Skocz do zawartości

RAM CZY GMC SIERRA


mat1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was koledzy. Jestem na etapie kupna pickupa. Zdecydowany byłem na rama 1500 laramie oczywiście 5.7 hemi 2010-2012 ale teraz po głowie chodzi mi GMC sierra 2013r 5.3.

Muszę was poprosić o opinie i poradę.

 

Jak z awaryjnością tych 2 autek?

Jak z dostępem części do GMC?

Te motory 5.3 są dobre?

Co byście wzięli na moim miejscu patrząc od strony technicznej?

 

 

Zamierzam sporo jeździć i koniecznie potrzebuję pickup (z wyżej wymienionych.) Towar ok 300-400KG. GMC skłania mnie do siebie bo jest prawie nowy ale nic nie wiem o tej marce. Jak z dostępem do części? Planowany roczny przebieg to 40 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

od strony technicznej to obecnie części do RAMa masz dostępne w każdym salonie FIAT/LANCIA/JEEP itd. Więc pod względem dostępności części + ich dostępność z pełną FV przemawia w kierunku RAMa.

 

Jeśli chodzi o awaryjność porównawczą niestety nie jestem w stanie Ci pomóc

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Te auta nie mają większych awarii, no może od czasu do do czasu jakiś most albo skrzynia pada :mrgreen:

 

wszystko uzależnione jak kto dbał i czy nie przeciążał auta, duże znaczenie ma wypadkowa przeszłość auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od strony technicznej to obecnie części do RAMa masz dostępne w każdym salonie FIAT/LANCIA/JEEP itd. Więc pod względem dostępności części + ich dostępność z pełną FV przemawia w kierunku RAMa.

 

Jeśli chodzi o awaryjność porównawczą niestety nie jestem w stanie Ci pomóc

 

A jak wybierzesz Sierrę to wszyscy będą oglądać bo to rzadki przypadek.

Nie bądź łosiem jeździj V8. Zdrófka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dzieki za pomocne sugestie. Jeszcze nie wiem jak z tym mds? jak rozpoznac czy ma ?

 

III generacja od 2006-2008 ma MDS 345KM

IV generacja od 2009 ma MDS i zmienne fazy rozrządu co zwiększyło moc do 390 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wybierzesz Sierrę to wszyscy będą oglądać bo to rzadki przypadek.

 

Przypadek rzadki ale z czesciami nie ma zadnych kłopotów.

co do wyboru modelu to trzeba sie dobrze zastanowic bo w razie checi sprzedazy ciezko chetnego na takie auto.

PZDR

Był: XJ 96' 4.0 HO, NP 242, BFG AT, Mangels, 3"

Był: WJ Laredo 04' 4.0 2"

Jest: Jeep GrandCherokee ZG 97 4.0

Jest: GMC Sierra 04' 5.3 V8 Vortec 300KM Flowmaster 6" lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części na pewno pokrywają się w wielu wypadkach z Chevroletem Silverado, Suburbanem i częściowo z Tahoe, ale marne to pocieszenie, bo i tak większość dostępna w US. Dobrze, że zakupy w US to już nie problem, a większość poważnych firm w US wysyła do Polski bez pośredników.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drug, i tu sie mylisz. Cala eksploatacje jest dostepna w PL, tak samo czesci do zawieszenie czy hamulce. Ja za amory do przodu w IC placilem 2 lata temu po 90zl/szt.

Poza tym to nie jest auto ktore psuje sie co tydzien, ja na swojej Sierrce mam nalatane 211 tys. km i nie mam narazie zadnych powazniejszych awarii. zamontowalem lift 3 cale do tego body lift tez 3 cale, nowe amory Skyjackera, i pare innych pierdulek :-D :-D :-D :-D .

Ma byc wielka czarna i zła :twisted: :twisted: :twisted:

 

1r4xoi.jpg

Był: XJ 96' 4.0 HO, NP 242, BFG AT, Mangels, 3"

Był: WJ Laredo 04' 4.0 2"

Jest: Jeep GrandCherokee ZG 97 4.0

Jest: GMC Sierra 04' 5.3 V8 Vortec 300KM Flowmaster 6" lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz_B, po pierwsze to nie róż tylko pomarańcz (wina aparatu), po drugie jest zła, a po trzecie ta w drugim planie to moja przed liftem :-x :-x

Był: XJ 96' 4.0 HO, NP 242, BFG AT, Mangels, 3"

Był: WJ Laredo 04' 4.0 2"

Jest: Jeep GrandCherokee ZG 97 4.0

Jest: GMC Sierra 04' 5.3 V8 Vortec 300KM Flowmaster 6" lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem Ci tak... Na forum już o tym było i głosy były różne, jak to mówią "każda myszka swój ogonek chwali".

