Skocz do zawartości

pick up czy osobówka


rysiope

Rekomendowane odpowiedzi

siemka, chciałem się was poradzić co wybrać, osobówkę czy pick up'a.

samochód miał by mi służyć tylko do poruszania się do pracy, zakupy itd. koledzy mówią po co ci pick up w takim razie, ale jak ja po prostu się zakochałem w tego typu samochodach i nie wiem czy to dobry wybór do użytku zwykłego człowieka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pytasz na tym forum to ja pomoge doradzic... na Twoim miejscu kupilbym pickupa... i to takiego naj naj najwiekszego, najlepiej heave duty na blizniaczych kolach z jak najdlusza paka, zeby zakupy weszly i z jak najwiekszym silnikiem zeby te zakupy uciagnal ... ;-)

Jesli zapytasz na innym forum np samochodow osobowych to tez ci doradza...

Moim zdaniem, forum milosnikow polciezarowek, nie jest dobrym miejscem na takie pytania...

Zapytaj moze na forum mopar, gdzie ludzie posiadaja amerykanskie auta, ale zroznicowane czyli sportowe, osobowe, terenowe, pickupy itp... pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby sam sobie odpowiedziałem, ale co by przemawiało za wyborem osobówki? mniejsze ubezpieczenie czy spalanie czy co jeszcze? bo dojazd do pracy i na zakupy spełni te wymagania i osobówka i pick up, ale co jeszcze może przemawiać za pick up'em? pytam bo nigdy nie jeździłem taka furą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Dacie Logan pickup, będzie osobówka ale i pickup :mrgreen:

 

Albo Fiata Stradę:

 

 

Podaj jakieś konkrety w co celujesz. Jaki budżet itd. Azjata czy full size etc.

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale co by przemawiało za wyborem osobówki? mniejsze ubezpieczenie...

Ja się jestem prawie gotów założyć, że ubezpieczenie (OC) będzie mniejsze od pickupa. No chyba, że za osobówkę przyjmiemy coś wielkości Pandy czy innego Matiza 8-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę przekorny. Użytkowałem Rama 1500, mam jeszcze Tweetiego, ale wybór pomiędzy pickupem a osobówką jest jak między widłami do siana i do ziemniaków. Niby jedno i drugie to widły, ale służą do czego innego.

Zastanów się, czy użytkując pickupa nie będzie Ci przeszkadzał brak bagażnika na zakupy, bo paka nie jest praktyczna do wożenia małych zakupów, no chyba, że za każdym razem będziesz się cieszył z otwierania paki i włażenia na nią, by wydobyć wszystko z głębi paki.

Osobówka zajmuje inną ilość miejsca na parkingu.

Ubezpieczenie od pickupa będzie mniejsze.

Eksploatacja pickupa będzie droższa.

W zdecydowanej większości pickupów siedzenie z tyłu to masakra lub nieco mniejsza masakra.

Komfort jazdy zdecydowanie inny niż w osobówce. Pickup służy do wożenia ładunków więc jest twardy.

 

Ja osobiście przekonałem się, że posiadanie pickupa jest bardzo fajne, ale jeżeli nie mam dla niego pracy to codzienne użytkowanie celem wożenia dupy zaczyna przeszkadzać. Wiele razy jest tak, że muszę jechać po córkę do szkoły i drugą odebrać z przedszkola i mam do wyboru osobówkę i pickupa i wsiadam w osobówkę, bo jak pomyślę o manewrach pod szkołą to mi się odechciewa wsiadać w pickupa.

 

O zaletach pickupa nie muszę mówić, bo jest ich mnóstwo, ale warto pamiętać o tych drobnych mankamentach. Posiadanie pickupa jest zajebiste, ale jak masz wozidło osobowe lub masz pracę w której pickup Ci pomaga.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.