Skocz do zawartości

Wycieraczki awaria


pawel20vt4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam taki przypadek byłem Ram-ikiem w górach i było ponad 20 stopni morzu, Szyby zamarzły a wycieraczki miałem w pozycji czuwania i jak odpaliłem auto to ruszyły po zamarzniętej szybie po kilku przejściach stanęły, na drugi dzień jak puściło działały poprawnie, w kolejny dzień nie działały już w ogóle :(

 

Mam kilka pytań :

czy w Ramie jest jakieś zabezpieczenie przeciwko spaleniu silnika ?

gdzie są bezpieczniki od wycieraczek i czy bezpieczniki sa takie jak europejskie ( małe lub te duże)

Czy w Krakowie lub na trasie do Nowego Targu macie jakiegoś mechanika godnego polecenia ?

 

Dzięki Paweł

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działają w ogóle czy nie działa tylko funkcja AUTO? Bo to dość istotne. Jeśli tylko funkcja AUTO to prawdopodobnie tak ma być sądząc z opisu zaistniałej sytuacji (mróz). Jeśli wyłącznik wycieraczek zostanie pozostawiony w pozycji AUTO po wyłączeniu zapłonu to po ponownym włączeniu system nie uruchomi automatycznie wycieraczek dopóki nie zostaną spełnione następujące warunki: wyłącznik wycieraczek zostanie przełączony w dowolną pozycję, prędkość samochodu będzie wyższa od 0 km/h, temperatura powietrza będzie wyższa niż 0 stopni Celsjusza (kocham te nowoczesne samochody myślące za kierowcę...).

Jeśli wycieraczki nie działają w ogóle, sprawdź duży, 30 amperowy (różowy) bezpiecznik F25 w skrzynce bezpieczników koło akumulatora. Opis bezpieczników powinien być na pokrywie skrzynki.

Duże bezpieczniki są tego typu:

 

littelfuse_cartridge_lpjcase.jpg

 

A tak na marginesie - nie dostałeś razem z samochodem instrukcji obsługi? (swoją drogą to "pasjonujące" 806(!) stron lektury...)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Dzięki, nie działają w ogóle, instrukcje sobie ściągnąłem z neta al. nie miałem przy sobie :(

 

Widzę że bezpieczniki są inne niż w europejskiej wersji wiec musze sobie takie kupić. :)

 

Paweł

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak problem nie minie to podjedź do Zasady w Krakowie. Pierwotnie miałem u nich zamawiać RAMa. Są w miarę ogarnięci.

 

PS

będę w tym roku w Bukowinie to musimy się na jakieś zdjęcie i kapselek spotkać ;)

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.