Skocz do zawartości

Nowa zabawka


Stebel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Dzis odebralem paczke z nowymi zabawkami.

 

Pierwsza to:

kcl7y.jpg

 

gnobv.jpg

 

a4bk.jpg

 

Pistolet Mag98 9mm para. Oryginalnie projektowany z mysla o polskiej armii...niestety nie przeszedl konkursu i ostatecznie trafil do strazy granicznej oraz poczty.

 

Szczerze powiem ze jestem bardzo milo zaskoczony...giwera bardzo dobrze lezy w dloni:

 

djv6w.jpg

 

Ma wyrazne przyzady celownicze:

 

0cgt.jpg

 

Jest bardzo przyzwoicie wykonana...naprawde kawal fajnego pistoletu za smieszne w porownaniu z konkurencja pieniadze.

 

525l.jpg

 

teym.jpg

 

Moj egzemplarz jest z ostatniego rocznik aprodukcji:

 

euhb.jpg

 

Druga giwera jest rewolwer Gward...jedyny rewolwer polskiej konstrukcji. Projekt powstal przy wspolpracy oficerow z WATu oraz inzynierow z Wifamy...mial bys przeznaczony dla policji ale ostatecznie wycofano sie z tego pomyslu i powsztalo tylko 2000 sztuk tej broni.

 

Porownanie ammo do Gwarda (.38 special) i Mag98(9mm para)

 

p0v2.jpg

 

A tak prezentuje sie Gward:

 

nxv4.jpg

 

rjzw.jpg

 

fojz.jpg

 

ldu8o.jpg

 

o9hs.jpg

 

o990.jpg

www.stebel.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj miałem okazję postrzelać z identycznego Gwarda - spust cięzki jak diabli, ale da radę go ogarnąć. Zaskakująco celny i solidnie wykonany jak na w sumie zaawansowany prototyp :up:

Z Maga 98 jeszcze nie strzelałem, ale wrażenia miałem podobne - solidna broń, bardzo fajnie leżąca w ręku. Bez porównania z "plastikami" ;-)

 

Gratulacje zakupu :git:

 

Potwierdzała by się krążąca pocztą pantoflową informacja, że sporo Magów i Gwardów wyemigrowało do USA

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskie wyroby mnie sie bardzo podobaja

Jak na całym świecie mieliśmy trochę przyzwoitych konstrukcji, drugie tyle całkiem nieudanych i niewiele naprawdę dobrych :lol:

Na przykład plastikowe szkielety testowaliśmy kiedy o Glocku jeszcze nawet w Hollywood nie słyszeli :lol:

 

w wojsku bylem
Ja też.

Raz, na przysiędze o kolegi :lol:

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejna zabawka do kolekcji:

 

1w02.jpg

 

gt3b.jpg

 

Judge Public Defender

 

41py.jpg

 

i3g1f.jpg

 

Moze on strzelac z ammo .45 long colt oraz ammo do strzelby o kalibrze .410

 

 

u5oq.jpg

 

Tu porownanie do zwyklej 9mm para:

 

ygjdd.jpg

 

I porownanie wielkosci do gwarda:

 

hxr4.jpg

 

 

Musze przyznac ze troche "kopie" :mrgreen:

 

Przy okazji kupilem fajne ammo...zaladowane trzema dyskami i 12 kulkami:

 

urf8.jpg

 

Piekne spustoszenie w celu robi :mrgreen:

www.stebel.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że niezły brzydal :lol: :lol: :lol:

Ale sama idea ciekawa ;-)

Musze przyznac ze troche "kopie"

Da się to "trochę" z czymś porównać :taaa:

Bo chwyt wygląda na raczej mały, masy nie widać, ale chyba też niezbyt duża, a nabój jednak całkiem powazny :lol:

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ma ktoś może sensowne konkretne materiały na temat pozwoleń?chodzi mi o różnice pomiędzy np kolekcjonerskim{bo o takim myśle jako zwykły zjadacz chleba fascynujący sie bronią}a np.sportowym czy innym.czy np.jako kolekcjonerską można mieć każdą bron i czy można śmiało na strzelnice z nią jeżdzic.wiem wiem wujek google wie wszystko ale tyle tego tam że masakra.A może ktoś może sie podzielić swoimi doświadczeniami to prosze na PW

