Skocz do zawartości

Proszę o pomoc Ram 1500 4.7


XyeXon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów a przy tym proszę Was o pomoc.

Otóż mój brat posiada Ram-a 1500 4.7 V8 z 2004 roku, i przy spokojnej jeździe i spokojnym dodawaniu gazu auto jedzie normalnie problem zaczyna się przy gwałtownym dodaniu gazu gdzie silnik po prostu się zacina i brakuje mu mocy. Autko jest w holandii i tam nie mogą go zdiagnozować a tylko polecają wymianę silnika :(. Pytanie do Was jest takie że może ktoś z Was ma namiary na dobrego mechanika w woj. Warmińsko-mazurskim lub gdzieś w okolicach.

Samochód będzie w polsce w przeciągu miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No sęk w tym że brak jakielkowiek diagnostyki biorą tylko kase za diagnozowanie i nic więcej jak problem był tak dalej jest. Słychać lekki pukanie po lewej stronie silnika. Zmienione zostały juz sonda lambdy, świece, jakieś uszczelki. Brat ma firmę budowlana i samochód jest mu niezbędny a nie chce nim jeździc żeby nic więcej nie walnęło, dlatego chce je dać do Polski do mechanika i tutaj zdiagnozować i naprawić.

 

I dlatego proszę Was o namiary na dobrego mechanika najlepiej w moich okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy gwałtownym dodaniu gazu, to ja bym stawiał na powietrze, a nie na paliwo czy zapłon.

1. To jest najprostsze - sprawdzić filtr powietrza i dolot.

2. Sprawdź czy poprawnie działa Ci przepustnica. Tutaj w Ramach zdarzały się różne rzeczy. Czasem zacina się i jest brak mocy, a raczej niepoprawna reakcja przepustnicy na wciśnięcie gazu.

3. Sprawdź potencjometr pedału przyspieszenia.

 

To mi przychodzi na ten moment do głowy i to można sprawdzić tanio lub samemu bez wymiany silnika, ale są tutaj mądrzejsi, może coś dopiszą. :-D

Silnik zawsze zdążysz wymienić, gorzej jak problem nie zniknie. ;-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanior jest z mazowieckiego, jeśli nie jest dla Ciebie za daleko, to mogę was skontaktować.

 

EDIT:

Ja bym szukał w elektronice.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest zagazowane ? Mechanior którego poleca Misiek69 , naprawdę jest DOBRY , ale do LPG się nie dotyka ! :-/ Gdy miałem Junaka M10 , było identycznie gdy zapłon się przestawił , Transit tak reagował gdy filtr paliwa się zapchał , co do filtra powietrza , gdy wyjąłem z DODGa , to powiem że nigdy takiego syfu nie widziałem , a sporo już aut miałem :-x

Pontiac Fiero , Trans-Am GTA , Chevrolet Camaro x4 od2.8 do 5.0 , JEEP 4.0 , obecnie MB 412 , BMW 745 i Ford Ex II 4.0 i GSXR 1300 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to rownie dobrze moga byc zapchane katalizatory.

Wykrecie sonde przed katem tylko bez wypinania wtyczek.

 

Nie sprawdzalem w ramie ale w innych do podstawowego odczytania bledow starcza modol z alegro za 60 pln i torque pro na android.

Jak tam chlopaki tylko odczytuja bledy to moze lepiej tak. Albo przez kluczykowanie.(jezeli dziala)

 

--

chwilowo zabrali literki pl

tdi engines are for senior citizens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XyeXon, brat może sam sprawdzić kody:

 

Kody błędów (kluczykowanie RAMIKA) - w niektórych sytuacjach możecie sami odczytać i zdiagnozować błędy CHECK ENGINE - przekręćcie stacyjkę 3 razy w krótkim odstępie czasu i obserwujcie wskazanie licznika, jeśli są zapisane błędy w pamięci to będą wyświetlano kolejno i np. P xxxx, aż do napisu done. Spiszcie kody błędów i poszukajcie w"manual service" strona od 9255

 

w/w czynności róbcie przy zamkniętych drzwiach.

 

w/w czynności sprawdzone w Dodge Ram III generacji po liftingu.

2006 CTD HD MegaCab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę sie pod temat Mam na oku Dodge RAM 1500 4.7 z LPG ,wedle sprzedającego do zrobienia uszczelka pod głowicą- silnik pracuje równo (dostają się spaliny do układu chłodzenia) .Czy wiecie jakie moga byc konsekwencje takiej awarii i jakie orientacyjne koszty naprawy .

Jesli znacie dobrego fachmana od takich napraw to prosze o kontakt z takim gosciem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temat Mam na oku Dodge RAM 1500 4.7 z LPG ,wedle sprzedającego do zrobienia uszczelka pod głowicą- silnik pracuje równo (dostają się spaliny do układu chłodzenia) .Czy wiecie jakie moga byc konsekwencje takiej awarii i jakie orientacyjne koszty naprawy .

Jesli znacie dobrego fachmana od takich napraw to prosze o kontakt z takim gosciem .

 

czy na pewno to spaliny ? , sprawdz czy przypadkiem , nie gaz z uszkodzonego reduktora lpg

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat problemów Ram-a rozwiązany :) podczas transportu auta dużą lawetą kierowca nie zmieścił sie do tunelu w Belgi i autko uległo sporemu obniżeniu wyskości dachu na chwilkę obecną toczy sie postępowanie z naszą kochana Wartą. Ale i tak wszystkim serdecznie dziękuje za poświęcony czas i dobre chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.