Skocz do zawartości

Wymiana oleju 5,4 Triton


Kassei

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - jak często wymieniacie olej w swoich eFkach? Z jednej strony mi mechanik powiedział, że 10.000km to jest max. Osobiście mam wlany Royal Purple, o którym czytałem na forach, że ludzie robią na nim nawet 7500-15000 mil, więc już naprawdę się pogubiłem :oops:

Baksu znowu leje coś niedrogiego+sprawdzonego i jest zadowolony od kilkudziesięciu tysięcy kilometrów :->

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje syntetyczne można zmieniać co 12 tyś km.

Lejesz dobry olej i silnik przjedzie 400k km, a jak oszczedzasz i lejesz szmelc to padnie prędzej czy później.

 

Ja leje 5W50 (na bazie syntetycznej, a nie mineralnej) do Jeepa.

Jeep Comanche 4.0 4x4

Ford Ranger T6 3,2 Limited

SUCHORZ 4x4 -serwis i modyfikacje off road

Montaż i serwis LPG, sklep 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzecznie mu odpowiadam na tego

To może jeszcze dopytam w ten sposób - jak często wymieniacie olej w swoich V8 i co lejecie?
posta.

 

:-D

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw pytałem o Forda a potem dopytałem już ogólnie o V8 żeby mieć porównanie :-> Stuknęło mi 10k km od ostatniej wymiany. Mam wlany Royal Purple 5W30 (albo 5W20) i się nieco zastanawiam czy nie przejść na jakiś tańszy olej. Generalnie po Waszych postach i po ty co wyszperałem na hamerykańskich forach, poczekam jeszcze około 2000km przed zmianą aby zmieścić się w 12k km :->

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kassei, mozesz smiało lać Motorcrafta. royal Purple jest dobry, chętnie stosowany w sporcie ale w polsce cena litra powala, jak sam wiesz.

Do swojego pikusia leje 10w40( zamiast 10W30) z racji lepszej dostępności. fakt ostatnie zmiany były na oleju amerykańskim

Pikuś, Vandzia, bigRam, Raptus...tylko ameryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę nudny ale po raz kolejny powtórzę, że z reguły nikt nie wie lepiej co jest dobre dla samochodu niż jego producent. I dlatego (o ile świadomie nie chcemy przeprowadzać jakichś eksperymentów) warto się stosować do tego co jest napisane w instrukcji.

 

A instrukcja do eFa z 2007 roku z silnikiem 5.4 mówi:

1. wymiana oleju i filtra co 5000 mil (8000km)

2. olej 5W20 syntetyczny (Motorcraft lub inny o identycznych parametrach)

3. ilość oleju 6,6 litra

I tyle.

 

Zauważcie, że praktycznie we wszystkich amerykańskich samochodach olej wymienia się stosunkowo często ale za to jest go stosunkowo niewiele (oczywiście mając na uwadze wielkość silnika). Biorąc pod uwagę, że mamy rok 2014, a parametry środków smarnych stale ulegają poprawie, możesz śmiało stosować się do tego co mówi Twoj mechanik i wymieniać olej co 10 tys. km. Byle by tylko był to olej 5W20 i zawsze był wymieniany razem z filtrem. Komplet orginalnego Motorcrafta razem z filtrem można kupić na aledrogo za około 300 zł. To chyba nie majątek...

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i nie będę kombinował z wydłużeniem interwału wymian :-> Olej to nie majątek, szczególnie, że nie robię kosmicznych rocznych przebiegów taczką :-P

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja leje elf excelium 5w40 juz 3 rok i jest super, silnik chodzi tak jak fabryka , olej wymieniam raz na rok i nie patrze na kilometry jest to zbędne. Interwał jest podany żeby serwisy więcej zarobiły na wymianie oleju , nowy olej spokojnie daje rade nawet po 20 tys. pozdrawiam

2005 Ford F150 5.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

KASSEI.

Kolega Japacz ma rację.

Jestem po wymianie rozrzàdu w moim żuku i radzę wszystkim użytkownikom silnika 5.4 triton stosować olej oryginalny .

Poprzedni właściciel jeździł na castrolu 5w30 i niestety brak odpowiedniego smarowania wrażliwego rozrządu spowodował uszkodzenie napinacza.

Ja swoim w ciagu 10 miesięcy zrobilem 65 tys km i wiem co i jak w efie...piszczy

Pozdo

SIMAX

F150 LARIAT 2007 5.4 V8! Jest POWER - sprzedany...

RAM 1500 SPORT 5.7 HEMI - Teraz jest MOC!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.