Skocz do zawartości

F-150 samemu ciągnąć z USA czy szukać już czegoś w Europie


mojeski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nazywam się Michał i jestem tutaj ponieważ mam zamiar sprawić sobie pierwszego w życiu amerykańskiego pickupa. Analizując ogłoszenia, zauważyłem straszną rozbieżność cen pomiędzy tym co można znaleźć już u nas tym co jest w stanach, mianowicie:

Jest wystawiona w Radomiu piękna eFka z 2011 roku Harley Davidson za cenę 155 tyś brutto.

 

http://otomoto.pl/ford-f150-harley-davidson-C30248057.html

 

Przy czym z tego co widzę na stronach w usa taki sam model, ten sam przebieg i rocznik najtańszy kształtuje się na poziomie 40 tys dolców czyli 132 tys zl plus cło akcyza i koszty transportu i Vat to już prawie 200 tyś brutto PLN. I tutaj moje pytanie co jest nie tak z tym pickupem czy to jest jakaś szalona okazja czy raczej nie wypał.

Z góry dzięki za odpowiedz

Ford F150 Lariat 5,4 Triton V8 2005 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W PL auta są tańsze :mrgreen: ,

na poważnie to najpierw zadzwoń w sprawie tego ogłoszenia i spytaj sprzedającego czy wystawia pełną fakturę Vat ?

zaraz pewno się dowiesz że to cena EXPORTOWA :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy czym z tego co widzę na stronach w usa taki sam model, ten sam przebieg i rocznik najtańszy kształtuje się na poziomie 40 tys dolców czyli 132 tys zl plus cło akcyza i koszty transportu i Vat to już prawie 200 tyś brutto PLN.

 

Można kupić taniej - ok 135 tys brutto:

 

http://alberta.kijiji.ca/c-cars-vehicles-cars-trucks-2010-Ford-F-150-0-DOWN-210-BI-WEEKLY-HARLEY-DAVIDSON-W0QQAdIdZ492162727

 

http://ontario.kijiji.ca/c-cars-vehicles-cars-trucks-2010-Ford-F-150-Harley-Davidson-Pickup-Truck-W0QQAdIdZ498450376

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje się aut z Radomia

 

wiem wiem a szczególnie w komisach :-D . Nie wiem czy to mit, ale coś w tym jest. Nie zamierzam zresztą go kupić, podałem go jako przykład. Mam dylemat bo podobają mi się starsze budy te do 2008 roku, ale z drugiej strony zależy mi na stosunkowo małym przebiegu, poniżej 100 tyś km. A o takie ciężko.

Ford F150 Lariat 5,4 Triton V8 2005 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mojeski.

Ja miałem ten sam dylemat. Czy kupić w PL czy targać z USA. Nawet miałem okazje kupić w Canadzie bo kumpel był tam na zakupach, ale po wyliczeniach i przemyśleniach postanowiłem szukać u nas. Problem zakupu zza oceanu auta jest taki, że przy odprawie celnej mogą ci zmierzyć furę i okaże się że twój wymarzony egzemplarz nie kwalifikuje się jako auto ciężarowe bo jego połowa rozstawu osi jest mniejsza od paki i dowalą ci akcyzę no i będziesz miał osobówkę. A jeśli zdecydujesz się na odprawę w niemcowni to ci za rok przyślą wezwanie do dopłaty. Jak tak byś chciał zrobić opłaty zgodnie z przepisami to musisz doliczyć 50-70% rzeczywistej kwoty auta.

 

Szukałem swojej fury 8 miesięcy. Przebrnąłem przez takie wymioty, rozjeby i inne wynalazki że szok. Ale w końcu znalazłem i mam.

 

Życzę wytrwało9ści i cierpliwości i ostrożności zarazem W ZAKUPACH.

 

Pozdro

SIMAX

F150 LARIAT 2007 5.4 V8! Jest POWER - sprzedany...

RAM 1500 SPORT 5.7 HEMI - Teraz jest MOC!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz tej opcji z akcyzą za osobówkę nie brałem pod uwagę. Chyba jednak wybiję sobie z głowy ściąganie go zza oceanu. Z drugiej strony jest straszna bida na naszym rynku z eFami. Chyba podobnie jak ty spędzę rok n aszukaniu furki... :-|

Ford F150 Lariat 5,4 Triton V8 2005 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.