Skocz do zawartości

[FORD F350] Problem z odpaleniem


Woli89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Forda F-350 Super Duty 4x4 6.0L V8 2006r.

Problem polega na tym że na zimnym silniku auto pali normalnie ale jak się zagrzeje tzn. osiągnie temperaturę robocza to już nie odpali.

Ciśnienie paliwa na wtryski jest prawidłowe 720 psi, wiem że minimum to 500 psi.

Olej wymieniony, EGR nowy, Przepływka już idzie nowa, filtry paliwa czyste sprawdzone brak parafiny/wody.

Samochód jedynie odpali jak mu się w tym pomoże, tzn trochę plaka i pali od strzała ;P

ale to nie jest rozwiązanie bo po paru takich odpaleniach silnik w tryb awaryjny wchodzi i nie da się autem jechać.

Dodam jeszcze że bylem u panów z Forda i niestety ci panowie potrafią tylko błędy wykasować...

 

Proszę o waszą pomoc i pozdrawiam Woli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

w 6.0 się nie zagłębiałem, ale od właściciela którego kupiłem swojego 6,4 opowiadał mi o problematycznych uszczelkach wtrysku , które potrafią się zamienić w klejącą masę i wpaść do silnika czy coś takiego.

zobacz sobie tutoriale od Rona, myślę że będzie pomocny.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche glupie i wbrew logice ale mi sie juz trafilo w dwoch autach, w toyocie i transicie. Nie odpalal na cieplym a na zimnym bylo ok.

 

Problem robil rozrusznik. Na zimnym metal sie kurczy i tulejki zaciskaly sie na tyle ze odpalal bez problemu. Jak sie rozgrzal to za cholere nie chcial odpalic, nawet kable nie pomagaly tak mocno prad uciekal a krecil normalnie. Wymiana rozrusznika i jak reka odjal. Za pierwszym razem ax nie moglem uwierzyc a przy drugim aucie juz bylem o to doswiadczenie bogatszy.

 

Pozdrawiam

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie "to nie to" u mnie w małym pickupie na zimnym silniku świece się grzeją i ładnie pali. Na mocno rozgrzanym silniku jak zgasze i po krótkiej chwili chce odpalić to tez odpali ale już po 15-20minutach czujnik temperatury wciąż nie załącza grzania świec i bardzo długo trzeba go kręcić. Mam nowe świece i wszystko zostało solidnie sprawdzone. Zrobiłem dodatkowy włącznik grzania świec manualnie i po podgrzaniu pali "od strzała" :-P

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.