Skocz do zawartości

[Dodge Ram 1500] zmiana przelozen na tylnim wale


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie zmiany przełożeń na wale, tak aby auto było bardziej zrywniejsze, autko fabrycznie wychodziło na 17 calowych felgach, teraz ma 20 cali, o szerokość 275 oponki, z tego co się orientuje, aktualnie przełożenia mam z symbolem 3.56, nie potrafię powiedzieć na 100% bo jeszcze nie mam nr vin, żeby sprawdzić, moje pytanie teraz do was, jak to jest z kupnem innych przełożeń, czy jest duża różnica po zmianie, robił ktoś coś takiego u siebie? dodam tylko ze autko teraz nie jest zbyt zrywne, i podejrzewam ze to wina właśnie przełożenia na wale. Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi, ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak precyzując, to na wale nie ma żadnych przełożeń. Są w skrzyni, reduktorze, mostach... :-P

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kupic most z przelozeniem 3.92, twój most to chyba 3.55 i daje Ci to lepsze osiągi w spalaniu. pewnie bys chciał żeby po wdepnięciu gazu w deche palil kapcia jak szalony.;p jak BA Baracus w druzynie A ;)

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki most, poszukaj na allegro lub moze zuzcar, poprostu zamiana mostu. Ten 3.92 byl przewaznie w modelach z silnikem hemi. Ale moze problem tkwi gdzies indziej. Ja mam taki most i tez nie wszedzie mi pali kapcia. Wszysto przez to ze ma limited slip differential, moze sproboj zmienic kola na 17 cali, powinien miec troche lzej. Jak nie ma blokady mostu to musisz wyczuc przy skrecie w ktora strone lapie lepszy poslizg i wtedy kolo zapierdziela jak szalone.

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no problem może i gdzie indziej tkwi, boje sie ze 17 cali trochę będzie niewymiarowo wyglądało w RAMie, może faktycznie problem tkwi gdzie indziej, wywalenie np, katalizatora w ogóle coś aje, poza zwiększeniem głośności, bo ktoś mi powiedział ze katalizator sie w jakiś sposób zapycha, jak jeździ na gazie,bo mam tam instalacje LPG od 7 lat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Cumminsa

 

A zeby przypalic gume musisz nauczyc sie przytrzymywac go na hamulcu lewa noga. Na poczatek najlepiej probowac na mokrej nawierzchni ;) inaczej po wdepnieciu gazu auto ciagnie do przodu, takie w sumie bylo zamierzenie konstruktorow a wez pod uwage ze auto wazy grubo ponad 2 tony i rzaden silnik nie bedzie mial lekko przy tej masie

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj moze od podstaw. Swiece, filtry, przewody WN,

Mialem kiedys auto ktore nie chcialo przekroczyc 110 km/h, po wymianie oleju w skrzyni i moscie auto osiagalo 160. Po wymianie kabli i swiec oraz regulacji gaznika predkosc siegala rzedu 200. Byl to duzy fiat ktory kiedys nalezal do MO. Niestety pasek na liczniku sie konczyl przy 180 i predkosc max nie znana. Wniosek z tego taki ze proste wymiany serwisowe moga zdzialac cuda

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.