Fuck the fuel economy

YUKON XL DENALI 05 6.0L

EXPLORER 94 4.0L OFF ROAD ŁOTR

BYL W200 76 5,2L

FLEETWOOD 87 5,0L

KAPPA 98 3.0L

BYL GAZ 69 3,0L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj najpierw na www.bron.iweb.pl Bardzo dużo informacji można znaleźć na każdy rodzaj pozwolenia. Najprościej to sportowa + do tego kolekcjonerska (w ramach zakresu broni z pozwolenia sportowego). Przy samej kolekcjonerskiej musisz zdawać egzamin na komendzie, co nie zawsze jest proste. Przy sportowej egzamin na patent strzelecki, wydaje mi się prostszy. Dodatkowo każdy klub teraz ma sekcję kolekcjonerską. Jakby co, to wal na PW.

Dodge Durango 2002 4.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj najpierw na www.bron.iweb.pl

Tylko podchodź do tego forum z dużą rezerwą, bo poziom wypisywanych bzdur niestety nie należy do małych.

 

Generalnie chyba najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest pozwolenie na sportową i sportową do celów kolekcjonerskich.

Bo i sama sportowa, i sama kolekcjonerska mają zarówno wady, jak i zalety.

Tak czy inaczej musisz zacząć od jakiegoś klubu strzeleckiego będącego jednocześnie, jak napisał czarnuch3, stowarzyszeniem kolekcjonerskim.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem troche to forum no i faktycznie jak to forum masa informacji przytłaczających z każdej strony często sprzecznych.Jeżeli sportowe to sie wiąże z zaangażowaniem sportowym w strzelectwo a ja niestety nie mam na to czasu,i najbliższy mam 60 km,praca ciągłe delegacje.Bardziej do mnie bedzie pasować kolekcjonerskie pozwolenie{chyba}nie chce być zależny od kogoś czy instytucji w realizowaniu pasji.Teraz musze zebrać materiały i oczytać sie troche i zobaczymy :-)

Fuck the fuel economy

YUKON XL DENALI 05 6.0L

EXPLORER 94 4.0L OFF ROAD ŁOTR

BYL W200 76 5,2L

FLEETWOOD 87 5,0L

KAPPA 98 3.0L

BYL GAZ 69 3,0L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Prośba o pomoc w akcji protestacyjnej:

 

Szanowni Państwo!

 

Zwracam się z prośbą o poparcie protestu przeciwko wprowadzaniu szkodliwej dyrektywy unijnej, mającej na celu ograniczenie możliwości legalnego posiadania broni przez uczciwych i praworządnych obywateli.

W związku z NIELEGALNYM posiadaniem broni przez terrorystów, Komisja Europejska chce odebrać ja LEGALNYM posiadaczom.Projekt tej dyrektywy, przygotowany już dużo wcześniej, został wyciągnięty na światło dzienne tuż po zamachach w Paryżu, co nosi znamiona cynicznego wykorzystania wzburzenia po śmierci niewinnych ofiar. Stosowana jest pokrętna i nie mająca nic wspólnego z prawdą argumentacja, jakoby odebranie broni legalnym jej posiadaczom miałoby mieć jakikolwiek pozytywny wpływ na zmniejszenie zagrożenia terrorystycznego. Są to bzdury obliczone na przyjęcie przez bezrefleksyjnych odbiorców! Żaden terrorysta nie wszedł w posiadanie swej broni poprzez jej legalny zakup na podstawie pozwolenia na jej posiadanie. Żaden legalny posiadacz nie udostępnił nigdy swej broni terroryście. Z drugiej strony-terroryści czują się w Europie dlatego tak swobodnie, że wiedzą iż dramatycznie mało mieszkańców Europy ma broń i umie się z nią obchodzić. Niczym nie niepokojeni strzelali do ludzi, bo nie było nikogo, kto miałby przy sobie legalną broń i mógł jej użyć przeciw krwawym napastnikom.

 

Niniejszym proszę o podpisanie petycji w w/w sprawie-jest to jedna z pierwszych inicjatyw z całego ciągu,

który ma na celu demokratyczne zablokowanie szkodliwej dyrektywy. Trwa to kilkadziesiąt sekund, link do petycji:

https://www.change.org/p/council-of-the-european-union-eu-you-cannot-stop-terrorism-by-restricting-legal-gun-ownership?recruiter=3319283&utm_source=share_for_starters&utm_medium=copyLink

 

Przy okazji kila słów wyjaśnienia.