 

Doświadczeń z RAMem mam raptem z 6tys km. Niemniej jednak jednostka 5,7 z bieżącego roku po dodaniu wydechu, dolotu i zmiany programu silnika i skrzyni (skrzynia 8 biegów ZF) ostatnio mnie zaskoczyła. Ja bez 4x4 bym nie chciał auta. Ostatnio (półtora tygodnia temu) na dojazdówce do Wielunia od Bełchatowa wyprzedzałem dwie ciężarówki. Godzina ledwo po 8 rano, mokra nawierzchnia, po obu stronach las, opony fabryczne, napęd włączony tylko na tył. Samochód na pace ok 300kg z tyłu pusta przyczepa masa własna około 700kg. Rozpocząłem wyprzedzanie dodając delikatnie gazu, w połowie wyprzedzania stwierdziłem, ze czas przyspieszyć mocniej i wdepnąłem pedał gazu do oporu. Skrzynia zrzuciła biegi, silnik wszedł na obroty i przy prędkości 110km/h zerwał mi przyczepność tylnych kół mimo włączonej kontroli trakcji. Zrobiło mi się ciepło i prawdę powiedziawszy ledwo go opanowałem...

 

Także wybór jest Twój.

 

Doświadczeń z jazdy serią z 6 biegową skrzynią nie mam, ale po tym co ostatnio przeżyłem w obecnych warunkach jeżdżę w trybie 4x4 auto (z dopinanym przodem w razie potrzeby).

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że z 2 razy może Ci się przydać ale dasz radę tak jak ja i bez tego , wszyscy ci którym wydaje się że drugi napęd ujmuje im lat zaraz na mnie skoczą a Tobie powiedzą ze bez napędu na 4 niema jazdy.Chyba że masz zamiar jechać po oranym to kup Unimoga . Jeżdzisz tylko po czarnym?I żebyś był świadomy powiedzą że masz kastrata.

Nie bądź łosiem jeździj V8. Zdrófka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4x4 i myśle że dałoby się bez tego napędu jeździć. Ja włączam go w gorach jak jeżdże na narty, w tereniu jak chce sie troche pobrudzić, zimą jak trzeba wyciagnać plug sniezny z rowa, albo innego kamaza i jak chce jechac lewym pasem zasypanym calkowicie przez snieg :P...ale gdybym tego wszystkiego nie chcial robić to pewnie napęd na jedną oś w zupełności by mi wystarczyl heh :) pozdro

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bedzie służył do jazdy tylko po czarnym. Oby tylko w zime pod górki nie sprawiał problemów...

 

Przy dobrych oponach (zdecydowanie nie na Goodyear Wrangler) i dociążonym tyle powinieneś dać rade na normalnych drogach w miare odsnieżonych :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Mi bedzie służył do jazdy tylko po czarnym. Oby tylko w zime pod górki nie sprawiał problemów...

 

będzie sprawiał problemy, osobówka cię objedzie

 

 

podaj linki do tej sierry i rama, ocenimy czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bedzie służył do jazdy tylko po czarnym. Oby tylko w zime pod górki nie sprawiał problemów...

 

będzie sprawiał problemy, osobówka cię objedzie

 

Sebastian dobrze mówi. Bo jechać w zimie to jedno - owszem, jak najbardziej da się, choć często jedyną taktyką będzie "ogniem naprzód", a w takiej sytuacji trzeba sobie zdawać sprawę, że przy tylnym napędzie tył żyje własnym życiem. I zapewnia przednią zabawę, naturalnie o ile ktoś to lubi :mrgreen: Natomiast ruszyć z miejsca... Ooo, to zupełnie inna bajka. Nawet przy dobrych butach zapewne nie raz wymsknie Ci się nieprzyzwoite słowo, kiedy odruchowo będziesz szukał gałki/wajchy od przedniego napędu. ;-)

Stare przysłowie pszczół mówi: Lepiej mieć jak nie mieć. Chyba, że sprawa dotyczy długu albo choroby wenerycznej... :kasztan:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.