Skocz do zawartości

Ford Excursion 2000r. 6,8 V10 ...


matee

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tylko Ty na tym forum wybierasz to auto. 3mam kciuki, bo piękny jest. Pytaj Druga, on też szuka.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.8 V10. Bardzo fajny silnik, ale chyba nie na nasze warunki (ceny paliwa). Auto jest cholernie ciężkie i ten silnik nie porywa osiągami, a apetyt ma gigantyczny. DMC wszystkich Excursionów są powyżej 3.5 T, więc PJ kat C.

Ja w poszukiwaniach Excursiona już dawno odpuściłem sobie ten silnik. Jeśli Excursion to 7.3TD lub 6.0TD. 7.3TD jest słabszy, ale nie do zabicia, z bardzo wysokim momentem obrotowym i przez to stabilną skrzynią biegów, która nie wchluje biegami na wzniesieniach przy ciągnięciu ciężkiej przyczepy.

6.0 ma więcej mocy, ale gorzej reaguje przy obciążeniach. Ma tendencje do poszukiwania odpowiedniego biegu optymalnego do obciążenia, na co narzekają użytkownicy.

7.3TD jest starszą, mniej oszczędną i mniej żwawą jednostką, ale praktycznie nie zniszczalną idealną do jazdy z obciążeniami. 6.0TD jest również wart polecenia, ale skrzynia biegów zachowuje się z tym silnikiem bardziej nerwowo i jest nieco bardziej awaryjny, co nie oznacza, że się psuje na potęgę.

 

oglądać od 3:20

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...http://youtu.be/i4r58qLqjbg oglądać od 3:20...

 

Hehehe, kodeksowe 80 km/h i niecałe 1500 rpm na obrotomierzu, I love that :)22

A wracając na chwilę do masy Excursiona to ciekawe jak one są u nas zarejestrowane bo przecież owszem ma powyżej 3.5 t ale to jest samochód osobowy! Widział ktoś kiedyś dowód osobówki o masie powyżej 3.5 t?

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego prawka to tego się spodziewałem z tym, że to akurat nie byłby dla mnie problem bo takowe posiadam. Natomiast bardziej mnie zastanawiają pozostałe kwestie - tacho, podatek, viatol, sratol i inne przepisy, które normalnie dotyczą samochodów ciężarowych o dmc powyżej 3.5 t. A tu mamy samochód osobowy...

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabo z serwisem tego samochodu przynajmniej w opolszczyznie i na dolnym slasku

bardziej martwie się dostępem do klamotow ... choć pewnie sporo podejdzie z "eFa" :) a auto jak auto, tyle ze większe... jakiejs kosmicznej technologii w buowie nie zastosowali wiec mechanicznie do ogarniecia ;)

 

Ja obstawiam, ze to auto będzie robiło miesięcznie Max do 1000km, średnio 500km wiec paliwozernosc jako taka mnie nie przeraża ;) zawsze można dziada zagazowac ...

 

Wybór tego modelu jest bardzo mizerny :( raczej trzeba oglądać wszystkie auta, które się pokażą bez względu na silnik itd. a mnie się akuat trafił benzyniak.

 

Prawko C mam.

 

A ten Viatol oznacza, ze gdzie nie będę mógł jeździć albo inaczej, gdzie będę mógł :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Viatol oznacza, ze gdzie nie będę mógł jeździć albo inaczej, gdzie będę mógł
Jeździsz będziesz mógł wszędzie, tyle, że na drogach "objętych elektroniczną opłatą" (czy jakoś tak) musisz mieć zamontowany Viatol :-/

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeździsz będziesz mógł wszędzie...

Viatol viatolem, ale w trzeba będzie jeszcze zacząć zwracać uwagę na znak B-18 (dotyczący na szczęście masy rzeczywistej)

de829d8c854601d4a88190a3f7fb6c919fab3301.jpg

Natomiast nie bez powodu pytałem o status samochodów osobowych powyżej 3,5 t dmc. Bo co w takim razie ze znakiem B-5?

8882

Tu już chodzi o dmc powyżej 3,5 t ale wyraźnie jest napisane, że dotyczy samochodów ciężarowych.

Wiem wiem, że może to wyglądać na czysto akademickie rozważania ale jak się trafi na jakiegoś służbistę to dobrze jest znać interpretację przepisów. Które skąd inąd jak zwykle nie nadążają za realiami...

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, zaznaczam KIEDYŚ, podczas kursu na pj E do C, z ciekawości zapytałem o ten znak instruktora, stwierdził że dotyczy to tylko samochodów ciężarowych, samochody osobowe, mimo masy przekraczającej 3,5T mogą wjeżdżać. To było kiedyś. Rok temu dowiedziałem się, że za granicą przy taki znaku campery pow 3,5T mają zakaz wjazdu i muszą parkować na przedmieściach. Przypomnę, że campery nie są ciężarówkami, tylko pojazdami specjalnymi kempingowymi.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na allegro :) jest jeden egzemplarz 7,3 w Rybniku wiec wybór kiepski.

 

Ja nie bede targał przyczep, także silnik nie będzie dodatkowo obciażony.

 

Aczkolwiek tu gdzie mieszkam jest dość "górzyście" ;)

Ten 7.3 z Rybnika stoi już dośc długo. Gdyby był 4x4 pewnie już by go nie było. To kastrat, a przez to w naszych warunkach zimowych więcej z niego męczarni niż pożytku.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matee mieszkam w Rybniku, więc jeśli chcesz to mogę podjechać go oglądnąć.

 

 

http://otomoto.pl/ford-excursion-7-3turbo-diesel-zarejestrowany-C30749970.html

 

Faktycznie, brak 4x4 kwestionuję użyteczność tego samochodu w warunkach zimowych.

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matee mieszkam w Rybniku, więc jeśli chcesz to mogę podjechać go oglądnąć.

 

 

http://otomoto.pl/ford-excursion-7-3turbo-diesel-zarejestrowany-C30749970.html

 

Faktycznie, brak 4x4 kwestionuję użyteczność tego samochodu w warunkach zimowych.

 

Dzięki za propozycję ale nie fatyguj się. Nie chce 3,5tony z tylnym napędem :roll:

 

Mam już upatrzonego "dziada" tylko właściciel jakiś "dziwak" no i dodatkowo czekam na rozwiązanie paru tematów :(

 

japacz wg tego co napisali "mądrzy ludzie za nie małe pieniądze"

 

http://www.znaki-drogowe.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=58:znak-b-3a&catid=48:znaki-drogowe&Itemid=41

 

autem osobowym ja bym wjechał widząc znak B5 :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.