Środowisko strzeleckie w Polsce postuluje ułatwienia w dostępie do broni, ale absolutnie nie promuje niczym nie skrępowanej dostępności w przysłowiowym markecie. Mamy świadomość, że istnieje ogromna rzesza osobników, którym broni do ręki dać nie można. Temu służą ostre wymogi, które trzeba spełnić. Żeby starać się o pozwolenie trzeba przejść szkolenie zarówno praktyczne jak i teoretyczne, ustawę o broni i amunicji "wykuć na blachę" nieomal dosłownie, przejść badania psychologiczne i lekarskie. Następnie egzamin, wywiad policyjny, sprawdzenie niekaralności oraz opinii w miejscu zamieszkania. To razem stanowi tak gęste sito, że żaden żul, ani gnojek z osiedlowej bandy, ani sąsiad-pieniacz, przez nie się nie przebije.

Pozwalam się niepokoić Państwa, bo sprawa wydaje się mieć szerszy kontekst, niż tylko "manie zabawek" przez dużych chłopców.

W polsce tradycyjnie strzelectwo jakoś tak "samoczynnie" wiąże się z postawami propaństwowymi, patriotycznymi. Powoli odradzają się organizacje patriotyczno-obronne. Zostały zauważone przez kręgi rządowe, planowane jest ich włączenie do Obrony Terytorialnej. Pamiętać należy, że to tego typu organizacje sięgnęły w 1918 roku po wolność dla Polski. Wprowadzana dyrektywa zdusi te ruchy w zarodku-nie możemy na to pozwolić.

Jeśli byliby Państwo tak uprzejmi, to poproszę o przesłanie tego apelu dalej, tak by głos nas był już słyszalny. W innych krajach Europy również szykowane są protesty. Jeśli ktoś z Państwa uważa sprawę za wartą uwagi, to proszę o pisanie swoich protestów w pierwszym rzędzie do europosłów z Polski, następnie do krajowych parlamentarzystów, ze szczególnym uwzględnieniem partii rządzącej.

 

 

 

p.s.

Poniżej przykładowy cytat z internetu

 

Zastanawiające jest, jak to możliwie, że OSZAŁAMIAJĄCO GŁUPIA dyrektywa, zawierająca 4 (!) akapity może wejść w życie i zacznie obowiązywać ponad pół miliarda ludzi?

Niestety nie uwierzę, że ktoś kto dostał się do struktur UE (w tej liczbie i Bieńkowska) może być AŻ TAK GŁUPI, żeby sądzić, że wygląd broni decyduje o tym jak jest niebezpieczna, lub że terroryści kupują broń legalnie w sklepach.

 

Jeżeli nie głupotą można to wytłumaczyć - to pozostaje inna, dużo bardziej ponura możliwość: celowe działanie.

W takim wypadku powody wprowadzenia ograniczeń nie mają znaczenia. Można było równie dobrze w dyrektywie napisać, że legalna prywatna broń ma zły wpływ na fazy księżyca lub aktywność seksualną reniferów świętego Mikołaja...

 

Wszystko wpisuje się w logiczną całość:

- wykorzystywanie nowoczesnej technologii do inwigilacji, śledzenia, rejestrowania mieszkańców UE "z powodów bezpieczeństwa"

- cenzura i polityczna poprawność

- centra monitorowania zachowań rasistowskich i ksenofobicznych

- akcja "pokochaj i przygarnij imigranta" - setki tysięcy ludzi nie wiadomo skąd spacerują sobie po całym kontynencie i nikt im nawet nie zajrzy do tobołków, za to "wszyscy MUSIMY (!) im pomóc

- uczynienie obywateli UE bezbronnymi

- twierdzenie, że to władza zapewni bezpieczeństwo obywatelom (za Stalina też bardzo dbano o bezpieczeństwo - była Służba Bezpieczeństwa, był Urząd Bezpieczeństwa a jak to działało to nie trzeba tłumaczyć. Bezpieczeństwo w wykonaniu UE zaczyna mi się kojarzyć tak samo)

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Kolega który mieszka w Stanach w Texasie zawsze powtarza, że każdy tam ma przynajmniej jedną broń, ale w przypadku właścicieli pickupów trzeba liczyć +2 , a jeżeli na zderzaku jest flaga konfederacji to +3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.