Skocz do zawartości

Drugie woziło w domu - co kupić ?


Kassei

Rekomendowane odpowiedzi

ale wiesz Darek oględzin nie robi za darmo :

 

 

Jak kupowałem auto to zawsze sprzedającemu proponowałem, że auto obejrzymy na serwisie, ale jak będzie padlina to on płaci za przegląd. I jak sprzedający kręci, że ma jechać i ew płacić to znaczy, że trzeba odpuścić.

 

Fajne podejscie do sprawy. Co do Jeepa GCH to znajmoy mial chyba V6 do sprzedania w bardzo dobrym stniae alenie moge znalezc ogłoszenia kumpla. Ale jeślu byłbyś zainteresowany zapytam czy ma go jeszcze do sprzedania i przekaże ci numer do niego,oczywiście jak sprawa jesszcze dalej akutalna. Pozdro

Zapytaj jeśli możesz :->

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzwoniłeś? Auto warte uwagi?
Wiesz co nie dzwoniłem, choć miałem w planach zrobić to pod wieczór. Niestety wpierw mi wpadła zagwozdka z reduktorem w eFce, a potem się córą musiałem zając i nawet nie wiem kiedy się zrobiła godzina 21 :-D Zadzwonię w poniedziałek, bo jutro niedziela i nie Twojemu koledze zajmować czasu w wolny dzień :oops:

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kassei co do Jeepa jeszcze to się właśnie wczoraj wieczorem sprzedał
Ehhh szkoda :-/ Nie miałem pojęcia, że aż tak szybko się to rozegra :oops: Dzięki jednak za pamięć. Pomagas poszedł :-D

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dość burzliwej dyskusji w domu stanęło na tym, iż temat jeepa muszę odpuścić. Przynajmniej na jakis czas :( W niedzielę miałem wystrzał opony w dźwigu. Pomijając koszty i problemy związane ze sprowadzeniem maszyny na bazę, to jak strzeliło 9 barów z opony 525/80 R25 to narobilo takiego spustoszenia, że masakra. Zawieszenie koła do remontu, całe okablowanie z czujnikami blokad zawiasu do odtworzenia bo wszystko jest przemielone, no i nowa opona kosztująca jakies 10-15k zł. Nie chcę nawet szacować ile wyjdzie naprawa wszystkiego. Łudziłem się jeszcze przez parę dni ,że jakoś się to uda udźwignąć finansowo wraz z zakupem jeep'a, ale trzeba być realistą i wiedzieć kiedy powiedzieć pas. Dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie w moje poszukiwania.

Jednocześnie jeśli mielibyście na sprzedaź jakieś tanie auto (najlepiej z automatem) to dajcie znać.Rozważę każdą propozycję.

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczne koszty tej opony. . Masakra i pech :/

Powodzenia

Znalazłem holenderskie opony produkowane w chinach w całkiem rozsądnych pieniądzach.

 

http://www.magnatyres.com.pl/?lang=pl

 

Dogadałem się z dostawcą na dość dobre warunki płatności, więc jakoś już wybrnąłem z sytuacji. Do Twojego znajomego nie dzwoniłem w końcu, ale kontakt sobie zapisałem :)

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczne koszty tej opony. . Masakra i pech :/

Powodzenia

Znalazłem holenderskie opony produkowane w chinach w całkiem rozsądnych pieniądzach.

 

http://www.magnatyres.com.pl/?lang=pl

 

Dogadałem się z dostawcą na dość dobre warunki płatności, więc jakoś już wybrnąłem z sytuacji. Do Twojego znajomego nie dzwoniłem w końcu, ale kontakt sobie zapisałem :)

 

Ile dałeś? Ja za podobne michały płaciłem 15tyś.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczne koszty tej opony. . Masakra i pech :/

Powodzenia

Znalazłem holenderskie opony produkowane w chinach w całkiem rozsądnych pieniądzach.

 

http://www.magnatyres.com.pl/?lang=pl

 

Dogadałem się z dostawcą na dość dobre warunki płatności, więc jakoś już wybrnąłem z sytuacji. Do Twojego znajomego nie dzwoniłem w końcu, ale kontakt sobie zapisałem :)

 

Ile dałeś? Ja za podobne michały płaciłem 15tyś.

6400zł za jedną. Micheliny i Goodyeary to koszt taki jak piszesz. Opony Magna montuje Terex i Liebherr w nowych dźwigach (choć pewnie klient może sobie zamówić też inne). Parametry opona ma bardzo dobre, na dobrą sprawę to jedynie indeks prędkości ma niższy od bardziej markowych odpowiedników bo "tylko" 70km/h. Szczęście z nieszczęściu, że się pojawiła jakaś tańsza alternatywa dla radialnych opon przemysłowych. Nie powiem , żebym był szczęśliwy po takim wydatku, ale przynajmniej mam co do "garnka włożyć" po zakupie opon i remoncie zawieszenia :oops:

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Wpisuję sobie tą stronę do ulubionych. :-) Jeżdżąc non stop po budowach nie znasz dnia, ani godziny.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie informuję wszem i wobec, iż dokonałem w końcu zakupu drugiego wozidła :-D W końcu ta cała moje epopeja doczekała się epilogu. Było dużo wzlotów i upadków, kłopotów finansowych, zmian koncepcji ale w końcu jest finał.

