Skocz do zawartości

Skrzynia biegów magnum 5.9 2002


bolus014

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam wrażenie, że auto rusza z 2-go biegu- czasem normalnie z 1, jezeli przełącze ręcznie na 1 to nie ma problemu, lecz na drive mam wrażenie ze czasem jest start z 2. jest to duży problem jeżeli jest zapięta przyczepa i auto jest obciążąne. Jak już się rozkula to kolejym problemem jest podłączanie biegu nr3- albo w ogóle nie chce go włączyć albo dopiero przy 4 tyś - nawet przy minimalnie wciśniętym pedale gazu. jak już włączy 3, to od razu wchodzi na 4 i obroty z 4-5 tys spadaja do 1,2 obrotów, dodam lekko gazu i zowu redukuje nie wiadomo o ile bo gubię sie juz w tej skrzyni. Gdy auto jest puste problem występuje przy mocno rozgrzanym oleju. Dodam, że auto przy ormalnej jezdzie pali 30lpg a z przyczepa ok, 40 lpg. czy to w normie??

POMOCY, nie mam dobrego mechanika i nie wiem co robić z tym faktem.

dodge ram 1500 2002 5.9 magnum LB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie oddawaj przypadkiem tej kszynki do Koronowa, bo będziesz z rozrzewnieniem wspominał czasy, gdy jedynym problemem było to, że auto ruszało z dwójki i czasem trójkę włączało przy wyższych obrotach :lol:

Spalanie 30l nie jest normalne, chyba że masz sportowe zacięcie.

Zanim powierzysz skrzynię "fachofcom" (od wyciągania kasy), znajdź w necie i wypróbuj regulację linki kickdowna. Czasem trochę pomaga wymiana oleju, ewentualnie zacznij od sprawdzenia jego stanu i poziomu.

Ale generalnie opisane objawy nie rokują, że regulacja lub olej znacząco pomogą. Pamiętaj - tylko nie do Koronowa, bo będziesz żałował.

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, do Koronowa z pewnością nie oddam, bo przede wszystkim mam za daleko. Zgodzę się z twoim określeniem fachowców, których niestety na południu też nie brakuje.

Dziś wymieniłem świece i kable (były oryginały po przebiegu 200 tys mil) auto chodzi super, tylko problem taki, że po odpaleniu w szczególności jak zimy i poźniej postoi więcej jak 20min to trochę sie "ksztusi" przez jakieś pareset metrrów dopóki nie docisne więcej gazu. Będę z tym walczył dalej, sądzę że po wymianie świec spalanie spadnie ponieważ juz czuję ze do normalnej jazdy wystarczy 1mm wciśniętego pedału przepustnicy - wcześniej trochę więcej musiałem wcisnąć.

Zastanawia mnie temperatura, ponieważ auto nie zawsze jest dogrzane a czasem lubi się przegrzać - sprawdzę termostat ale wydaje mi sie, że jest ok.

Wracając do tematu skrzyni to po tej wymianie świec jest lepiej - startował dziś cały dzień z 1 biegu a dodam że miałem na pace ok. tony.

Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy miało to jakiś wpływ. W tym tygodniu postaram się zmienić olej. Będę na bierząco informował o postępie.

Pzdr

dodge ram 1500 2002 5.9 magnum LB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Sprawdz napięcie na TPS , jest to czujnik położenia przepustnicy, daje on rownież sygnał do skrzyni biegów. Błędne jego działanie daje wyższe spalanie i zła prace skrzyni biegów.

 

http://troubleshootmyvehicle.com/chrysler/3.9L-5.2L-5.9L/how-to-test-the-tps-sensor-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.