Skocz do zawartości

tow mirrors vs standardowe lusterka


siepiet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow,

 

pytanie do tych ktorzy zmienili lusterka standardowe na tzw tow mirrors w swoich ramach:

 

jak jest z widocznoscia? czy poprawia sie? czy dobrze w nich widac? jakie wrazenia?

 

pytam bo rozmawialem z kolega Miskiem i troche mnie zniechecil mowiac ze nie do konca spelniaja swoje zadanie, wiec pytam reszty kolegow jakie macie doswiadczenia z tymi lusterkami

 

ponizej zdjecia obu typow

 

pozdrawiam

 

Lukasz

 

towmirrorpic.jpg

 

VS

 

DG42EL.jpg

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tow mirrors to duże szkło po prostu nie funkcjonuje. Widoczność w tym lustrze jest porównywalna do zwykłego lusterka łazienkowego, czyli z bliska można się ogolić. To małe lustereczko spełnia swoją rolę, ale jako uzupełnienie, ale żeby całość była dobra to wielkie lustro też powinno być bardzo delikatnie panoramiczne, a tymczasem ja miałem wrażenie, że ono przybliża, przez co zakłamuje i ogranicza widoczność.

Nie użytkowałem tych luster u siebie, ale miałem okazję zrobić kilkaset kilometrów Ramem z takimi lustrami i byłem przerażony skutecznością tych luster. Sam kiedyś miałem chrapkę na nie, ale po doświadczeniach w kumpla aucie dokleiłem małe panoramy do swoich standardów. Szerokość Rama jest na tyle duża, że większość przyczep ogarniają te standardowe.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod słowami druga. Strzelam sobie w stopę, bo siepiet miał ode mnie te lustra kupić, ale uczciwość nie pozwala mi wcisnąć znajomemu byle goowna, bez poinformowania go o tym co tak naprawdę kupuje.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko! Będę w marcu w GB, wpadnij do Allington na Shire Horse Show. Pokażę Ci piękne konie i pogadamy. :2piwo:

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o Tow mirrors, ale w naszych warunkach wydają mi się nie praktyczne. Może i ładnie się komponują z taczką, ale przede wszysytkim znzacznie poszerzają gabaryty, będą przeszkadzały wszędzie tam gdzie do samego full size'a jest zbyt wąsko.

 

Ciągnę większą przyczepę kempingową na dwóch osiach i standardowe lusterka w zupełności wystarczają.

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się ciesze z Tow mirrors, wyglad dodga z tymi lustrami wygląda o niebo lepiej jak z malymi 'uszami'.Ta male uzupelniajace zwierciadlo za pomocą ktorego widac czarny punkt fajna sprawa i bardzo pomocne. Co do gabarytow kwestia przyzwyczajenia się. Rozłożenie luster wygląda bardzo efektownie :)..wg mnie widocznosc w nich jest taka ze nie potrzebne jest środkowe lustro.

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.