Jump to content

olej w mostach

Recommended Posts

• 2 weeks later...
Panowie jaki olej polecacie do przedniego i tylnego mostu. Mam F 150 tylko z tylnym napędem....

No to do przedniego mostu ciężko Ci będzie cokolwiek wlać... :-P Skoro masz instrukcję, a tam podaną specyfikację Motorcrafta to szukaj czegoś o tych samych parametrach.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

• Administrators

Ostatnio szukałem info odnośnie wymiany w moim F250, oleju się nie wymienia, chyba ze jest woda, ale jak to sprawdzić? Olej wymienilem na amsoil + dodatek do LSD, na allegro jest importer tego oleju.

Sprawdź ile wchodzi i jaki rodzaj http://www.amsoil.com/mygarage/vehiclelookup.aspx

Ostatnio szukałem info odnośnie wymiany w moim F250, oleju się nie wymienia, chyba ze jest woda, ale jak to sprawdzić?

Spuszczając olej? :kasztan:

W większości Fordów tak jest. W moim Bronco też jest taki akapit w instrukcji o braku potrzeby wymiany. A jak sprawdzić? No jak wiesz, że jeździłeś w wodzie powyżej mostów to odkręcasz korek wlewowy, wsadzasz palucha i widzisz czy masz czysty olej, czy emulsję czyli olej wymieszany z wodą. I tyle ;-)

Swoją drogą nie wiem, czy zwróciłeś uwagę jak w instrukcjach jest podawana głębokość brodzenia? Można bezpiecznie wjechać w wodę do wysokości przednich piast. Powyżej już coś może (ale wcale nie musi) się stać. Prawda, że taka "farmerska" metoda "na oko" jest praktyczniejsza niż wartość podana w centymetrach? :-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Witajcie :-)

..... ale odzew, dzięki chłopaki. Poczytałem w książce serwisowej i jest jak piszecie. Olej w mostach wymieniać tylko jak zamoknie lub przy wycieku. Ja mam tylny napęd - " only" niestety. W przednim nic nie mam kombinować do tylnego kupiłem ELF 75w140 GL-V.