Skocz do zawartości

przednie postojowki Ram 3 gen


siepiet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,

czy ktos wstawial w seryjne lampy dodatkowe mocowanie zarowki od postojowek?

 

chcialem zrobic otwor w lampie zeby wstawic takie gumowe mocowanie zarowki zeby swiecila bialo w tym samym kloszu co kierunek.

 

pomaranczowa postojowka fajnie wyglada ale ludzie czesto myla je z kierunkiem i przeraza mnie mysl ze moze dojsc do kolizji i wtedy bedzie ewidentnie moja wina. obecnie odlaczylem i nie mam postojowek wcale a przeglad robilem z taka dwukolorowa zarowka ledowa ale jestem za klasycznym kolorem i nie kraca mnie ledy.

 

jesli ktos robil taka przerobke to prosze o podpowiedz w ktorym miejscu klosza najlepiej wstawic postojowke i czym zrobic otwor zeby nie uszkodzic lustra, czy zwyklym wiertlem czy moze na goraco wytopic otwor

 

czy taka dlugosc starczy czy moze musi byc dluzsze to mocowanie jak np w drugim linku

 

http://www.ebay.co.uk/itm/BLB34-UNIVERSAL-SIDE-LIGHT-BULB-HOLDER-12V-5W-NEW-/110712268973?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item19c6f728ad

 

http://www.ebay.co.uk/itm/501-W5W-T10-Side-Interior-Light-Bulb-HOLDER-Extension-Socket-Soft-Rubber-Push-In-/271389529604?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f30139604

 

pozdrawiam

 

Lukasz

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

Ja mam i robiłem to jakieś niecałe 5 lat temu bo faktycznie były problemy jak niebiescy z daleka widzieli ze swieci sie cos na pomarańczowo to od razu zatrzymywali i cała masa tłumaczenia a teraz nie mam żadnego problemu.

Ja mam otwór zrobiony w tym kloszu co żarówka świateł a tam gdzie jest pomarańczowe jest tylko kierunkowskaz z tym ze ja mam 2008 rok.

Ale dałem żarówkę ledową właśnie jako postojowe i swieci juz prawie 5 lat i nie musze co 5-6 miesięcy wymieniać tak jak w innych samochodach.

Wywieranie jest poniżej żarówki pozycyjnych jakieś 3-4 cm.

Wiercenie dobrym ostrym wiertlem bez dociskania.

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba zrobie sobie swiatło do jazdy dziennej w cześci klosza gdzie kierunki albo po amerykańsku świecące mocniejsze włokno z kierunku jako dzienne światło. Pytanie tylko czy w PL bedą mnei respektowac niebiescy że jade na dzienny pomarańczowych światłach(w DE nie ma z tym problemu) ?

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci spieszę odpowiedzieć ze w Polsce taki manewr nie przejdzie i jak ci cos na pomarańczowo świeci światłem stałym zaraz skubańce bedą sie czepiać. Chyba ze masz samochod na niemieckich blachach to Cię mogą cmoknąć.

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodge jest na niemieckich, lampy oryginalne z pomaranczami swiecacymi jako pozycje itd. Ale zauważyłem że USA auta mają światła dzienne w koloerze pomarańczowym i tak chciałbym właśnie zrobić w kruszynce, zobacze jak to wyjdzie

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postojowki od wczoraj juz zalozone, nie taki diabel straszny. troche wiercenia i wyglada jak orginal. a jako mocowanie zarowki posluzyl wklad bocznego kierunku od jakiegos Forda, spasowane idealnie i szczelnie :)

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucielem pare zdjęć dla potomności, jeśli by ktoś potrzebowal informacji w przyszłości.

zasadniczo wygladalo to tak:

*odkręcenie 3 srub mocujących lampe i plastikowej trzymającej ta uszczelke

*wyciagniecie lampy, trzeba trochę uzyc sily i szarpnąć

*pomiary w którym miejscu wykonać odwiert( na zdjęciu zaznaczyłem sobie koleczko) i dobor wiertła do wielkości mocowania postojowki

*wiercenie- najpierw jest plastikowa obudowa a potem wolna przestrzen i lustro

*gdy zaczal się pojawiać na lustrze bąbelek od wiertła zwolniłem obroty i delikatnie przewiercałem az przeszlo na wylot

*delikatnie okraglym pilnikiem spilowalem lustro w strone wejścia mocowania ale generalnie nic się nie odklejalo

*plaskim pilnikiem wypilowalem w obudowie otwory na zabki blokujące uchwyt od postojowki

*przymiarka (pomaranczowa postojowka tylko dla celów badawczych, lepiej ja widać na zdjęciu)

*lutowanie kabelkow od wtyczki do tych przy kierunkowskazie w samochodzie, od pomarańczowej postojowki odcialem i zaizolowałem

*jako ze wszystko dzialalo to zabrałem się za druga lampe z która postepowalem identycznie tyle ze już nie tak delikatnie jak z pierwsza bo ponabralem już doświadczenia ;)

