Skocz do zawartości

Pali mi się chek engine


michałsz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ktoś z was miał taki problem. Po wstawieniu gazu po jakieś 5000km zapaliła mi się kontrolka z silnikiem. W komputerze pokazywało 7 cylinder. Wymieniłem wszystkie świece i było ok na jakieś 100km. Teraz po skasowaniu na nowo pali mi się kontrolka i komputer pokazuje coś o na temat odłączania cylindrów. Proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gazu, ale wiem, że przy gazie często pali się check. Pogrzeb na forum. Na pewno coś wyczytasz, było nie raz.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz MDS i gazownik wpiął Ci się z sygnałem wtrysku na cylindry wyłączane przez MDS to będziesz miał takie jaja. To taka diagnoza na odległość i na szybko

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma instalacje gazowa na wtrysku a raczej napewno taka ma to z tego co sie orientuje to gazownik musial podpiac sie pod kazdy z wtryskiwaczy czy to z mdsem czy bez, i sygnal z kazdego wytrysku jest podawany do komputera od gazu. Moze to zbieg okolicznosci i poprostu mds pada

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Wszystkich. Trochę pracy miałem i brak czasu duży. Rama mam z 2007 roku. I olej mopar taki jak zaleca producent auta. Błąd który się pojawia to P3400. Jak miałem podpięty gaz i jeździłem na samej benzynie to się błąd nie pojawiał. Jak tylko włączę na gaz to po 20 milach się włącza znów. Teraz gazownik włożył mi jakąś zworę i odłączył teoretycznie gaz. Po przejechaniu 30 mil na benzynie pojawił się znów błąd. I tak jak tylko go skasuję po przejechaniu parunastu mil włącza się znów. Może znacie kogoś kto jest w stanie i pomóc. Mogę dojechać do ok 300 km od Augustowa na sprawdzenie i ewentualną naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczyscic czujniki - przeplywomierz, czujnik polozenia przepustnicy i cisnienia w dolocie. Dane z nich sa odpowiedzialne za zalaczanie mds-u, wplyw moze tez miec miejsce zainstalowania wtryskow od gazu ktore po zalaczeniu zmieniaja cisnienie na tyle ze zczytywane informacje wykraczaja poza zakres i komputer wywala blad. Jak podlaczasz pod kompa to jak wezmiesz live data powinno pokazac Ci cisnienie w dolocie i zerknij jakie sa zmiany po przelaczeniu na lpg.

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mnie też świecił się CHECK ENGINE. Powiedziano mi, że to na 90 % sondy.

Ja w swoim DODGE'u w weekend wymieniłem świece. I po problemie.

Przy wymianie zauważyłem, że jedna ze świec w ogóle nie była wkręcona :shock: + 3 "zalane".

Nie wiem, kto robił poprzedniemu właścicielowi świece, ale bym go :pala:

Nie wiem czy w ogóle były zmieniane, bo wykręciłem CHAMPION'y.

Wątpię, żeby ktoś zrobił prawie 140 tys. mil na jednych świecach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.