Skocz do zawartości

Zużycie paliwa w RAM


Monty McGregory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo poważnie przymierzam się do zakupu Rama z silnikiem diesla 5.9 lub 6.7.

Szukałem w necie informacji na temat zużycia paliwa przez te silniki, ale niewiele jest informacji. Może ktoś z Was posiada Rama z takimi silnikami- proszę o info nt. spalania. Czytałem o spalaniu przez benzyniaki i jest straszne, a diesel to diesel. Czytałem też o terenówkach europejskich i jakoś mnie nie zachwycają...Zachwyt mam dopiero przy RAMIE. Pozdrawiam. Monty McGregory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Administrator

Mamy taki zwyczaj że witamy się w powitalni.

Ale jak już zacząłeś to ci odpowiem, jak wiadomo silniki benzynowe palą więcej niż diesla, ale będą tańsze w eksploatacji. A to dlatego że 90 % dużych silników benzynowych ma założoną instalacje LPG. Wracając do twojego pytania, Ram z Cumminsem (dieslem) spali po mieście około 16-18 litrów, w trasie przy spokojnej jeździe wyjdzie 12-13 l przy fabrycznym Ramiku.

W cyklu mieszanym przyjmij spalanie 14-16 litrów .

P.S

Wymień mi choć jedną europejską terenówkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o spalaniu przez benzyniaki i jest straszne

 

A co przeczytałeś ?

 

diesel to diesel

 

Tak. To jest argument :-D :lol:

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień mi choć jedną europejską terenówkę

 

Opel Monterey ? Land Rover Discovery ? Mercedes G ?

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zawsze wchodzę razem z drzwiami- wszak jestem kowbojem. :-D Mówiąc o benzyniakach miałem na myśli silniki benzynowe w Dodgach Ramach. Jakie są europejskie terenówki?Wszystkie poza DODGE RAM. :-P . a wracając do spalania przez diesle 5.9 i 6.7 to prosiłbym o precyzyjne podanie spalania z podziałem na 6.9 i 6.7. Najlepiej od osoby, która takimi autami faktycznie jeździ... Dane z internetu zupełnie odbiegają od rzeczywistości. Miałem kiedyś auto terenowe benzyna+gaz... kompletna pomyłka jeżeli chodzi o jazdę w terenie. :roll: Good night. Monty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Misman wiem ze ty wiesz , chciałem zobaczyć jak klasyfikuje nasz nowy kolega, dla kogoś Hyundai x35 tez będzie terenowka i będzie porównywał go z ramem.

Na szczęście nasz kolega rozróżnia Rama od innych terenowek, to duży plus :mrgreen:

 

Spalanie podalem ci rzeczywiste, będzie bardzo zbliżone w obu silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel Monterey ?

Przecież to Isuzu :lol: :lol: :lol:

 

a wracając do spalania przez diesle 5.9 i 6.7 to prosiłbym o precyzyjne podanie spalania z podziałem na 6.9 i 6.7.

Spalanie tych auta bardzo mozno zależy od warunków jazdy, więc takie porównanie nic ci nie da

Dla porównania mój eF w poprzednich rękach spalał w okolicach 17-20 litrów, mi jeszcze nie zdarzyło się mniej niż 21, a najczęściej jest to około 25 :roll:

Kilka lat jeździłem ZJ-tem 5.2 i spalał mi około 18-19 l. Teraz jeździ nim mój ojciec i spalanie przekracza 20

Kupując auto pokroju Rama, eFa trzeba być mentalnie przygotowanym spalanie w okolicach 20, a każdy litr mniej traktować jako bonus :lol: :lol:

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesle ze względu na małą rozpiętość w obrotach i gigantyczny moment obrotowy nie są zdolne do tak wielkich różnic w spalaniu jak benzyniaki. Takie wartości jak podał Sebastian są jak najbardziej prawdziwe, tym bardziej, że Sebek przecież użytkował Cumminsa 5.9.

Seba78 mógłby się jeszcze wypowiedzieć, bo ma 6.7, ale rozmawiałem z nim setki razy i spalanie jednego i drugiego jest zbliżone.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesle ze względu na małą rozpiętość w obrotach i gigantyczny moment obrotowy nie są zdolne do tak wielkich różnic w spalaniu jak benzyniaki.
Chyba nie wszystkie ;-)

We Wranglu (JK CRD) spalanie po przeprowadzce i zmianie sposobu używania auta zimowe spalanie z 15-17 spadło do 12-13. Wcześniej auto służyło bardziej jako typowy miejski bułkowóz, teraz żona dojeżdża codziennie do sąsiedniej miejscowości (jakieś niecałe 15 km w jedną stronę)

Potwierdza to tylko, że wszystkie tabele, średnie zużycia itd. niekoniecznie są przydatne

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o spalaniu już był i to dość obszerny, wystarczyło poczytać trochę forum i regulamin.

