Skocz do zawartości

Disco


Misiek69

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie! Mam prośbę, taką prywatną. Otóż znajoma kupuje (znaczy się mąż jej kazał, bo ona chciała F-150 :-) ), Landarę Discovery II (po liftingu) z 2004 roku z silnikiem Td5 (2,5litra). Spytała się mnie o opinię, ale niestety ja nie znam osobiście żadnego auta tego typu. No i postanowiłem jej prośbę skierować do Was, jako że gdzieś tam w podpisach widziałem, że ktoś czymś takim jeździł. Może napiszecie coś o takim aucie? Dobre i złe strony, ekonomika, trwałość, ceny części. Będę wdzięczny za opinie, wszystkie i dobre i złe.

Pozdrawiam.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy się mąż jej kazał, bo ona chciała F-150

I posłuchała :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :lol: :lol:

 

No widzisz, Ty pewnie nie wiesz, ale niektóre kobiety kochają swoich mężczyzn :-P

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to duży terenowy brytyjski samochód , w tym przypadku dizel 2,5 litra.

 

Dzięki chłopie! Na pewno jej przekażę, ona była pewna, że to coś w rodzaju takiego budynku, w którym odbywają się tańce.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdAm A jakie podzespoły są najbardziej awaryjne? Czy może wszystko się sypie?

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek69,

Mój koleszka ma Disco.

On lata nim koło 5 lat auto w stylu zawsze coś. Z tego co mi się o uszy obiło to na pewno miał problemy z turbiną, komputerem, a na ostatnim wyjeździe na Ukrainę explodowała mu pompa hamulcowa. Pierwszy raz taki coś widziałem na oczy :shock: Podobno jak cię discavery nie wykończy finansowo to próbuje fizyczne. Choć generalnie jest zadowolony z niego, a że wpompował w niego dużo $ to nie zamierza zmieniać :). Mogę Cię z nim skontaktować jak mocno chcesz, tylko nie wiem czy jest sens rozmowy z fanatykami marki. :):)

tdi engines are for senior citizens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytaj na forum4x4.pl

napisz ze chcesz jedno kupic i na co masz zwracac uwage przy ogladaniu, przynajmniej nie skonczy sie dyskusja ktora seria byla lepsza :lol:

tam jest pelno tego padla i sa tam desperaci ktorzy tym jezdza od malego i maja wiedze o ostatniej srubce

 

generalnie awaryjne sa, jak nie przecieki i korozja, to mosty, elektronika, chociaz ten Td5 od VW akurat nie wygladal na najslabszy element tej ukladanki

z doswiadczenia niczego nie napisze bo jechalem nim moze ze trzy razy

w srodku jest jak w traktorze - bo to traktor jest :)

do komfortu forda nie ma nwaet jak porownywac

 

podobno produkcja LR ma zostac zakonczona - zbyt wiele norm EU dotyczacych bezpieczenstwa i ekologii bylo naginanych w nieskonczonosc przy rejestracji nowych aut i producent sprzedawal je "legalnie" glownie dzieki wyjatkom i specjalnym klauzulom w prawie

ale to inny temat

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, Ty pewnie nie wiesz, ale niektóre kobiety kochają swoich mężczyzn

A co tu ma kochanie do rzeczy - kiedyś też mieliśmy w domu pomysł na Disco II, ale jak moja go obejrzała to stwierdziła że nie zamierza jeździć traktorem :lol: :lol:

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie awaryjne sa, jak nie przecieki i korozja, to mosty, elektronika, chociaz ten Td5 od VW akurat nie wygladal na najslabszy element tej ukladanki

z doswiadczenia niczego nie napisze bo jechalem nim moze ze trzy razy

w srodku jest jak w traktorze - bo to traktor jest :)

do komfortu forda nie ma nwaet jak porownywac

 

podobno produkcja LR ma zostac zakonczona - zbyt wiele norm EU dotyczacych bezpieczenstwa i ekologii bylo naginanych w nieskonczonosc przy rejestracji nowych aut i producent sprzedawal je "legalnie" glownie dzieki wyjatkom i specjalnym klauzulom w prawie

ale to inny temat

 

EDIT;

pomylilem auta i to co powyzej dot. Defendera, a nie Disco

 

mimo to, na tamtym forum spod linku powyzej powinienes miec rzeczowa odpowiedz o Dyskotece

