Jump to content

Wycieraczki awaria

pawel20vt4
 Share

Recommended Posts

Cześć

Mam taki przypadek byłem Ram-ikiem w górach i było ponad 20 stopni morzu, Szyby zamarzły a wycieraczki miałem w pozycji czuwania i jak odpaliłem auto to ruszyły po zamarzniętej szybie po kilku przejściach stanęły, na drugi dzień jak puściło działały poprawnie, w kolejny dzień nie działały już w ogóle :(

Mam kilka pytań :

czy w Ramie jest jakieś zabezpieczenie przeciwko spaleniu silnika ?

gdzie są bezpieczniki od wycieraczek i czy bezpieczniki sa takie jak europejskie ( małe lub te duże)

Czy w Krakowie lub na trasie do Nowego Targu macie jakiegoś mechanika godnego polecenia ?

Dzięki Paweł

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI BLACK

Nie działają w ogóle czy nie działa tylko funkcja AUTO? Bo to dość istotne. Jeśli tylko funkcja AUTO to prawdopodobnie tak ma być sądząc z opisu zaistniałej sytuacji (mróz). Jeśli wyłącznik wycieraczek zostanie pozostawiony w pozycji AUTO po wyłączeniu zapłonu to po ponownym włączeniu system nie uruchomi automatycznie wycieraczek dopóki nie zostaną spełnione następujące warunki: wyłącznik wycieraczek zostanie przełączony w dowolną pozycję, prędkość samochodu będzie wyższa od 0 km/h, temperatura powietrza będzie wyższa niż 0 stopni Celsjusza (kocham te nowoczesne samochody myślące za kierowcę...).

Jeśli wycieraczki nie działają w ogóle, sprawdź duży, 30 amperowy (różowy) bezpiecznik F25 w skrzynce bezpieczników koło akumulatora. Opis bezpieczników powinien być na pokrywie skrzynki.

Duże bezpieczniki są tego typu:

littelfuse_cartridge_lpjcase.jpg

A tak na marginesie - nie dostałeś razem z samochodem instrukcji obsługi? (swoją drogą to "pasjonujące" 806(!) stron lektury...)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

jak problem nie minie to podjedź do Zasady w Krakowie. Pierwotnie miałem u nich zamawiać RAMa. Są w miarę ogarnięci.

PS

będę w tym roku w Bukowinie to musimy się na jakieś zdjęcie i kapselek spotkać ;)

Pozdrawiam Piotr

512776789

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki