Skocz do zawartości

podobno od marca koniec z odliczaniem pełnego VAT


kc2ine

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

tak też myślałem, no nic, trzeba dalej kombinować żeby wyjść na swoje,

jaszcze niech wprowadzą podatek od deszczu, słońca i śniegu, i dowalą dodatkową opłatę dla tych co mają solary i wiatraki, albo emerytury od 72 lata ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Od 2016 viatol ma zacząć kasować osobowki na expresowkach. Znów czas będzie na motocykl :mrgreen:

A szanowny kolega uważa, na co mnie takie auto jakiem się wożę? Na to, coby polnemi drogami a bezdrożami qrestwo omijać!

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam przenoszenia firmy do Czech. Polskie urzędy mają chyba cichy przykaz udupiania takich przedsiębiorstw na każdym kroku. Mój dobry znajomy się napalił na coś takiego parę lat temu (szczególnie, że około połowy zleceń miał z Czech) i więcej było faktycznych minusów niż plusów. Prawie nerwowo go wykończyli i jeszcze chyba się nad nim pastwią...

Czesi też nie są tacy do końca fair, inaczej ich urzędy traktują swojego obywatela, a inaczej obcokrajowca np. Polaka. Najlepiej to oddaje fakt, iż aby otrzymać ich obywatelstwo, należy zrzec się innych posiadanych. Oczywiście w drugą stronę to nie działa tak samo, bo będąc Czechem możemy otrzymać obywatelstwa innych krajów. Jeśli się za to brać to chyba najrozsądniej otworzyć nową firmę w Czechach i to najlepiej na rodowego "pepika" wtedy uniknie się wielu problemów.

Czesi ogóle są w pewnym sensie nacjonalistami. Są zadowoleni, że hektolitrami żłopiemy ich piwo bo mają z tego kasę, ale jak podrywamy ich dziewczyny to już się krzywo patrzą (pomijając fakt, że często Czeszki same wkładają ręce do majtek - przynajmniej tak za moich czasów było, ale po niedawnym kawalerskim od kolegi dochodzę do wniosku, że dużo się nie zmieniło w tych kwestiach ;-) ). Tak jest w sumie na każdym kroku. Z otwartymi rękami witają turystów, ale jakbyś chciał w ich sąsiedztwie działkę kupić to nie sprzedadzą... ;)

 

Wracając od tematu to obecnie są dwie opcje - albo wymontować drugi rząd siedzeń. Następnie zrobić legalizację i wymienić dowód. Drugie wyjście to prowadzić "zeszyt przebiegów" - jeśli ktoś faktycznie używa auta do pracy to znowu tak dużego problemu z tym nie ma.

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i cos racji w tym jest ale ja od 1,5 roku mam firme i to na siebie kupiłem działkę i to od gminy i jakoś nie zauważam niechęci wobec mojej osoby. Co prawda mam tam firme typowo handlową ale jak sie w....ę to i transport tam przeniosę.

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Seba O. ma rację - 50% od paliwa bez zeszytu - poniżej cytat z broszury ze strony ministerstwa:

 

ODLICZANIE PODATKU VAT OD NABYWANYCH PALIW

W przypadku nabycia paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, przeznaczonych do

napędu pojazdów samochodowych (w tym równieŜ samochodów osobowych)

wykorzystywanych wyłącznie do działalności gospodarczej będą odliczane na zasadach

ogólnych, tj. będzie w stosunku do nich przysługiwało pełne prawo do odliczenia, przy

spełnieniu warunków wskazanych w art. 86a ustawy o VAT.

Natomiast jeŜeli nabywane paliwo przeznaczone jest do napędu pojazdów samochodowych

wykorzystywanych do celów „mieszanych” (czyli do działalności gospodarczej i do celów

prywatnych) wówczas wysokość odliczenia podatku będzie uzaleŜniona od rodzaju pojazdu

samochodowego, tj.:

1) do dnia 30 czerwca 2015 r. stosuje się całkowity zakaz odliczenia podatku od

nabywanych paliw wykorzystywanych do napędu:

- samochodów osobowych;

- pojazdów samochodowych innych niŜ samochody osobowe, w których liczba miejsc

(siedzeń) łącznie z miejscem dla kierowcy wynosi:

· 1 – jeŜeli dopuszczalna ładowność jest mniejsza niŜ 425 kg,

· 2 – jeŜeli dopuszczalna ładowność jest mniejsza niŜ 493 kg,

· 3 lub więcej – jeŜeli dopuszczalna ładowność jest mniejsza niŜ 500 kg.

Zakaz odliczania podatku od nabywanych paliw dotyczy zatem pojazdów, w stosunku

do których od dnia wejścia Polski do Unii Europejskiej (czyli od dnia 1 maja 2004 r.)

nigdy nie przysługiwało prawo do odliczenia podatku od paliw wykorzystywanych do

ich napędu.

2) przy zakupie paliwa przeznaczonego do napędu pozostałych pojazdów

samochodowych, tj. pojazdów samochodowych innych niŜ samochody osobowe,

w których liczba miejsc (siedzeń) łącznie z miejscem dla kierowcy wynosi:

· 1 – jeŜeli dopuszczalna ładowność jest równa lub większa niŜ 425 kg,

· 2 – jeŜeli dopuszczalna ładowność jest równa lub większa niŜ 493 kg,

· 3 lub więcej – jeŜeli dopuszczalna ładowność jest równa lub większa niŜ 500 kg.

podatnikowi będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku w wysokości 50%

kwoty podatku naliczonego.

 

 

Podstawa prawna: art. 86a ust. 1 i ust. 2 pkt 3 ustawy o VAT oraz art. 12 ustawy

nowelizującej

 

 

U mnie ma zastosowanie punkt 2-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) przy zakupie paliwa przeznaczonego do napędu pozostałych pojazdów

samochodowych, tj. pojazdów samochodowych innych niŜ samochody osobowe,

w których liczba miejsc (siedzeń) łącznie z miejscem dla kierowcy wynosi:

· 1 – jeŜeli dopuszczalna ładowność jest równa lub większa niŜ 425 kg,

· 2 – jeŜeli dopuszczalna ładowność jest równa lub większa niŜ 493 kg,

· 3 lub więcej – jeŜeli dopuszczalna ładowność jest równa lub większa niŜ 500 kg.

podatnikowi będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku w wysokości 50%

 

 

"Bądź tu mądry i pisz wiersze" ja juz sie w tym wszystkim pogubiłem bo czy te 50 % będzie mozna odliczać dopiero od lipca 2015 roku czy juz teraz ? Moja księgowa mówi ze dopiero od 2015 roku ale na jej kompetencje to ja biorę poprawkę ona najchętniej nic by nie odliczała zeby w razie czego nie było ze niesłusznie odliczone. Ale to w końcu nie jej pieniadze wywalanie sa w błoto.

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

A mi to sie nawet juz komentować tego nie chce.

Ryża gnida tak sie trzyma koryta ze żadna afera nie jest dobra zeby sie podać do dymisji nawet jak by gnoja nagrali ze kogoś zabił to by sie okazało ze to dla dobra państwa.

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.