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć więcej na temat marki, gdyż od kilku lat (4-5?) jest w posiadaniu rodziny Freelander '04. Awaryjność - niewielka, brak problemów z rdzą, wymiany raczej eksploatacyjne - wśród pozostałych aut przed domem najmniej awaryjne (ale i najmniej kilometrów) :lol: . Silnik Td4 po virusie - nieźle chodzi, na lato wyjęty tylni most, bo w terenie jeździ, ale lekkim (auto bez mostu nabiera nowego życia, szybkie, zwinne etc :-D ). Spalanie w normie, z mostem koło 8, bez może 7 - oczywiście mówię o trasie. Ogólnie nie przekracza 10-11 z miastem w dużych korkach, małym terenem etc. Jeździ się wygodnie, przyjemnie, zawieszenie trwałe i całkiem komfortowe, mimo, że sztywne jak na auto pseudo-terenowe.

 

P.S. Nie rozumiem czemu kobieta kupuje Disco - jest koszmarny i ogromny. :-P

Wyposażenie do pojazdów specjalnych: oświetlenie ostrzegawcze, wyciągarki elektryczne i hydrauliczne, akcesoria do wyciągarek, ładowarki CTEK, szekle, taśmy, zblocze i wiele innych 4x4 Terenowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Scalę jej Wasze posty, i przekażę znajomej. Niech podejmuje decyzję sama. A czemu Disco? Jak pisałem na początku, mąż się uparł. Poza tym samochód ma ciągać przyczepę z dwoma końmi i mieć w bagażniku miejsce na paki, siodła itp.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... samochód ma ciągać przyczepę z dwoma końmi i mieć w bagażniku miejsce na paki, siodła itp.

O, i do tego się nadaje choć demonem szybkości bez, a tym bardziej z przyczepą nie będzie. Ale z końmi nie jest ważna szybkość tylko płynność jazdy. Disco 2 mimo (stosunkowo) dychawicznego silnika ma niepodważalną zaletę w postaci stałego napędu na 4 łapy i wielkiego bagażnika. Poza tym ma fabrycznie 3.5t na haku.

Misiek - guru od LR w Polsce nie brakuje, a i z częściami nie ma problemu. Zwróciłbym większą uwagę na zawias jeśli jest wersja z pneumatyką bo to nigdy nie jest tanie w naprawie. No i na stan nadwozia w newralgicznych miejscach (aluminium). Cała reszta to zwykłe auto. A, jeszcze jedno - jeśli to ma być diesel z automatem to radziłbym poświęcić więcej czasu na jazdę próbną. Nie żeby to była zła konfiguracja ale to opcja dla, powiedzmy... cierpliwych :-P

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Japacz! Przekażę koleżance. Tak na marginesie, ona chciała kupić efa jednego z naszych klubowiczów. Nie pamiętam nicka, ale Ford taki ciemny był z pomarańczowymi pasami na masce.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie do pojazdów specjalnych: oświetlenie ostrzegawcze, wyciągarki elektryczne i hydrauliczne, akcesoria do wyciągarek, ładowarki CTEK, szekle, taśmy, zblocze i wiele innych 4x4 Terenowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

massssakra :twisted: ze tez wczesniej nie zobaczylem tego watku - nieskromnie posiadacz 2 dyskotek w przeszlosci - powiem krotko, jak sie o zelazo dba to sie ma...nigdy mnie nie zawiodly choc wozilem nimi tylek od krymu po balkany ale...to byly auta do 1998r bez komputerow, pompowtryskiwaczy i innych dwumas i dpf-ow z powietrzem w prezerwatywach zamiast sprezyn...po tym roku nikt madry LR nie kupi bo go teraz chyba Tata :mrgreen: robi o zgrozo....no i ze wzgledu na tylny dyfer mniejszy niz w samuraju na 2 satelitach + przypadlosci powstawania luzow w ukladzie przeniesienia napedu DO HOLOWANIA PRZYCZEP Z 2 KUNMI SIE NIE NADAJE...z 1 kuniem zreszta tez

 

 

...i wcale nie mowie tego ze wzgledu na fakt posiadania efa w pomaranczowe paski :roll:

Wszystkie błędy ortograficzne i stylistyczne są zamierzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.