Skocz do zawartości

Temperatura silnika


dejwitt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zauważyłem ostatnio że wskazówka temperatury która była wzasadzie prawie zawsze nei ruchoma pod czas różnego stylu jazdy, ostatnimi czasy lubi dźwignąć się do połowy skali przy bucie w podłodze rozpedzając sie do odcinki. Po odpuszczeniu gazu wraca na swoje miejsce tzn grubośc wskazówki poniżej polowy. Chciałem się zapytac czy to jest czas na wymiane termostatu i wiska czy tylko termostatu? Jak termostat to jaki 203F 190F 180F ?

 

 

PS Wskazówka mimo że lubi się dźwignąć nigdy nie przekracza połowy skali.

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć też problem z samym czujnikiem. Miałem tak, tylko w innym samochodzie. Przy dodaniu (mocnym) gazu, wskaźnik podnosił się do góry, mimo że temperatura płynu nie podnosiła się znacząco. Może zacznij od sprawdzenia tego właśnie.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to takimi minimalnymi ruchami bym sobie nie zawracal d..., wskazowka ma prawo delikatnie pracowac zwlaszcza przy takim wysilku jak but w podlodze. U mnie zajmuje jakies 20 min zanim ustabilizuje temp, znaczy ze delikatnie sie podnosi i opada, jak podlaczylem pod kompa to ten widoczny ruch to byly 3*C gdy termostat sie uchylal i wpuszczal troche zimnego plynu z chlodnicy i potem przymykal. Zaczal bym sie martwic gdy bedzie przekraczac i nie spadac lub gdy bedzie non stop za nisko. Za oknem jest bardzo zimno wiec temp plynu wpadajacego po otwarciu moze powodowac takie wachania

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siepiet, każde odhyły od normy które ja zarejestrowałem pod czas 5 lat użytkowania samochodu od razu rejestreju i naprawiam, bo za dużo w trasach spędzam czasu Dodgem i zależy mi zawsze żeby wszędzie dojeżdzać bezproblemowo. A wiadomo że jedna rzecz zaniedbana ciągnie inne za sobą. Sprawdze czujnik temperatury cieczy podawany na zegar, i od tego zaczne. Dzięki chłopaki :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejwitt jakieś dwa trzy lata temu miałem podobny sygnał następnego dnia zamówiłem i kupiłem u Dareckiego termostat ( myślałem że się zacina) i nawet miałem go wymienić ale wszystko wróciło do normy i do dziś nowy termostat w foli mam w schowku w Ramiku..co do ceny to płaciłem minimum 100 może nawet 180 zł ale już nie pamiętam dokładnie..

www.tmtwentylacja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ..serwisowałem auto u Dareckiego on zamówił termostat i miał zakładać ale nie zdążyłem i wyniosłem się z Warszawy..

Dejwitt jeśli chcesz to zadzwonię do brata i jutro sprawdzi jaki to jest bo mam go w schowku w Ramie na Dolnym śląsku .

www.tmtwentylacja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.