że jeśli przedstawisz im faktury, iż naprawa wyszła drożej to dokonają korekty na twoją korzyść. Trzeba się jednak liczyć z tym, że jeśli będziesz twierdził, iż zamontowałeś nowe części, to znowu przyjdzie rzeczoznawca ocenić czy są one faktycznie nowe. Wycwanili się bardzo, bo ludzie za bardzo oszukiwali :-/ Plus taki, że jeśli faktycznie wszystko odbyło się uczciwie to wypłacają każdą kwotę bez dyskusji. Info aktualne, bo mam kumpla prowadzącego agencję ubezpieczeniową.

 

Co do ASO FORDa to w moim rejonie w paru placówkach powiedzieli mi, że równie dobrze mógłbym przyjechać do nich toyotą, bo amerykański ford to dla nich kompletnie obca marka. Nawet nigdzie nie mają katalogu aby zrobić jakakolwiek wycenę, bo trzeba płacić jakąś koszmarną licencję i po prostu szkoda im kasy :lol:

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzyłem to na ebayu cały zderzak metal + plastik z 350$ a to już 1330 zł a gdzie przesyłka cło Vat, montaż no i przede wszystkim pomalowanie pod dany kolor to już mówię o takim ful wypasie zrobienia jak się należy. Jeszcze proponują mi auto zastępcze na czas napraw (oczywiście auto ekwiwalentne do takiego jaki posiadam czyli większy pickup :twisted:

 

do votum zaraz zadzwonie i sie dowiem co maja do powiedzenia

Ford F-150 2005 Lariat 5,4 V8 Triton

Jeep Commander 2006 Laredo 3,7 V6

 

Sprzedam

Mechanizm opuszczania kola zapasowego

Dolot stożkowy do 5,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w sumie dostałem 1500 zł. Do tego votum dzwonilem ale to dziala na takiej zasadzie ze trzeba z nimi jakies umowy podpisywac upowaznienia i pobieraja prowizje od tego co wytarguja. Za bardzo nie mam na to czasu ale podobno mozna sie do nich zglosic nawet do 2-3 lat od stluczki . Na razie nie mam czasu ale w zimie moze do nich napisze.

 

W każdym razie, dostałem gratis bilet do USA a zderzak popryskam plastidipem :mrgreen:

Ford F-150 2005 Lariat 5,4 V8 Triton

Jeep Commander 2006 Laredo 3,7 V6

 

Sprzedam

Mechanizm opuszczania kola zapasowego

Dolot stożkowy do 5,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaktus ja bym się upierał przy wymianie samochodu na nowy :-P

 

 

Brałem to pod uwagę jednak stwierdziłem nie będę taki pazerny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ford F-150 2005 Lariat 5,4 V8 Triton

Jeep Commander 2006 Laredo 3,7 V6

 

Sprzedam

Mechanizm opuszczania kola zapasowego

Dolot stożkowy do 5,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.