Skocz do zawartości

'05 Dodge RAM 5,7 HEMI


ppm702

Rekomendowane odpowiedzi

RAM kupiony ze Starogardu Gdańskiego. Jak go z żoną zobaczyliśmy (biały i poobijany) to padła decyzja o zakupie. Później wieczór nad komputerem i plan modów też powstał.

 

Samochód w trakcie modyfikacji pod moje oczekiwania. Okaże się czy źródło zakupu dobre, czy złe. Liczę na to, że się nie zawiodę... :P

 

Model

'05 Dodge RAM Quad Cab 5,7 HEMI lpg

 

Modyfikacje Silnika - Status*

Na razie po kapitalce tak na wszelki wypadek. Być może jak będzie się dobrze zachowywał po dotarciu dostanie zestaw kompresora ;)

 

Układ Dolotowy - Status

po dotarciu dostanie pełen układ dolotowy CAI pewnie od K&N lub kompresor - zależy od zachowania silnika.

 

Układ Wydechowy - Status

nierdzewka z USA przerobiony w PL z końcówkami KM 2*110mm (na moją prośbę). Wyjście na dwie strony z tyłu. Jak się nie będzie sprawdzał to po kompresorze Magnaflow, Flowmaster albo polski ElTec...

 

Modyfikacje Elektroniki i Paliwa - Status

po dotarciu zobaczymy czy będzie świnka z mapami na dolot i wydech, czy na kompresor

 

Układ Napędowy - Status

fabryczny elektryczny układ zmiany napędów. Na razie nie czuję potrzeby modów w tym zakresie

Koła 17" z oponami Cooper na zimę (opony na razie zamówione)

Koła 20" z oponami GoodYear na samochodzie (chyba zestaw raczej na sprzedaż)

do końca grudnia trzeba zamówić w USA 24" ciemne z dużym rantem żeby zdążyłu przypłynąć na lato. Rant pójdzie w kolor nadwozia, chcę jakiś prosty pięcio lub sześcioramienny wzór, ale jeszcze nie podjąłem decyzji.

 

Układ Hamulcowy - Status

Jak się skończy seria to wejdzie pełen zestaw EBC. Myślę o BBK od Brembo ale jest raptem o 20mm większa średnica tarczy i nie wiem czy to ma sens aż tak inwestować w hamulec. Zobaczymy jak będzie na EBC. Na pewno jeszcze zaciski pójdą po zimie w kolor nadowzia.

 

Modyfikacje Zawieszenia - Status

Na razie seria. Będzie albo "lowering kit" od LOWRIDE albo AirRide z PL od Rufusa z przewagą Lowride.

Na pewno alu płyta pod silnik musi być.

 

Modyfikacje Wnętrza i Car Audio - Status

Wnętrze się szyje od nowa na wzór SRT10. Muzyka będzie jak się należy, ale oprócz jednostki centralnej (Kenwood DNX-7230DAB z kamerą Kenwood CMOS-310) jeszcze nie podjąłem decyzji dot zestawu. Musze najpierw pomyśleć i pomierzyć wnętrze. Wtedy się określi czy 2x zagłówki, czy podsufitówka dla dzieci i gdzie upchnąć resztę grania. Na pewno nie chcę poświęcać przestrzeni pod tylną kanapą więc będzie jak zwykle dobra zabawa w szukanie miejsca i kompletację klocków.

 

Body KIT i Oświetlenie - Status

Ciemne szyby, pakiet SPORT z minimalną ilością chromu, roll bar z halogenami chromowanymi prostokątnymi WESEM, zabudowa paki od KMG customizowana wg moich wytycznych, lakier pełna BIAŁA perła z palety KIA, lusterka akcesoryjne rozkładane do holowania i podgrzewane, amortyzatory powolnego opadania tylnej burty od EZ Down.

Tylne lampy przerobione pod podwójne żarówki (żadnych lampek pod zderzakiem :P ) są właśnie u przyjaciela lakiernika w przeróbce na wersję "smoked" :D

Trzeba będzie jeszcze dorobić tylne stopnie rozkładane spod zderzaka z nierdzewki, ale na to jestem umówiony z KMG jak tylko auto będzie skończone.

 

Fabryczna Moc i Moment:

podobno 508Nm 340KM, po dotarciu weryfikacja serii na rolkach.

 

Moc i Moment Po Modyfikacjach:

się okaże ;)

 

Zdjęcia

Stan z 30.10.2013

g59e.jpg pzyz.jpg 0awa.jpg

 

próbka lakieru (zdjęcia nie oddają)

43zv.jpg 31c4.jpg

 

tapicerka w robocie

ab6t.jpg

 

gadgety

2w6i.jpg 6wvg.jpg

 

11.11.2013

70sl.jpg gsgr.jpg d5em.jpg u5td.jpg nac4.jpg vh0r.jpg g1xb.jpg lcon.jpg xds4.jpg gb80.jpg 9qet.jpg

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zajebiście to wszystko wygląda, ale jak założysz kompresor do tego silnika to będziesz zbierał skrzynię, mosty, krzyżaki i wały z asfaltu. Ram 1500 5.7 z nominalną mocą nie wytrzymuje ostrzejszej jazdy, bo się to właśnie w nim łamie jak zapałki. Z kompresorem przyspieszysz ten proces.

Sami kiedyś o tym myślałem, ale w międzyczasie robiłem wymianę krzyżaków, skrzyni, inny kolega zmielił most i to wszystko bez podnoszenia mocy.

Radziłbym pomyśleć o tym i życzę powodzenia w zmocie. Kibicuję Ci będe obserwował, bo jestem ciekawy ci Ci z tego wyjdzie, bo ja poprzestałem na planach :lol:

 

Oczywiście chciałem to zlecić komuś, bo u mnie zrobić = zlecić :kasztan:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak drug pisze, kolega do Vorteca 5.3 zakladal kompresor Whipple'a

i zamawial w USA do niego skrzynie biegów, wał, wentylatory, wtryski, kompletny wydech

włącznie z kolektorami i katalizatorami, dolot K&N i jeszcze pare "pierdół",

w sumie wyszla gruba kasa, no ale ok.500KM pod maską uzyskał.

Sam kompresor to za mało

Był: XJ 96' 4.0 HO, NP 242, BFG AT, Mangels, 3"

Był: WJ Laredo 04' 4.0 2"

Jest: Jeep GrandCherokee ZG 97 4.0

Jest: GMC Sierra 04' 5.3 V8 Vortec 300KM Flowmaster 6" lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się zajebiście przykrywa paki. Takiej jeszcze nie widziałem. Ja już bym pomyślał nad tym, aby przy maksymalnym otwarciu można było jeszcze zrobić daszek nad tym.

Hydraulika na paczce nigdy mi się nie podobała i mimo, że widać, że jest solidna i estetyczna, to nadal bym jej nie założył, ale to moje zdanie i mój gust. ;-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sprężarki, to mam na nią plan i mam świadomość, że jakiekolwiek doładowanie = nie tylko urządzenie doładowujące ale i pierdyliard drobiazgów w postaci wydech, dolot, ECU, intercooler itd. O moście, wale, skrzyni itd nie wiedziałem :( Zobaczymy co będzie do wiosny. Może trzeba będzie mały kontener części zamówić ;)

 

Poważnie mówiąc, jak śnieżynka zarobi na siebie i mody, a do tego będzie dzielnie służyć to czemu nie :D

 

Co do zabudowy Drug, to już mam z KMG omówione wstawki "rozporowe" na zabudowę żeby ją zaplandeczyć białą plandeką w formie daszku z przodem i tyłem. Po to jest na zabudowie reling zrobiony, żeby było do czego plandekę naciągnąć i za co ręką złapać przy włażeniu na pakę ;) Wstawki będziemy robić przy okazji stopni pod zderzakiem. Plandeka będzie sobie jeździć na pace i w razie potrzeby momentalnie będzie do założenia.

 

Z kolei hydraulika długo miejsca nie zagrzeje, bo zastąpi ją taki gadget:

http://www.bazarek.pl/produkt/3218851/silownik-12v-podnoszenie-plugu-plynna-regulacja-.html

zbuduję sobie sterowanie z dodatkowego kanału alarmu na bazie kilku diód prostowniczych i krańcówek. Efekt to elektryczne odryglowanie zabudowy, następnie podniesienie prawej "burty" i po uzyskaniu pozycji skrajnej podniesienie lewej "burty". Zamykanie odwrotnie ;) Wtedy żonie pozostanie jedynie problem miejsca do zaparkowania pod sklepem, a odejdzie szarpanie się z zabudową :D Chociaż i tak pewnie będzie renówką raczej robić zakupy :)

 

Plany są, a jako że z tuningiem zżyty jestem od kilkunastu lat w tym m.in. taką zabawkę zbudowałem i trzymam w garażu to mam nadzieję, że RAM'iaka też nie sp.. (popsuję) :lol:

 

http://www.tuningforum.pl/viewtopic.php?f=132&t=109103

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez miałem plany na kompresor itd, ale potem dojdziesz do myśli ze nawet 500km samochód objedzie byle 200 konny samochodzik , bo fizyki oszukać się nie da, tak samo jak aerodynamiki i masy.

Tu nie chodzi o fizykę tylko o fun. Nikt nie zamierza się ścigać tym na ćwierć mili, a jedynie mieć satysfakcję z posiadania takiego monstrum. ;-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siłownik około 200PLN więc całkiem akceptowalnie ;)

 

Wyścigi nie koniecznie, ważna jest radocha z budowania i świadomości potencjału :D Od kiedy Civic wyciąga 240HP to wystarczy świadomość możliwości objechania większości aut i części motocykli na naszych drogach. Podobnego uczucia życzę każdemu w każdym aucie, żeby można było zbyć szyderczym śmiechem podpuszczającego z boku na czerwonym.

 

Zobaczymy co będzie. Dziś usłyszałem deklarację gotowości samochodu do odbioru na przyszły tydzień, ale jakoś jestem sceptyczny co do tego terminu :lol:

 

A jeszcze trzeba zrobić elektrownię na rollbarze i biksenon z przodu ze spryskiwaczami.

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno w przyszłym tygodniu ma być skończony. Mam nadzieję, że tak będzie.

 

Na razie wybrany zestaw do ściągnięcia z kołami na lato. Ground Force zestaw 9970 http://www.groundforce.com/.

 

Przed Świętami wizyta u Natryskowego na psikaniu ;)

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed Świętami wizyta u Natryskowego na psikaniu ;)

 

Mam dużo choinek na "podwórku" jakby co :mrgreen: takie typowe full size :kasztan:

 

Ten kit Ground Force to jakiś Lowering kit wraz z felgami? Bo dałeś tylko główną strone i nie widze tego zestawu 9970

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kit to zestaw obniżający 5 cm przód, 10 cm tył

 

4lsb.jpg

 

Nie ma on nic wspólnego z zakupem felg, chyba jedynie to, że przypłynie jednym kontenerem :lol:

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko widzisz, są problemy.

 

Pierwszy to jestem zadeklarowanym przeciwnikiem diesla w czymkolwiek innym niż ciężarówka, traktor lub rasowa terenówka.

 

Dla mnie RAM to auto do pracy i zabawy raczej na utwardzonych szlakach, a skrócona rama i pojedyncza kabina nie spełni wymagań.

 

Dlatego pobawię się z HEMI :-P

 

W tym tygodniu nim jeździłem w końcu i nie wiem czy to zasługa kapitalki silnika, czy nie, ale w porównaniu do HEMika z komisu z Wawy, którego oglądaliśmy to Śnieżynka zapitala aż miło...

 

Pojawił się problem z leasingiem :-( W razie czego nie polecam firmy IDEA Leasing. Ostatecznie trzeba będzie wziąć auto za gotówkę, ale to mi skomplikuje sprawy podatkowe :( Jak IDEA zwróci wartość pierwszego czynszu, który chętnie przyjęła to może RAM w tym tygodniu będzie już u nas

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na razie mapy w fazie planów. Jak coś będzie się krystalizować to dam znać

 

Czekam cały czas na auto, które sie opóźnia. Zostały drobiazgi, ale one też powodują opóźnienia.

 

Na pocieszenie dzisiaj dojechał komplet zimówek 275/65/17

http://www.yokohama-online.pl/opis-produktu/items/6

Ciekawe co będą warte...

 

Zamówiłem też komplet klocków do wnętrza. Po wizycie u Natryskowego w styczniu pewnie przyjdzie czas na cięcie wnętrza. Chciałem robić to sam, ale nasza firma wymaga dużo uwagi, zatem RAM odwiedzi jeden z najlepszych warsztatów Car Audio w Polsce - Car Audio System w Mielcu u Pawła Kiliana. Paweł to od lat mój guru i skarbnica wiedzy w zakresie nagłośnienia. Niestety nie dane mi będzie zabudować samemu auta, bo w 2014 roku nie mogę sobie pozwolić na 4 tygodnie poświęcone na zabawę w garażu z samochodem... :-(

 

Zestaw będzie budżetowy, z podstawowym procesorem i zestawem trójdrożnym z przodu na cięciu aktywnym. Do tego monitory w zagłówki dla szkrabów i tyle.

Nawigacja "wszystkomająca" Pioneer AVIC-F50BT

Procesor Helix DSP

Głośniki DEGO SP 6.5 MW w drzwi

Głośniki DEGO SP 3.9 MR w słupek

Głośniki DEGO Upgrade 2.5 T w słupek

Wzmacniacz Alpine PDX-F4 przód na średniaka i wysokotonowca

Wzmacniacz Alpine PDX-V9 na woofery z przodu w drzwiach, na tył dla szkrabów i sub

Głośniki Helix E6x z tyłu dla dzieci

 

Dam znać jak w końcu V8 stanie pod domem :lol:

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to stało się i stoi pod domem. Ostatnie 2 dni spędził w sąsiedzkim SHERIFF4x4 u AntBer85 w Markach. Okazało się, że miałem dobre przeczucia dotyczące konieczności weryfikacji uprzednio prowadzonych prac.

 

Efekt:

- wydechy pospawane na sztukę, po Nowym Roku u Antka wjedzie Flowmaster

- woda z olejem w przednim moście i skrzyni. Wymienione na świeże i po Nowym Roku druga tura, żeby się pozbyć wody. A oleje i płyny miały być wymienione przed przekazaniem mi auta...

- walnięta pompa wody, została założona nowa

 

Ogólnie z transakcji zakupu moje wrażenia to "obiecanki cacanki, a głupiemu radość"...

Doprowadzę RAMa do stanu igła, ale będzie to kosztować parę złotych.

 

Zobaczymy jeszcze co będzie z silnikiem. Miał mieć kapitalkę, ale stan oleju tego nie potwierdza po spuszczeniu. Mam nadzieję, że będzie z nim ok, co nie zmienia faktu, że zanim będę pewny 100% stanu silnika to plan doładowania się odsuwa. Następna wymiana oleju po powrocie z wypadu Świąteczno- Noworocznego w góry i okaże się co powie jego stan.

 

Z bardziej pozytywnych rzeczy, ogarnąłem rury z halogenami, a dziś już jadą z Poznania przednie światła po przeróbce na soczewkę z biksenonem i LEDowymi dziennymi w stylu Porsche Panamera. Oczywiście z czarnymi środkami. Mam nadzieję, że zdążę jeszcze je zamontować dzisiaj.

Poglądowo ma być coś takiego:

5ibt.jpg

 

Jak skończę wrzucę jakieś zdjęcia.

 

PS.

Macie jakieś pomysły na dywaniki gumowe? Dedykowane na allegro to ok. 1,5k PLN, a szmaty na zimę to zły pomysł. Wolę tańszą wersję. Jakieś sprawdzone uniwersalne gumy?

