Skocz do zawartości

Skrzynie automatyczne


dejwitt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie możecie mi powiedziec czy do Dodge Ram 2006 i wyżej (3 generacja) przychodziły tylko skrzynie 5-45RFE czy jeszcze inne? Jeśli tak to może wiecie jakie były różnice między nimi? Z góry dzięki za info :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Skrzynie biegów automatyczne: skrzynie czterobiegowe: 48RE były łączone z silnikami 5,9 L R6 CTD oraz V10 , skrzynie pięciobiegowe 545RFE były łączone z 4,7 L V8 oraz 5,7 L V8 Hemi, skrzynie sześciobiegowe AS68RC występowały z silnikiem 6,7 L R6 Cummins

 

Skrzynie manualne: pięciobiegowe NV3500 z silnikami 3,7 L V6 , sześciobiegowe NV5600 z silnikami Cummins oraz V10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sebastian, skąd narodziło mi się takie pytanie otóż, w lipcu chce od Zuzcara kupic skrzynie do mojego Dodge i mowie mu ze moja to 5-45RFE. On pyta czy do sterownika z biała wtyczka, odpowiadam tak biala, na to on spokojnie dobierzemy odpowiednia skrzynie. Ja mu na to ale jak to przeciez moja obecna teraz to 5-45RFE a on na to to tylk osymbol dobierzemy taka żeby był Pan zadowolony. Jak tam pojade to albo sprzedadza mi 5-45RFE albo innej nei biore

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dejwitt, skrzynie 545rfe występowały w wielu autach np. jeep grand cherokee z silnikiem 3.7 4.7 5.7

z tego co ostatnio patrzyłem to skrzynia jest taka sama tylko dupkę trzeba przełożyć ze starej i pamiętać o płycie elektrozaworowej bo były dwa rodzaje z czarną i białą wtyczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wchodzi pomyłka ludzka i kolejne dni samochodu na warsztacie(a na to mnie nie nstać, to moje narzędzie pracy). Jeśli już warsztat to gdzie odstawić auto na śląsku albo w zachodniej Polsce?

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sie popsulo? U mnie w regionie bali mi sie nawet oliwe wymienc... dopiero odeslali mnie do gorlitz w niemczech 50km od zgorzelca... wiedzialem, ze z moim cos jest nie tak bo niekiedy wlaczal sie tryb awaryjny, ale myslalem, ze pomoze wymiana oliwy.

Facet wymienil mi olej skasowal 200 euro i stwierdzil userke w plycie sterujacej (elektronika), powiedzial mi ze skrzynie trzeba wyjac i potrwa to z 3 dni koszt 600 euro +/- (ale daje auto zastepcze) :twisted:

Suma, sumarum wymienilem to w Warszawie, bedac przy okazji i sama robocizna kosztowala mnie 150zl i tylko 2 godziny nudow...

Mam namiary do tego w gorlitz gdybys chcial, ale go nie polecam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż po uruchomieniu auta nie mam przez jakiś czas 3 biegu, musze wrzucać na N i na D żeby ten 3 bieg skrzynia wrzuciła. Po kilku razach takiej ręcznej zmiany skrzynia działa poprawnie w 80% bo 3 bieg wrzuca sama ale za to ciagle miesza dwoma nadbiegami w przedzialu 70-110 km/h. Olej w skrzyni czysty, nei śmierdzi, caly zestaw elektrozaworów wymieniony na nowy. Jeżdże już tak prawie 2 lata bo ciągle nie było okazji odstawić Dodge na serwis bo auto cały czas potrzebne w firmie. Teraz troche luzu w pracy to sobie pomyslałem że czas najwyższy na remont albo wymiane skrzyni

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykazuje niskie ciśnienie...cokolwiek to znaczy...moze sam konwerter do wymiany, ale myśle ze po takim czasie to napewno sie jakies juz luzy na koszu pojawily wiec chyba remont albo wymiana mnei nie ominie :(

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze u mnie w chryslerze (skrzynia NAG1) adaptacje mozna zrobic przez odlaczenie akumulatora na jakies 15 min (reset pamieci ustawien), pozniej mozna ja douczac pod siebie...

Twoja moze wymagac podlaczenia jakiegos skanera serwisowego, ale z tym moze ktos jeszcze podpowie... ktos kto juz to robil w RAMie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.