Skocz do zawartości

Plyn chłodzący


Parker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ford f150 4.6L Mam jakiś pomarańczowy płyn chłodzący. Bladego pojęcia nie mam co jest za mikstura. Jest jakiś płyn co można bez ryzyka mieszać z taką niewiadomą. Czy najlepiej wypłukać układ i zalać nowym płynem. Generalnie wolałbym dolać :->

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ford f150 4.6L Mam jakiś pomarańczowy płyn chłodzący. Bladego pojęcia nie mam co jest za mikstura. Jest jakiś płyn co można bez ryzyka mieszać z taką niewiadomą. Czy najlepiej wypłukać układ i zalać nowym płynem. Generalnie wolałbym dolać :->

pozdrawiam

 

Z którego roku ten Twój eF? Jeśli płyn do tej pory nie był wymieniany to może być oryginalny żóty Motorcraft. Praktycznie nie do dostania w PL. Jeśli nie jesteś pewien co to, a masz duży ubytek to zlej całość i wymień na nowy, choćby ten Prestone. Tak na marginesie to Prestone i Dynagel to dwie różne marki płynów ;-) Dynagel jest zdaje się zielony chyba.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie masz racje japacz, sorki za wprowadzenie w blad. Nie wiem czemu mi w bani sie wkrecilo to Prestone. Ja mam Dynagel 2000 w bialej bance i jest taki czerwonawy ten plyn lekko pod pomarancz moze

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje chłopaki za odzew. Ford jest z 2006. Właściciel nie miał pojęcia co tam jest. Na Motorcrafta to nie wygląda. Motorcraft jest żółty a ja mam jakieś mocno pomarańczowe ustrojstwo wlane. Jak chcecie płyn oryginalny Motorcraft to mam 3 litry koncentratu -nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie a do tych Fordów zalewali Borygo? zielony kolor? (konkretnie taki: http://www.iparts.pl/czesc/plyn-do-chlodnic-borygo-eko-5-litrow,1-borygo-borygoeko5-979826.html )

 

mam 5 litrową bańkę w domu ale nie wiem czy mogę go zalać, o ile temat oleju silnikowego w miarę ogarniam o tyle płyn chłodniczy jest dla mnie czarną magią i nie wiem czy to można mieszać, czy ma jakieś wymagania, specyfikację itp. mogę go wlać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a do tych Fordów zalewali Borygo? zielony kolor? (konkretnie taki: http://www.iparts.pl/czesc/plyn-do-chlodnic-borygo-eko-5-litrow,1-borygo-borygoeko5-979826.html )

 

mam 5 litrową bańkę w domu ale nie wiem czy mogę go zalać, o ile temat oleju silnikowego w miarę ogarniam o tyle płyn chłodniczy jest dla mnie czarną magią i nie wiem czy to można mieszać, czy ma jakieś wymagania, specyfikację itp. mogę go wlać?

 

Odpowiem Ci tak. Ja w swoim F-150 od momentu zakupu mam coś koloru pomarańczowego. Chciałem płukać układ i wlać nowy płyn ale jak wymieniałem olej w silniku to mechanik powiedział, że mam się nie wygłupiać i w razie ubytku dolać "różowy Borygo". Na zimę wymieni cały płyn i zaleje co sobie ubzduram. Generalnie jak posprawdzałem opisy kilku płynów, to mają tę samą specyfikację. Stabilizatory ,glikol monoetylenowy, antyutleniacze, dodatki antykorozyjne,nie pienią się . Może ktoś z forumowych kolegów da Ci konkretniejszą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.