Skocz do zawartości

Co może być powodem ??


dario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje waszej opinii , co może być powodem że nie mogę odpalić auta .wszystko było OK do momentu kiedy po przekręceniu kluczyka słychać taki metaliczny strzał w rozruszniku ale nic się nie dziej nie kręci , kontrolki wszystkie przygasają i koniec . Czy wyjęcie tego małego kluczyka serwisowego z tego panela ( pilota ) może być powodem , czy mógł sie rozkodować i dlatego nie staruje , czy po prostu pech i padł rozrusznik ?

 

Proszę o Wasze opinie . Z góry wielkie dzięki .

Dodge RAM 1500 4x4 CREW CAB LARAMIE 2010 5.7 HEMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator, lub bendix. Jeśli aku jest ok, a słychać taki trzask to jest szansa, że bendix nie zasprzęgla rozrusznika.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator, lub bendix. Jeśli aku jest ok, a słychać taki trzask to jest szansa, że bendix nie zasprzęgla rozrusznika.

 

Za miśkiem, sprawdź w pierwszej kolejności akumulator czy przypadkiem nie dostał zwarcia na celach i jest do wyrzucenia. Jak będzie ok to rozrusznik, jak oba przypadki okarzą się wporządku zajmij się imobilajzerem.

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator sprawdziłem i mimo pełnego naładowania pokazuje mała moc rozruchowa bo tylko 340 A a powinien mieć jak zgodnie z tabliczka 700A , czyli szajs tak stwierdził gość do akumulatorów . Wymienił i na nowy dał nawet mocniejszy 92Ah i rozruch 850 A , ale i to nic nie dało kazał popukać w rozrusznik bo może szczotki sie zawiesiły ale opukałem i nic , nawet zrobiłem na krótko dałem + z aku na rozrusznik to podobno czasem pomaga zastartować ale i tym razem nic słychać taki stuk w rozruszniku i nic poza tym ten nowy aku też juz dostaje bo widze jak mi napięcie w nim spada po każdej próbie uruchomienia .

 

Zastanawia mie czy czasem czegoś nie pomieszałem z tym wyjętym kluczykiem z tego pilota bo czytam w instrukcji że jest tam jakis kod i może tak byc że się rozprogramował .

Dodge RAM 1500 4x4 CREW CAB LARAMIE 2010 5.7 HEMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli jednak rozrusznik , kiszka znowu stoimy , jak to długo może potrwać taka regeneracja w warsztacie , czy to mozna regenerowac czy bedzie problem ?

 

Rozrusznik jak rozrusznik, nic kosmicznego i każdy profesjonalny warsztat to Ci zrobi. Czas realizacji zlecenie nie mam blaadego pojęcia, ale myśle że powinni wyrobić się w 5 dniach roboczych jak części bedą dostępne na miejscu

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze sam wykrec rozrusznik i zawiez do warsztatu, i mozesz wtedy sprawdzic na wykreconym na krotko czy wyskakuje. Jak dobry elektromechanik to szybko Ci to zrobi, jak dalem od Toyoty to zrobil mi tego samego dnia no ale moze latwiej bylo mu o czesci. Jesli chcesz odpalic to musisz probowac kluczykiem przekrecac i odrazu cofnac, tylko na ulamek sekundy zeby nie rozladowywac akusa tylko zeby rozrusznik dostal takiego strzala, pewnie sie zawiesil. Daj z parkingu na neutral i sproboj od przodu lekko ruszyc kolem pasowym, przestawia sie troche zęby na kole zamachowym i moze wtedy bedzie mu latwiej wyskoczyc i zakrecic.

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś jakiegoś mechanika, żeby Ci wymontował i zawieź do warsztatu. Jak masz rama w manualu, to na lince odpali. :-D

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ofertę: ROZRUSZNIK DODGE RAM DURANGO 5.7 HEMI 11.

http://allegro.pl/showItem2.php?item=4149194780

 

Moze poprostu kup uzywke a swoj w miedzy czasie dasz do regeneracji i bedzie lezal na polce w garazu

 

I jeszcze taka mala wskazowka, jak jedziesz do warsztatu Dodgem to cene masz wieksza o powiedzmy 25% za to jakie masz auto a nie za trudnosc naprawy, a jak zawieziesz samemu i mowisz ze Chryslera sprowadziles sobie rozbitego z Niemiec i powoli naprawiasz to cene masz w normalnym przedziale.

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest pod wrażeniem waszego zaangażowania w problemy użytkowników RAMA, z tym poczekaniem pod sklepem to raczej bedzie ciężko :lol: bo w mojej okolicy to mało ich jest , Dam znać jak poszło

 

Wielkie dzięki za sugestie

Dodge RAM 1500 4x4 CREW CAB LARAMIE 2010 5.7 HEMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jast źle i gitara, wspomniałem tylko, że oszczędziłem Ci nieprzespanych nocy po ewentualnym zasugerowaniu takiego hardkorowego przypadku w odpowiedzi na Twoje pytanie "co może być powodem" :lol:

Swoją drogą farciaż z Ciebie, najlżejszy z możliwych przypadek tym faktycznym się okazał.

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.