Skocz do zawartości

Świece zapłonowe


dejwitt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadizeje że nie powielam tematu, czy ktoś może mi napisać z jakimi świecami opuszczał dodge ram 2006 5.7 fabrykę? Chce kupić świece ale najlepiej oryginalne i nie wiem czy autolitle, delco, bosh, NGK, nie mam pojęcia co kupić

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Koledzy, zaopatrzyłem mojego staruszka w nowe przewody 8,8mm i nowe świece irydowe i zaczęły się problemy. Auto czasem nie chce w ogóle odpalić na zimnym silniku, a innym razem pali bez problemu. Jak już jest rozgrzany to podczas jazdy wszystko jest ok, pali na wszystkich garach, ale jak zatrzymam się na światłach to pracuje dość nierówno. Jak go zgaszę to na rozgrzanym silniku nadal mam problem z odpaleniem.

Świece zmieniłem, bo jak sprawdzałem ich stan to się okazało, że poprzedni właściciel miał fantazję i każda świeca była innej długości i innego producenta, auto chodziło równo ale było słabsze, odpalało zawsze i w największe mrozy. (przypomnę, że nie mam instalacji benzynowej)

 

Czy myślicie , że zastosowane przeze mnie świece irydowe do tego rocznika z instalacją lpg IMPCO to przerost formy nad treścią? Kilka osób mi powiedziało, że stare silniki lubią stare i tanie rozwiązania a irydówki są zbyt nowoczesne dla niego. Co Wy o tym sądzicie?

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac przedobrzyles, auto nie jest zwyczajne do tak powaznych inwestycji. A tak na serio to starsze silniki wola raczej klasyczne swiece, mozna bylo sie pokusic ewentualnie o platynowe. Pewnie jak zmienisz na zwykle "iskry" to bedzie palic w kazdych warunkach :-P szkoda bo napewno ladnych pare groszy Cie kosztowaly te irydy a paragon pewnie zgubiles :-P

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2006 byly Championy

Potem fabryka zaczela zakladac NGK i wydaje mi sie, ze te sa troche lepsze od poprzednich (zwykle swieczki, nie jakies tam iridium/platinum hokus pokus).

 

Dobry temat dejwitt, bo tez zaczajam sie na nowe swiece. Mialem wymienione na Championy 2 lata temu, zaraz po zalozeniu gazu i auto moim zdaniem zauwazalnie oslablo przez ten czas. Dlatego ciekaw jestem co polecaja koledzy do gazunku w Hemi z 2006-2008.

Championow wolalbym juz nie dotykac.

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie zamowilem championy, ale hm...to regula ze tak ujowo sie sprawuja przy LPG czy to tylko odosobniony przypadek(u mrB)? Bo jak tak to sie jeszcze wstrzymam z wymiana :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja smigam na championach na gazie i nie zauwazam problemow. Jedynie ta czasochlonna wymianna tych swiec. A poza tym to pali dobrze, przelacza na gaz i leci dalej. Nie szarpie itd. Jedynie jak przezuca sobie na gaz a stoi na wolnych obrotach to nim zakolysa lekko ale to normalne zjawisko. O ile dobrze pamietam to wymienilem z Autolite na Champion Platinum i wtedy mialem wrazenie ze auto lepiej chodzi na nowych ale to moglo byc tylko wrazenie :-P

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tylko u mnie sa zalozone zwykle Championy - nie platyna/iryda

odpalanie i przelaczanie sa bez problemu, tylko jakby troche slabszy byl po 30kkm, ale moze to tylko wrazenie

 

KIedys czytalem na tym forum, ze Hemi nie lubi platynowych i irydowych i najlepiej jezdzi na zwyklych

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Panowie:

to które świece zamawiać i najlepiej GDZIE u kogo.

Dodatkowo pytanie czy ktoś ma doświadczenie z przewodami zapłonowymi.

Ponoć u mnie nadają się do wymiany.

 

A o świece pytam ponieważ mechanior wymienił mi świece na

DENSO ITL 16 IRIDIUM - drogie i tyle.

 

Od momentu wymiany silnik nie równo pracuje szarpie trzęsie się i ???!!! gaśnie

podczas jazdy no i jest strasznie słabe.

 

Szukam ewentualnie możliwości zamówienie z USA oryginałów

bo ponoć seryjnie przewody były CHAMPIONA i świece ponoć też najzwyklejsze

tylko CZY TO PRAWDA

 

 

Autko DODGE RAM 1500 5,7 Hemi 2004 rok 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

Ja wymieniałem w styczniu na zwykłe NGK (włożone byłe Champion'y).

Z tego co wyczytałem 5.7 HEMI woli zwykłe świece na gazie.

Ja też mam gaz i te świece dobrze się sprawują.

Koszt w porównaniu do innych znikomy (ok 10 zł za szt.)

Ramik taki jak Twój (nawet kolor taki sam :shock: :-D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.