Skocz do zawartości

Chevy Silverado K2500 6.5TD - problemik


Pastorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. niedawno zakupilem chevy silverado w miare okzyjnej cenie.

 

moj problem polega na tym ze mi gnojek zlosliwy nie odpala.

 

paliwo z baku do pompy wtryskowej sie przedostaje, elektro zawor przepuszcza dalej paliwo i na tym koniec, mimo ze silnik ladnie kreci paliwo z pompy na wtryski juz nie idzie.

 

mial ktos z was podobny kiedys problem??

ps: popma jest rotacyjna ze sterowaniem elektroniczny. tzn z taka mala czarna puszeczka z boku.

 

prosze o jakies sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się przywitaj w odpowiednim dziale, przedstaw swój wózek z danymi typu rocznik, silnik a potem oczekuj pomocy :-P .

Nie przypominam sobie żadnego forum na którym mile widziane jest pytanie techniczne jako pierwszy post.

Camaro jest, teraz czas na coś większego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym prorokiem ale czarna puszeczka PCM nie jest mocną stroną tych silników. Min dlatego że się przegrzewa, elektronika lubi paść. Stąd jednym z podstawowych modów jest przeniesienie PCMa na dużym radiatorze gdzieś w chłodne miejsce.

Camaro jest, teraz czas na coś większego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCM - Powertrain Control Module, po naszemu zwany komputerem/główną jednostką sterującą auta. Jeśli nie jest bardzo uszkodzony to powinien sam poinformować Cię o swoim uszkodzeniu stosownym kodem.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Powertrain_control_module

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. mam teraz pytanie: jak i gdzie sie przenosi PCMa, na YT szukalem jak to robia hamburgery ale jedny co znalazlem to to ze przenosza modul sterujacy od pompy paliwa i dodaja aluminionwy radiatorek. a przenosza ten zestaw tuz pod przedni zderzak. natomiast jak przeniesc calal jednostke sterujaca??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się oczywiście pier.... pomyliłem znaczy się. Oczywiście chodziło mi o PMD moduł sterujący pompą wtryskową, tak to jest jak człowiek myśli o 10 rzeczach jednocześnie ;-). Przez to cholerstwo kiedyś odpuściłem kupno Suburbana. A potem wyszło że wózek nie zapalał albo się krztusił tylko dlatego że piny na wtyczce do PMD losowo stykały. Wtyczka była tak krucha ze starości i temperatury że tylko na brudzie to się trzymało. Sorki za zamieszanie.

 

Spróbuj podpytać się tu http://www.karlowicz4x4.pl/kontakt/ może coś pomogą , naprowadzą.

A wózek normalnie chodził i przestał czy to było po jakimś grzebaniu pod maską?

Camaro jest, teraz czas na coś większego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kest jeszcze jeden problem. Natomiast taki ze komputer pokazał mi jeszcze błąd P1641. Zablokowana procedura anty kradziezowa. Skoro kluczyk jest starego typu to skąd tam imobilaizer?? I jak go teraz odblokować?? Podobno sate amerykany imo miały w pilotów od centralnego. Jak nie mam takiego pilota to co teraz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie szukam i nie bardzo wiem skąd taka interpretacja błędu. W internecie szukałeś czy opierasz się tylko na tym co skaner wyświetlił? Nie żebym coś wiedział ale sam próbuję się coś dowiedzieć.

Kluczyki masz oryginalne? Z którego roku jest wózek?

Camaro jest, teraz czas na coś większego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kody błędów odczytuje w necie bo interpretacja z

 

A czytasz dla GM czy jak popadnie ?

 

P1641 FC Relay 1 Control Circuit

 

teraz trzeba znaleźć schemat odnaleźć ten przekaźnik i go podmienić

ewentualnie sprawdzić pozostałe kombinacje bo nie zawsze ten sam błąd dla innego modelu samochodu oznacza to samo

P1641 MIL Control Circuit (Except 5.7L VINs P & 5 & 1998 3.1L & 3.8L)

P1641 Fan Control Relay 1 Control Circuit (5.7L VINs P & 5)

P1641 A/C Relay Control Circuit (1998 3.1L & 3.8L)

tdi engines are for senior citizens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.