Skocz do zawartości

Żarówka światła mijania, jakie polecacie ???


WojtRybnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Heheh no to już przeginka...

 

Co do przednich to jest kilka opcji.

Jako mijania nocne można użyć wzmocnionych żarówek jednak wiadomo że krócej chodzą a na symetrycznych lampach będa oślepiać. Wydaje mi się więc że jedyny sens miałaby wymiana reflektora głównego na soczewke z xenonem i elektryczną regulacja wysokości.

 

Natomiast co do świateł dziennych mijania (można się podpiąć pod instalacje pozycyjnych) to uważam że palenie 110W jest dobre dla imbecyli - lub tych co 28 lutego wyłączali światła w czasie deszczu i zmroku.

 

DRL czyli dzienne światła mijania można nieco upiększyć - nie muszą to być listwy z biednej ronki czy bidula. Co do linka Miśka69 to przesada ale gwarantuje że efekt dobrze zrobionych halo ringów sadza na tyłek każdego. Dobrze zrobionych - nie dres party.

Obecnie jest 5 rodzajów ringów.

1 - mega shitowe kółko z plastiku i w dwie diody je podświetlające

2 - kółko z plastiku podświetlane mocną diodą (BMW)

3 - halo ringi SMD led w kółku plastikowym "nacinanym"

4 - halo ringi CCFL w kółku plastikowym "nacinanym"

5 - halo ringi COB LED najnowszy patent i najlepszy...

6 - elastyczna rurka COB http://www.alibaba.com/product-gs/1069565615/D12V_White_and_Yellow_Flexible_LED.html

 

1 to mega shit.

2 tylko w seryjnych lampach BMW.

3 są ok ale z bliska razi to że widac wyraźnie podział na obwodzie na małe diody - można by pewnie pomalować lub zmatowić kółko plastikowe ale pewnie by szmelc wyszedł.

4 są super bo mają równą linię - jednak nie są tak jasne jak SMD / led i nie są pełne - mają swój początek i koniec. Najlepszy efekt jest po wyjęciu ich z oprawy plasikowej (uwaga to cieniutka szklana świetlówka!). Zrobiłem teraz takie z tyłu i jest bomba. http://i468.photobucket.com/albums/rr46/aacebaystore/DSC_0932575x384.jpg?t=1235171347

c6halotaillightkit.jpg

5 są perfekcyjne - mega jasne i pełne koło bez przerw... niestety aktualnie maksymalna średnica to 140mm

6 - ciekaw jestem efektu - pewnie w tej technologii zrobię sobie lampy z przodu bo COB ringów nie ma w rozmiarze 180mm :)

 

Koszty zestawu ringów do Ramów robionych przez firmię oracle to 200$ za przód lub tył. Lampy trzeba samemu rozłożyć i to założyć. Koszt materiałów w PL lub w chinach to około 250zł. Przednie lampy rozkleja się w piekarniku :) tylne trzeba rozcinać.

 

Ramlights3.jpg

Uwielbiam zapach napalmu o poranku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litości panowie przecież z takim czymś z automatu dostajecie mandat za brak świateł....bez homologacji "rl" nie da sie tego obejść.

 

ja polecam przyjrzeć się żarówkowym wersja świateł dziennych które dużo bardziej pasują do naszych taczek niż jakie kol wiek ringi ala BMW - produkcji np. WESEM-a.

 

poza tym światła dzienne świeca tylko z przodu, musza zgasnąć po zapaleniu się pozycji - bez tego nie macie szansy przejść przeglądu...

2005 Ford F150 5.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w tym roku żarówki o wdzięcznej nazwie "CBK", Pan w sklepie stwierdził, że są super itd... Po miesiącu padła jedna po kolejnym druga i w końcu założyłem stare które nadal działają... Reasumując najlepiej poszukać konkretnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek jutro sprawdze w dodge jakie zakupilem zarowki do lamp, bo wożę w schowku i ci napisze co i jak. Teraz jedynie moge napisać że zakupiłem oryginały ale jakiej firmy są dokładnie, nie pamiętam :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyli, że przyjechał Niemiec, to odchudzili go z paru Euro. :twisted:

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zycze tylko duzo cierpliwosci bo szwagier zabiegany jest...mnie skawoali 110 zl + olej, za wymiane oleju w przednim dyfrze, to mi również nisko szczena opadła, w tylnim wymieniłem już sobie sam hehe

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejwitt myślałem żeby zostawić swoje bixenony ale zapakować w te czarne obudowy..

 

I tak mam jedną lampę ( klosz) pękniętą więc musiałbym kupić nową całą lampę .

 

Mam plan żeby trochę zmienić wygląd mojego ramidła ale to wkrótce.... :-D

www.tmtwentylacja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie

 

Oto efekt - z przodu założyłem śmieszne chińskie ringi (650 diód led) w dwóch wężykach elastycznych.

 

P1010024%2520nname.jpg

 

P1010005.JPG

 

P1010004%2520ty%25C5%2582%2520noname.JPG

Oczywiście z tyłu też są śmieszne chińskie ringi.

 

20131225527.jpg

 

W sumie 34 dni czekania, 3 dni roboty i 195zł wydatków (250zł tył).

Palę obecnie je jako dzienne / odpalają się jako pozycje.

 

Obowiązkowe palenie 110W zostawiam tym którzy wyłączali światła 1 marca w czasie gorszej szarówy niż w styczniu - i przez których to właśnie jest przepis o jeździe na światłach cały rok.

Co do homologacji to szukałem kiedyś specjalnie lamp cofania do buggy z homologacją - po PIERWSZYM deszczu do połowy zalane były wodą i brakowało w środku gupików. Wolę bezdokumentową homologację na mózg niż homologację za jaką się płaci kopertą.

 

DRL'ki wiecą bardzo jasno - tak, że w dzień trzeba mocno balans bieli zmanipulować aby widać w ogóle było ich kształt - w nocy w ogóle nie ma na to szans.

 

Co do świateł co Prawy zapodał - Projector bodajże, to bez ksenonów rzeczywiście nie świecą - a ksenony wiadomo - poziomowanie i spryskiwacze wymagane - więc za dużo roboty. Same klosze zaś mają w środku mega shitowate ringi http://reviews.turbometal.com/wp-content/uploads/turbometal-02-03-04-05-dodge-ram-halo-led-projector-headlights-2-600x458.jpg - podświetlane dwoma diodami. Jakby co mogę pomóc zamontować tam sensowne cob ledy - mega jasne ringi pełny okrąg bez przerw.

 

Pozdrawiam pisząc ze śmiesznej chinskiej klawy, klikając chińską myszkę (swoją drogą tego muszę spróbować kiedyś) i patrząc w chiński monitor przy świetle chińskiej żarówki.

Uwielbiam zapach napalmu o poranku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.