 

Przy takich autach nie powinno być pytań ile one palą, przecież 6 litrów to nie będzie palić bo to nie 1.9 tdi, 30 litrów też nie, bo to nie jakiś buldożer. Te auta po prostu palą niemało i trzeba się na to przygotować, a jeśli chcesz auto używać na co dzień i interesuje Ciebie małe spalanie to możesz próbować chipować silnik trzymać się oryginalnego rozmiaru opon, zmienić przełożenia etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesle ze względu na małą rozpiętość w obrotach i gigantyczny moment obrotowy nie są zdolne do tak wielkich różnic w spalaniu jak benzyniaki.
Chyba nie wszystkie ;-)

We Wranglu (JK CRD) spalanie po przeprowadzce i zmianie sposobu używania auta zimowe spalanie z 15-17 spadło do 12-13. Wcześniej auto służyło bardziej jako typowy miejski bułkowóz, teraz żona dojeżdża codziennie do sąsiedniej miejscowości (jakieś niecałe 15 km w jedną stronę)

Potwierdza to tylko, że wszystkie tabele, średnie zużycia itd. niekoniecznie są przydatne

Ja piszę o dieslach, a nie o CRD :kasztan:

Co to za rozpiętość pomiędzy 12-17 litrów? Ja w 3l benzynowej osobówce mam rozpiętość pomiędzy 8l, a 25l. Ram potrafił mi spalić 13l, ale potrafił też 45l na wycieczkach terenowych, Tweety czasem zejdzie poniżej 18l w trasie, ale z przyczepą po mieście pali mi 90l :twisted: .

Dieslem takich rozpiętości nie osiągniesz i o tym mówię, a nie o 5 litrach.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieslem takich rozpiętości nie osiągniesz i o tym mówię, a nie o 5 litrach.

Ja to wiem, ale jak ktoś pyta o spalanie full siza to obawiam się, że dla niego 2 litry różnicy to już kosmos :-D :-D :-D

A wogóle, jak Jonko i Magdoc napisali - to musi spalić, a pytanie "ile" jest conajmniej nie na miejscu :mrgreen:

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś była mowa o tym, że jeśli ktoś pyta o spalanie przed zakupem fullsiza to znaczy, że go szybko sprzeda. :-P

 

Niech lepiej od razu kupi 'terenowego' Tiguana 2.0 TDI :twisted:

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś była mowa o tym, że jeśli ktoś pyta o spalanie przed zakupem fullsiza to znaczy, że go szybko sprzeda. :-P

 

z tego co kojarze , to więcej Ramow poszło do żyda , od filarów tego forum :mrgreen: ;-)

 

 

DOBREEE!!!!

 

Kupując takie auto nie można myśleć o ekonomii, bo po co komu jeszcze dodatkowy stress. Ja jak zobaczyłem, że Gumiś pali mi 12-15l uważałem, że Boga za nogi złapałem i dalej będę się tego trzymał.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania mój eF w poprzednich rękach spalał w okolicach 17-20 litrów...

True ;-) Mój rekord to okolice 14 litrów ale to wypadek przy pracy był... :kasztan: Oczywiście mówię o benzynie bo wiem, że eF ma teraz podtlenek LPG.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś była mowa o tym, że jeśli ktoś pyta o spalanie przed zakupem fullsiza to znaczy, że go szybko sprzeda. :-P

 

z tego co kojarze , to więcej Ramow poszło do żyda , od filarów tego forum :mrgreen: ;-)

Nie wiem jak to jest z filarami, ale ja zamieniłem Rama na Power Rama i spalanie rzędu 20l na 30l :kasztan:, a Ramem jeździłem ponad 3 lata, więc raczej nie spalanie było powodem sprzedaży. :-P ;-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel Monterey ?

Przecież to Isuzu :lol: :lol: :lol:

 

A Wołga w sumie była Mercedesem.

Opel jest jednak europejską marką, a nikt się tu nie wypytywał o licencje. Zresztą - Opel montowany w Gliwicach to w sumie będzie polski samochód... ? :mrgreen:

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mercg bijesz w dzwon to ci odpowiem, w filarach liczy się kanon i nie chodzi o działa tylko o

zasady i wzorce, niestety nie którzy się wykruszyli tak jak bull :mrgreen: , ale została większość, jesteśmy nadal milosnikami Pickupow nawet ich nie posiadając :mrgreen: , wspieramy to forum, tą wąską grupę zapaleńców, i nawet sarkastyczny misman tego nie zmieni :lol: , Pickup to styl życia, albo go kochasz albo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.