Skocz do zawartości

Łamanie się świec w F150???


mojeski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tydzień temu udało mi się kupić moją wymarzoną eFkę :) Dzisiaj odebrałem ją z serwisu amerykanów i się zdziwiłem. Ogólnie fordzik jest ok ale zdziwił mnie mechanior, który powiedział, że nie podejmie się wymiany świec bo często się łamią. Słyszął ktoś o takim problemie? A może znacie jakieś warsztaty w wawie i okolicach które by się tego podjęły. Aha warsztat to Mustang Trading, w sumie spoko ale zdziwiłem się trochę. Wlali mi jeszcze do silnika Petro Canada 5W20 wiecie coś o tym oleju? Chciałem motorcrafta albo royal purple ale nie mieli.

Ford F150 Lariat 5,4 Triton V8 2005 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

.... nie podejmie się wymiany świec bo często się łamią. Słyszął ktoś o takim problemie?.

 

Tak slyszal.

W silnikach 4.6L, 5.4L i 6.8L w latach 2004–2008 ford fabrycznie instalowal troche nieprzemyslane swiece ktore czesto lamaly sie podczas wykrecania. Ford nawet wyplacil TSB opisujacy problem i jak postepowac. Jesli mechanik nie potrafi sobie z tym poradzic czas na nowego mechanika.

www.stebel.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stebel,

 

ale plus dla niego, że coś niecoś wie

gorzej jak by złamał i udawał że nic się nie stało :roll:

 

koleś wymieniał na 8 3 zostały w głowicy więc coś w tym jest

jeszcze jak nie były nigy wykręcane to prawie jak wtryski w A clasie

wymieniasz razem z głowica : )

tdi engines are for senior citizens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający poinformował mnie, że jak zalał kiedyś do niego Pb98 to zrobił się nagar na świecach i musiał je wymienić, u kolegi w warsztacie. Skoro kolega w warsztacie dał radę je wymienić myślałem, że fachowiec od amerykanów nie będzie miał problemów. A tu zonk :)

Ford F150 Lariat 5,4 Triton V8 2005 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mojeski,

 

Ja sobie sam wymieniłem świece w moim żuku, a żadnym mechanikiem nie nie jestem, tylko miłośnikiem... ;-)

Więc wniosek nasuwa się tylko jeden: zmień jak najszybciej mechanika lub wymień sobie sam bo to niezła satysfakcja jest... :-D

 

pozdro

SIMAX

F150 LARIAT 2007 5.4 V8! Jest POWER - sprzedany...

RAM 1500 SPORT 5.7 HEMI - Teraz jest MOC!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli były wkręcane na paście miedziowej to nie powinno być żadnego problemu z wymianą. Problem był raczej nie z samymi świecami, ale z ich zapiekaniem w gwincie bloku. Generalnie jak się świeca ułamie to jest masakra.

 

Mechanik do którego jeżdżę miał jakieś autorskie urządzonko na takie okazje, więc mimo obaw podjął się wykręcenia fabrycznych świec. Akurat w moi przypadku wyszły bez najmniejszego problemu, tyle, że ja mam ostatni rocznik tej generacji eFki i możliwe, że fabryka już wtedy wyciągnęła wnioski.

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

No to się pocieszyłem :cry: Mam mieć ściągany kolektor dolotowy z wymiana uszczelki i jakiegos sterownika klapek w kolektorze dolotowym i myslalem zeby wymienic swieczki od razu a tu podobno się łamią. Może ich nie wymieniać ? Co jak się złamie świeca ? wyciąganie całej głowicy ? nowa głowica(używana) ? Teraz się zastanawiam czy zlecać to mechanikowi, bo się okaże że potem wymiana bedzie mnie kosztowac pare tyś i auto uziemione na lata świetlne :roll:

Ford F-150 2005 Lariat 5,4 V8 Triton

Jeep Commander 2006 Laredo 3,7 V6

 

Sprzedam

Mechanizm opuszczania kola zapasowego

Dolot stożkowy do 5,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, łamią się! Kolega wymienial i ukrecil 3 sztuki. Mam zestaw do ich wykrecania po ulamaniu...

 

Dobrze wiedzieć :) ile kolega życzył by sobie za wypożyczenie w razie W takiego zestawu ? widziałem te zestawy na amazonie tylko czekać 7 dni az przyślą z us to troche nie wesoło.

 

Troszke poczytałem na ten temat i radzą żeby popuścić świece o 3/8" na ciepłym silniku i pozniej popryskac dobrym penetratorem i zostawic na jakis czas, a pozniej odkrecac kluczem udarowym do kol na najnizszej mocy na 60psi, podobno maja wyjsc wszystkie bez urwania...

Ford F-150 2005 Lariat 5,4 V8 Triton

Jeep Commander 2006 Laredo 3,7 V6

 

Sprzedam

Mechanizm opuszczania kola zapasowego

Dolot stożkowy do 5,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymienialem i wszystkie poszly bez problemu, ale wczesniej ktos juz wymienial. Kolega wymienial pierwszy raz. Na noc zalal wd40 a i tak ukrecil 3 sztuki. Dzieki zestawowi wykrecil resztki w 5 minut. Moge wypozyczyc zestawik za flaszke Jacka, ale nie ma mnie w Polsce do konca wrzesnia. Jak wroce mozemy sie zdzwonic i dogadac.

Ford F-150 5.4 2005 rok Lift 2.5" 315/70/17 black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o santa masakra, hehe swiece maja mi wymieniac poniedzieli bo bedzie wymieniany sterownik manifold control unit sory ale nie wiem jak to po polski sie zwie :) w kazdym razie beda sciagac kolektor dolotowy.

Chyba ze sie wstrzymam do konca wrzesnia i wtedy dogadamy :)

 

a tak jak sie wykreci ulamana swiece to co z resztkami ceramiki ktore wpadna do cylindra ?? odkurzaczem ??

Ford F-150 2005 Lariat 5,4 V8 Triton

Jeep Commander 2006 Laredo 3,7 V6

 

Sprzedam

Mechanizm opuszczania kola zapasowego

Dolot stożkowy do 5,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.