Jump to content

[FORD F250] 6,4D 2008 FX4

1mario1
 Share

Recommended Posts

Kupiłem w czerwcu końcówkę drążka kierowniczego ( metr ) lewą. Mechanik stwierdził po analizie stuków z przedniego zawieszenia. Po drodze wymieniłam tuleję met/gum na stabilizatorze. Wymiana w lipcu i dwa miesiące spokoju, po czym znowu stuki, diagnoza mechanika - nowa końcówka stuka. Nakręciłem filmik komórką i wysłałem z opisem do Horizona ( kupiona wcześniej oryginał od motorcrafta ). Coś musi być na rzeczy bo bez problemu w ten sam dzień wysłali drugą bez kasy oczywiście cło i takie tam 5 stów kosztowało. Mechanik stwierdził, że będzie to samo, czy aby nie chinszczyzna ze znakami forda? Zaproponował małą przeróbkę wstawić kalamitkę od tyłu przegubu i dobrze potraktować smarem. Co wy na taką przeróbkę. Dla mnie to trzyma się kupy.

[ Dodano: 2015-01-23, 10:00 ]

Może tą końcówkę to lepiej nazwać drążek kierowniczy.

SD

Moim zdaniem, ma to sens... z innych forum wiem, ze ludzie kupujacy jakies tam zamienniki wciskaja dodatkowo smar pod gume... wydluza to zywotnosc. Ja osobiscie nie stosowalem...

Ps.

tego smaru w czesciach takich, jak sworznie, koncowki drazkow, jest jak na lekarstwo

Ja miałem to samo ze sworzniem. Teraz nie pamiętam jakiej firmy ale po 3-4 miesiącach jeżdzenia zaczął tak skrzypieć jak w dorożce a moze nawet gorzej. Całe szczęscie sa kalamitki w które wciskam od czasu do czasu swieżego smaru i problem ustępuje. Mechanik stwierdzil że sworzeń w sam sobie jest za ciasno z pasowany, pod czas pracy wyciska smar ze środka i zaczyna skrzypieć.

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman