Skocz do zawartości

5,7 Hemi po odpaleniu gaśnie


Mariusz1987

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie autko Ram 2007 hemi. Po odpaleniu z trudem (kręci jakieś 10 sekund) zapala na chwilę pojawia się kontrolka Check engine oraz czerwona błyskawica....

Dodam że wymieniłem świece, przepustnicę na nową(nie potrzebnie-kumpel wziął moją do swojego rama i śmiga) czujnik położenia wałka rozrządu(firmy standard ).

Po kluczykowaniu nie ma błędów mimo iż świecą się na zegarach.

Co to może być??

Proszę o jakieś wskazówki czego szukać lub ewentualnie może ktoś miał podobny przypadek?

Auto ma gaz założony 5 msc przebieg auta 48 tys.mil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie wszystkie błędy pokazuje, wtedy trzeba użyć skanera , tylko nie takiego za 50 zł :mrgreen:

 

Jest taka funkcja Learn ETC, po jej uruchomieniu trzeba wcisnąć pedał gazu do oporu i poczekać a potem zwolnić i nie dotykać. To coś uczy pedał gazu lub przepustnice, nie wiem czy u ciebie to pomoże, ale warto spróbować.

Można to wykonać przez soft serwisowy, więc albo ASO albo ktoś kto ma profesjonalna diagnostykę do Chryslera, gdybyś był z Łódźkiego to bym ci to zrobił gratis.

Jest tez funkcja po wymianie czujnika położenia walka rozrzadu .

 

P.s

Nie podmieniaj komputerów bo w nich jest zapisany Vin, będzie niezgodność z pozostałymi urządzeniami i tak nie odpalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wiem że nie pasuję inny komputer(kolega dojechał do mnie ponad 100km i po przekładce nie odpalił)

Zamówiłem jakiś tam skaner interfejs z allegro za 300zł podobno dosyć rozbudowany .

Jutro powinienem to dostać i zobaczymy co i jak;)

Do serwisu dodge mam ponad 200km a do Łodzi ponad 300(czasami bywam w Pabianicach)

ale dzięki za dobre chęci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie gdy walnięty był reduktor lpg , pomagało wyjęcie bezpiecznika od pompy paliwowej , odpalenie , chodzi 2s i gaśnie , wkładamy bezpiecznik i pali normalnie :raca:

Pontiac Fiero , Trans-Am GTA , Chevrolet Camaro x4 od2.8 do 5.0 , JEEP 4.0 , obecnie MB 412 , BMW 745 i Ford Ex II 4.0 i GSXR 1300 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

a więc po podłaczeniu do skanera OBDII mam nastepujące błędy:

P0522 -obwód czujnika ciśnienia oleju -niskie napięcie

P0355-obwód czujnika wału korbowego -wadliwe działanie

P0122-obwód czujnika położenia przepustnicy -za niski sygnał wejściowy

 

Co z tym dalej zrobić ???

Jakieś sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz1987, niektore auta wymagaja adaptacji przepustnicy po wymianie - robi sie to kompem serwisowym.

A moze jakies gryzonie buszowaly u Ciebie pod maska i sa przerwy na kablach ?

Co by nie bylo to bez ogarnietego warsztatu znajacego sie na amerykancach bedzie ciezko ...

Moze na poczatek jakis sensowny elektryk by do niego zajrzal.

Moim zdaniem takie wymienianie czesci na chybil trafil jest bez sensu - policz ile juz wydales kasy i ile straciles czasu i nerwow bez efektu.

RAM 1500 3,7 single cab 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

ramik już odpala i jeździ normalnie...

 

Postawiłem autko do elektronika i znalazł przyczynę ......(na kompie po kasowaniu zostawał tylko błąd czujnika przepustnicy)

Kilka dni temu przed awarią wymieniałem olej w warsztacie.....i jak się okazało przy dokręcaniu/odkręcaniu filtra ułamali czujnik przy nim(oczywiście fachowo został przez nich sklejony kropelką).

W środę awaryjnie zamówiłem czujniki oleju oraz wałka...

Po wymianie czujnika wszystko jest ok. Nie ma już żadnego błędu....

A i oczywiście jutro umawiam się na serwis Dodgem w Białymstoku celem adaptacji przepustnicy itp....

Pozdrawiam z Mazur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.