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mam pomysł na dywaniki. Jak kupiłem swojego rama tez był bez dywaników. Dzwoniłem z Allegro do kolesia, który sprzedawał takie dywaniki ale oczywiscie do innych samochodów (do rama nie miał). Otóz powiedział abym mu przysłał wzór to zrobi taki sam z gumy. Kupiłem najtańsze szmaciane aby miec taki wzór i tak juz zostało w ramidle :-) ( nie wysłałem mu i dlatego nie mam gumowych :-P)

ale jak pisałem jest sposób, koszt jaki mi powiedział to niewiele droższy od tych co sprzedaje wiec moze warto byłoby wreszcie zrobic cos takiego :-)

tworzywa Sztuczne

www.aluplex.com.pl

 

 

Dodge Ram 1500 5,7 Hemi 4x4 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

temat do zamknięcia.

 

Śnieżynka zmieni właściciela na członka forum - może się pochwali ;) Dla mnie ten pojazd nie spełnił pokładanych oczekiwań, a niestety nie mam siły i przede wszystkim czasu na walkę ze nierzetelnym sprzedawcą, żeby nie powiedzieć oszustem... Teraz dyskusję podejmie ktoś, kto ma więcej czasu, wiedzy i chęci.

 

Nie polecam!

Sprzedawca samochodu:

P.P.H.U. Dawid Mokwa

ul. Brzozowa 4

Rokocin

83-200 Starogard Gdański

tel.:600-719-647 lub 606-885-814

 

Nie ma co wierzyć w wymienione płyny, gwarancje itd. Po prostu ściema od początku do końca.

 

Dla chętnych na maila mogę udostępnić całą historię nierzetelności. Publicznie nie chce mi się prać brudów.

 

Następny przystanek 2014 RAM 1500 SPORT QuadCab 6'4" bed doposażony w kolorze blue streak. Zamawiam za niecały miesiąc. Jak będzie to się pochwalę.

 

poglądowe zdjęcie

blue.jpg

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że 1Ram trafił w dobre ręce i będzie dokonczony bo szkoda byłoby Twojej pracy. To fajny projekt :)

No i tylko czekać na drugiego. A jak wygląda sprawa z tym silnikiem 3.0 w dieslu cenowo? Amerykanie się podobno zachwycają (jak juz się przejadą)

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat do zamknięcia.

 

Śnieżynka zmieni właściciela na członka forum - może się pochwali ;) Dla mnie ten pojazd nie spełnił pokładanych oczekiwań, a niestety nie mam siły i przede wszystkim czasu na walkę ze nierzetelnym sprzedawcą, żeby nie powiedzieć oszustem... Teraz dyskusję podejmie ktoś, kto ma więcej czasu, wiedzy i chęci.

 

Nie polecam!

Sprzedawca samochodu:

P.P.H.U. Dawid Mokwa

ul. Brzozowa 4

Rokocin

83-200 Starogard Gdański

tel.:600-719-647 lub 606-885-814

 

Nie ma co wierzyć w wymienione płyny, gwarancje itd. Po prostu ściema od początku do końca.

 

Dla chętnych na maila mogę udostępnić całą historię nierzetelności. Publicznie nie chce mi się prać brudów.

 

Następny przystanek 2014 RAM 1500 SPORT QuadCab 6'4" bed doposażony w kolorze blue streak. Zamawiam za niecały miesiąc. Jak będzie to się pochwalę.

 

poglądowe zdjęcie

Obrazek

 

 

 

Polecam mega fajne auto :) polecam zawieszenie air i maske perfermance super wygląda :)

 

 

Paweł

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak klekot, bo wolę etylinę + LPG ;)

 

Właśnie będzie z maską i na powietrzu. Przy dobrych wiatrach chce go mieć przed końcem września (a przynajmniej fakturę) ;)

 

Biały trafił w fachowe ręce ale o innym kierunku modyfikowania aut niż moje :-D Ciekaw jestem co wyjdzie

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.