Skocz do zawartości

f150 11-gen. super cab


pit373

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie - czy jest na forum osoba, która miała lub nadal ma forda 150 super cab?

chodzi o realną ilość miejsca na tylnej kanapie? czy to jest ławka na zakupy, czy ew osoba dorosła na krótkie dystanse też da radę?

 

 

tak się mocno zastanawiam nad takim modelem:

http://ontario.kijiji.ca/c-cars-vehicles-cars-trucks-2006-Ford-F-150-Harley-Davidson-Pickup-Truck-W0QQAdIdZ526172926

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest strasznie bardzo mało miejsca w porównaniu do supercrew :-/ Wszystko zależy kto tam ma jeździć i na jak długie trasy. Jeśli niezmanierowane dzieciaki czy pies to nie ma problemu ;) Dochodzi też subiektywne podejście - jeśli będzie siedział tam ktoś kto wcześniej jeździł na tylnej kanapie Renault Clio to doceni "ogromną" przestrzeń i wygodę.... jeśli ktoś jeździł uprzednio full size'ami z pełnymi kabinami to będzie widział bardzo dużą różnicę i będzie mu ciasnawo :-P

Wnioskuję z chęci kupna eFki w wersji H-D, iż nie będzie to auto do pracy i terenu, a raczej do wygodnego podróżowania często całej rodziny, więc szkoda tu rezygnować z dużej kabiny.

 

U mnie jest np odwrotna sytuacja , ponieważ osobiście chętnie bym zrezygnował z mojego King Rancha Supercrew z cielęcą skórą i kremowymi wnętrzem, na rzecz longbed'a z 1,5 kabiny z jakimś zwykłym wnętrzem które mógłbym umyć wężem ;) Serce mi się po prostu czasami kraje kiedy te wszystkie piękne wykończenia i dodatki są całe w błocie ;) Dlatego z całego serca radzę aby - w przeciwieństwie do mnie - zastanowić się czy na pewno potrzebujemy super wypasu w pickupie :-| Jakbym obecnie miał Harley Dawidson wersję to bym chyba miał ciągłe palpitacje serca ze stresu przy każdym wyjeździe poza bramę posesji :lol:

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz porównanie do rama 97 z podwójną kabiną?

tak jak oglądam te fotki to powinno być podobnie:

http://www.topspeed.com/cars/ford/2006-ford-harley-davidson-f-150-super-crew-ar11762.html

 

a tyle mi wystarczy.

Potrzebuję auto tylko do jazdy, żaden teren, a duża kabina i krótka skrzynia optycznie się nie podoba, poza tym droższe opłaty przy sprowadzaniu.

 

H-d ma fajny design, jedynie trochę za duże kółka jak dla mnie. 20" + większy balon byłby bardziej wskazany,

Ale największy plus dla mnie, to że ma AWD - znalazłem fotkę przełącznika:

http://www.f150online.com/forums/suspension/349941-harley-davidson-awd-vs-f150-4wd.html

 

czy w tym modelu wszystkie 4x4 miały do wyboru tylko awd i 4H?

czy były też wersje z możliwością awd / 4h / 2wd?

 

jak wygląda sprawa z silnikiem? czy 300ps dają radę? szukałem w necie ile to ma 0-60 mph - ale różne źródła różnie podają :roll:

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz porównanie do rama 97 z podwójną kabiną?

tak jak oglądam te fotki to powinno być podobnie:

http://www.topspeed.com/cars/ford/2006-ford-harley-davidson-f-150-super-crew-ar11762.html

 

a tyle mi wystarczy.

Potrzebuję auto tylko do jazdy, żaden teren, a duża kabina i krótka skrzynia optycznie się nie podoba, poza tym droższe opłaty przy sprowadzaniu.

Niestety nie jeździłem w ogóle tą generacją RAMa, więc nie będę się wypowiadał :)

 

 

 

H-d ma fajny design, jedynie trochę za duże kółka jak dla mnie. 20" + większy balon byłby bardziej wskazany,

Ale największy plus dla mnie, to że ma AWD - znalazłem fotkę przełącznika:

http://www.f150online.com/forums/suspension/349941-harley-davidson-awd-vs-f150-4wd.html

 

czy w tym modelu wszystkie 4x4 miały do wyboru tylko awd i 4H?

czy były też wersje z możliwością awd / 4h / 2wd?

Z tego co się orientuję to większość H-D wychodziła tylko 2WD w ogóle bez przedniego mostu. W miejscu przełącznika był wtedy montowany uchwyt na monety :-> Druga najczęściej spotykana wersja to własnie AWD/4H, przy czym trochę się naczytałem o awaryjności stałego napędu na cztery koła (co niekoniecznie musi być odzwierciedleniem rzeczywistości). Nie wiem czy przy AWD konstrukcyjnie jest w ogóle możliwa opcja z 2WD, bo podejrzewam, że działa to po prostu na takiej zasadzie, że centralny dyferencjał jest przy włączeniu 4HI po prostu blokowany. Problem też jest taki, że do pewnego rocznika H-D były ściśle limitowaną edycją mającą m.in turbodoładowany silnik i parę innych zmian, a po pewnym czasie była to po prostu wersja wyposażenia jak LARIAT czy KING RANCH, co prawda numerowaną (na zasadzie nowy pojazd = nowy numer), ale już w pełni customizowaną, więc wszystko jest możliwe ;)

 

Wszystko co piszę powyżej i poniżej dotyczy oczywiście 11 generacji. W przypadku 12 generacji wygląda to nieco inaczej.

 

jak wygląda sprawa z silnikiem? czy 300ps dają radę? szukałem w necie ile to ma 0-60 mph - ale różne źródła różnie podają :roll:
Zależy czego się od auta oczekuje . Ja osobiście uprawiam raczej cruising niż racing, ale mam wrażenie, że auto jak na swoje gabaryty, masę i aerodynamikę lodówki jest dość żwawe :-P Odejście czysto sportowe to mają np. wersje Saleen :twisted: Subiektywnie to mi się jeździ super i złęgo słowa nie powiem :-D Obiektywnie jednak trzeba uczciwie powiedzieć, że 5,4 triton w krążących opiniach nie jest jakimś szczególnie udanym silnikiem, poza tym skrzynia biegów w tej generacji też nie powala :-/

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.