Skocz do zawartości

zdecydowałem się na nową Tundrę


Sokół

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce zakładać nowego tematu więc podkleję się pod ten. EDIT: nie podklejamy się pod istniejące tematy z nowym watkiem...

No więc zdecydowałem się na nową Tundrę, teraz tylko tak się dopytam czy ktoś ma jakieś większe pojęcie o mostach w nich stosowanych bo wiem, że są chyba dwa do wyboru. Nie wiem dokładnie czym się różnią, wiem że któryś bardziej do holowania się nadaje. Ja raczej auta używać będę do zwykłego przemieszczania się.

I jeżeli na forum jest ktoś, kto może pomóc w wyszukaniu w USA interesującej mnie wersji czyli Platinum a najlepiej 1794Edition, nic po za nimi mnie nie interesuje. Oczywiście auta z drugiej ręki. Z tego co się orientuje to na Canade wychodzą wersję z prędkościomierzem wyskalowanym tylko w KM/h więc tym chętniej taką zakupię.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

Kanadolskie rzeczywiście mają prędkościomierz w km/h i ogólnie komputer w l/100km i prawdopodobnie tylne kierunkowskazy będą żółte, a nie czerwone jak w usa.

 

ale auto jest na tyle świeże (1794ed), że w tej małej kanadzie na całym serwisie kijiji jest tylko to, czyli oferta dilerska od 55k $$:

http://alberta.kijiji.ca/f-tundra-1794-Classifieds-W0QQKeywordZtundraQ201794QQSortZ3QQisProvinceSearchZtrue

 

i jeszcze kilka z autotradera:

 

http://www.autotrader.ca/a/pv/Used/Toyota/Tundra/1794/?prx=-1&cty=ETOBICOKE&prv=Ontario&r=40&loc=M9C+5J1&cat1=2&cat2=7%2c11%2c10%2c9&st=1

 

http://www.autotrader.ca/a/pv/Used/Toyota/Tundra/platinum/?prx=-1&cty=ETOBICOKE&prv=Ontario&r=40&loc=M9C+5J1&cat1=2&cat2=7%2c11%2c10%2c9&yRng=2014%2c&st=1

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje.

No to jest ten ból że auto świeże i mało tego jest, od dealera ciężko z kupnem nowej dlaczego?

Nie wiem jak w Kanadzie ale gdy chciałem kupić w USA fabrycznie nowego Dodga Chargera w salonie już wszystko było dograne a gdy się dowiedział ze auto ma jechać do europy to odesłał mnie z kwitkiem i powiedział ze muszę kupić sobie u przedstawiciela Dodga w Polsce.

Więc musiałem kupić auto z drugiej ręki, mniemam że tu będzie to samo.

A poza tym, trzeba coś na modzić w papierach żeby wartość zmniejszyć.

 

Więc może ma ktoś kontakt do sprytnych dealerów w Kanadzie.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

bo widzisz kupując nowe auto w USA trzeba zapłacić podatek stanowy czy coś takiego, wynosi on od 1,5 do 7 % w zależności od stanu, ty jako obywatel nie płacący podatków w USA nie odprowadził byś ich do budżetu USA.

Często widzę ogłoszenia używanych półrocznych aut które mają taką samą cenę jak nowe lub nawet troszkę wyższą i to właśnie ze względu na ten zapłacony wcześniej podatek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo widzisz kupując nowe auto w USA trzeba zapłacić podatek stanowy czy coś takiego, wynosi on od 1,5 do 7 % w zależności od stanu, ty jako obywatel nie płacący podatków w USA nie odprowadził byś ich do budżetu USA.

 

 

jak kupowałem swoje auto ale w kanadzie, musiałem podpisać oświadczenie, że na export, wtedy nie płaciłem tzw sales tax, ale to dla nich był żaden problem. Podobno w tym komisie dużo eksportowali na bliski wschód, dubaj, emiraty, saudi etc.

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupowałem swoje auto ale w kanadzie, musiałem podpisać oświadczenie, że na export, wtedy nie płaciłem tzw sales tax, ale to dla nich był żaden problem. Podobno w tym komisie dużo eksportowali na bliski wschód, dubaj, emiraty, saudi etc.

 

Dzięki za info.

A czy masz namiar na firmę która tobie sprowadziła auto, szukam jakiś pewnych, sprawdzonych ludzi, którzy też fakturą się zajmą i mogą zrobić odpowiedni opis pojazdu.

 

Mówiąc komis masz na myśli ogłoszenie z autotradera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupowałem swoje auto ale w kanadzie, musiałem podpisać oświadczenie, że na export, wtedy nie płaciłem tzw sales tax, ale to dla nich był żaden problem. Podobno w tym komisie dużo eksportowali na bliski wschód, dubaj, emiraty, saudi etc.

 

Dzięki za info.

A czy masz namiar na firmę która tobie sprowadziła auto, szukam jakiś pewnych, sprawdzonych ludzi, którzy też fakturą się zajmą i mogą zrobić odpowiedni opis pojazdu.

 

Mówiąc komis masz na myśli ogłoszenie z autotradera.

 

ja sam kupowałem auto.

auto kupiłem używane, ogłoszenie znalazłem na autotraderze albo na kijiji.

przyjaciel, który mieszka w Toronto, pojechał, zobaczył, wpłacił zaliczkę, a reszta to już pikuś ;)

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam kupowałem auto.

auto kupiłem używane, ogłoszenie znalazłem na autotraderze albo na kijiji.

przyjaciel, który mieszka w Toronto, pojechał, zobaczył, wpłacił zaliczkę, a reszta to już pikuś ;)

 

Witam.

Wysłałem PW odnośnie tego ogłoszenia, może jesteś w stanie pomóc

http://www.stricklandautosales.com/used-vehicles/used-trucks/2014/toyota/tundra/4x4-crew-plat-1794-e/T14165.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

Wysłałem PW odnośnie tego ogłoszenia, może jesteś w stanie pomóc

http://www.stricklandautosales.com/used-vehicles/used-trucks/2014/toyota/tundra/4x4-crew-plat-1794-e/T14165.html

 

 

Odp poszła na PW.

 

Fajna ta tundra.

Imho napisz do nich maila, albo zadzwoń i pogadaj co i jak. Jak będzie ok to czeka cię wycieczka. Myślę, że koszt wycieczki będzie podobny do kosztu obsługi przez firmę pośredniczącą.

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.