*druga strona tez dzialala prawidłowo wiec kable pochowałem w otulinę i zamonotowalem mocowania w lampach a lampy w aucie

*a no i po skończonych pracach wiercen oczywiście wysciagnalem wszystkie paprochy odkurzaczem i przeczyściłem lustro plynem do mycia okien

 

link do zdjęć z przeprowadzonych dzialan operacyjnych ;P

http://1drv.ms/1oocbC1

 

pozdrawiam

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez takie mialem i nie zdawaly egazminu w moim kloszu, pomaranczowy kolor tracil sie w bialym swietle postojowek i rozczarowalem sie bo myslalem ze uda mi sie uniknac przerobek, nadal mam ich pare sztuk w garazu :( nawet wstawilem rezystor zeby troche oslabic biale swiatlo i nie wiele mi to dalo chyba ze moze twoje sa na zasadzie przerywacza ze jak wlacza sie kierunek to postojowka gasnie a to by byl juz bajer, ja niestety takich nie dostalem i musialem poprosic kolegow zeby przyszli z wiertlami udarowymi i borowalismy dziury ;)

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zeby nie robić odzielnego tematu zapytam Was szanownych klubowiczów/forumowiczów w tym temacie. Chcę zrobić swiatła dzienne w moim Dodge Ram 3gen po lifcie z włokna w żarówce które robi za kierunkowskaz. Kupiłem cały mechanizm do podłączenia światel dziennych. Na pewno nie jest to takie proste jak to piszą w przypadku podłączenia tego ustrojstwa bo opisany jest przypadke przy odzielnych dodawanych swiatel. Ja chcę wykorzystać włokno żarowki zeby robiła za swiatla dzienne i kierunkowskaz jednoczesnie. Czy jest ktoś mi wstanie przedstawić jakiś schemat co jak dokładnie podłaczyc jakie przekazniki i diody dodac (bo pewnie są niezbędne) żeby to wszystko działalo bez zarzutu. Z góry wielkie dzięki

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dejwitt,

a nie możesz tam sobie wstawić żarówki dwuwłóknowej, było by znacznie prościej

z odcinaniem dioda jest ten problem, że jak masz kontrolę spalonych żarówek, to będzie fatal error

 

jak chcesz uzyskać coś takiego

 

naczepa_gif.gif

 

to wystarczy podpiąć minus z pozycji podpiąć pod plus kierunku

tdi engines are for senior citizens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dejwitt,

a nie możesz tam sobie wstawić żarówki dwuwłóknowej, było by znacznie prościej

z odcinaniem dioda jest ten problem, że jak masz kontrolę spalonych żarówek, to będzie fatal error

 

jak chcesz uzyskać coś takiego

 

Obrazek

 

to wystarczy podpiąć minus z pozycji podpiąć pod plus kierunku

 

Żarówki są dwuwłóknowe, jedno włokno to postojówka a drugie kierunkowskaz. DRL chce zrobic z włókna od kierunku żeby po odpaleniu swiatł swieciły tak długo az sie nei zalączy postojówek. Prócz DRL z tych że włokien w dalszym ciagu zostaje problem migania kierunku, nie wiem jak to jasniej napisac. A u mnie nie ma sygnalizacji przepalonej żarówki

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czaję :)

 

1 włókno - pozycja

2 włókno - kierunkowskaz

 

i jak pozycja nie świeci to świeci 2 wł kierunkowskazu cały czas jako DRL

jak włączysz kierunek to mryga

jak włączysz pozycję to wraca do normalnego stanu

 

tak ?

tdi engines are for senior citizens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://onedrive.live.com/redir?resid=51EF40CC15BE194A!2239&authkey=!AECgJjPGUeau-wU&v=3&ithint=photo%2c.jpg

 

Sprawdz czy jesli dasz + od strony zarowki czy sie zapali tez tylna zarowka, jesli tak to trzeba wstawic diode, jesli nie to nie

 

Przekaznikow poszukaj na http://ase.hoste.pl/sklep/index.php?k1,przekazniki-czasowe-12v

 

Przekaznik czasowy ustawiasz na np 3sek., podawany impuls z kierunkowskazu odlaczy na 3 swiatla dziennie a po skonczeniu manewrowania skretu przekaznik zalaczy swiatla dzienne. Oczywiscie po jednym przekazniku czasowym na reflektor, efekt podobny jak przygasajace ledy w np Audi przy sygnalizowaniu skretu

 

Jesli nie bedzie to popros zeby Ci takie zrobili

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zrobiłem w końcu światła dzienne wykorzustujac dolny pas pomarańczowy w lampach. Wyrzuciłem z nich żarówki W5W, w ich miejsce dałem WY21W wraz z nowym gniazdem i automatem do właczania swiatel. Włącza je po uruchomieniu silnika jak i gasi dzienne po właczeniu postojowych/świateł mijania.

 

A tak to wygląda 76d408e329445675m.jpg

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne. Tylko czy pomarańczowe dzienne to dobry pomysł w naszym kraju?

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.