Udało mi się zakupić w naprawdę rewelacyjnych pieniądzach chryslera 300m 3.5 litra z 2003 roku (pierwsza rejestracja 2004). Auto po wymianie panewek i uszczelniaczy oraz po szlifie wału, więc najbardziej awaryjna rzecz w 300m. Samochód zagazowany. Auto przywiezione ze Szwajcarii w zeszłym roku, gdzie było serwisowane do 178.000km , obecnie ma nieco ponad 200.000km. Mam nadzieję, że pojeździ bezawaryjnie jakiś czas :->

Chciało by się cos lepszego np. jeepa WK/WH ale cieszę się, że pomimo wszelkich przeciwności w końcu kobita ma czym jeździć po mieścinie i na studia .

 

Dziękuję wszystkim za pomoc (przedewszystkim Drugowi) :-P Mam nadzieję, że dam radę się jakoś zrewanżować :->

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :git:

chociaż to:

Auto po wymianie panewek i uszczelniaczy oraz po szlifie wału,
w zestawieniu z
obecnie ma nieco ponad 200.000km
jest trochę niepokojące :-|
W ostatnich tygodniach był robiony silnik, więc kilkadziesiąt tysięcy powinno teoretycznie przejechać bez problemu. Facet miał auto wystawione na sprzedaż, chciał puścić z stukającymi panewkami, ale się na tym przejechał i musiał auto zrobić aby ktokolwiek był samochodem zainteresowany. Znam nieco historię auta z forum chryslera. Widziałem zdjęcia bebechów silnika przed i po zrobieniu, mam też faktury.

Niestety 3.5l w chryslerze 300m ma wadę konstrukcyjną - za wąskie panewki plus nieco słabe smarowanie silnika. Panewki w 300m to w sumie element zużywalny, który trzeba robić przeważnie około 200k km. Na rynku są dwa typy 300m przed i po problemie z panewkami ;) Nie był to pierwszy 300m którego widziałem (Natryskowy miał nieprzyjemność oglądać ze mną jedno auto w listopadzie ;) ) i ten na prawdę zrobił pozytywne wrażenie zarówno na mnie jak i na stacji kontroli pojazdów oraz u mechanika.

Oczywiście wszystko wygląda cacy teoretycznie, dopiero się okaże po 15-20k km czy to był dobry zakup :) Auto też miało dobrą cenę, więc nie ma dramatu. Generalnie to był najlepszy wybór przy tym na co aktualnie nas z kobitą stać :) Jest rewelacyjny WH do sprzedania w Wawie, ale jest 5 razy droższy, więc kompletnie poza zasięgiem :) Zresztą nie ma co zapeszać ;-)

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!!! Mój znajomy ma 300M z tym silnikiem i mu chodzi jak laleczka. Zero problemów. Wygodne, wielkie wozidło z dynamicznym silnikiem. Bajka, tylko dlaczego to auto nie skręca? :( Promień skrętu to czarna strona tego auta, ale nie zmienia to faktu, że jest zajebiście ciepłe i przyjazne kierowcy i pasażerom. ;) Wg. mnie to jedno z tych aut, które przy tym co daje kierowcy jest zdecydowanie za tanie, ale to tylko plus. :-D

 

:foto:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajka, tylko dlaczego to auto nie skręca?

 

I TY TO MÓWISZ???? Przypomnij sobie Tweety' ego, który skręcał tylko w lewo. Kupiłeś i banan z pyska nie schodzi Ci do dziś.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajka, tylko dlaczego to auto nie skręca?

 

I TY TO MÓWISZ???? Przypomnij sobie Tweety' ego, który skręcał tylko w lewo. Kupiłeś i banan z pyska nie schodzi Ci do dziś.

Misiek, Tweety skręcał tylko w lewo, ale za to jak :-D, a 300M niby skręca w obie strony, ale za to w obie kiepsko. :kasztan:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No i witam ponownie po przerwie :-D 300m'ką śmiga się świetnie (choć głównie moja druga połówka tym jeździ), ale nie jest to do końca to czego szukaliśmy. Powód prozaiczny - auto zbyt niskie i niepakowny (choć bardzo duży) bagażnik. Moja kobita chce coś do czego można włożyć wózek w całości, a ja bym chciał chyba raczej diesla (kto ma firmę i trochę sprzętu ciężkiego pewnie się domyśla o co chodzi :lol: ). Na tapecie jest obecnie WJ 2.7 CRD. Ktoś może miał styczność z takim pojazdem ?

W oko rzuciło mi się ogłoszenie (facet by się chętnie za dopłatą zamienił na 300m):

 

http://allegro.pl/doinwestowany-krajowy-jeep-grand-cherokee-2-7-crd-i4520649720.html

http://www.jeep.org.pl/forum/viewtopic.php?t=105950

 

Nawet oglądałem chwilkę tego Jeepa, bo miałem po drodze. ale mam mieszane uczucia. Może to brak styczności z Jeepami, ale wydawało mi się , że auto jeździ jak ciężarówka :lol: Strasznie tej jest rozpierniczone siedzenie kierowcy (widać gąbkę) - czy po 230k km w jeepach to normalne ? Jest też dość niskie ciśnienie oleju na wskaźniku (widać na foto), facet twierdzi, że jest ok, bo robił pomiary i wyszło zgodnie z instrukcją, ale jakieś to dziwne :-? Auto z drugiej strony jeździ, przyśpiesza i hamuje. Wg opisu dużo też jest zrobione. Co sądzicie ?

Może jest ktoś z okolicy Jaworzna, kto by się mógł przejechać auto zobaczyć ? :->

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.