Skocz do zawartości

[RAM 1500] dodge ram 1500 5,9l 2002 zgasl w czasie jazdy i


kolasz11

Rekomendowane odpowiedzi

witam !!! panowie jestem nowy w klubie ,mam ramika 5,9 l 1500 z 2002roku , od razu pisze jaki mam problem ,moze ktos pomoze . po dluzszej jezdzie po miescie stanolem na krzyzowce dodalem gazu nie ukrywam ze troche ostro ,cos strzelilo z rory i zgasl . nie chce odpalic nawet nie drgnie ,rozrusznik kreci pieknie ale kompletnie zero jakiegos zaskoku !! dziwne zjawisko .silnik suchutki, nic sie nie wylalo nic nie peklo,olej toszke powyzej minimum ale jest.wszystkie plyny na miejscu kompletnie jestem zielony. moze ktos wie co sie moglo stac!!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dejwitt, tez tak myślę.

Częsta przyczyna rozwalenia pompy paliwowej w autach z instalacją gazową jest notorycznie prawie pusty zbiornik paliwa (sam to przechodziłem :kasztan: ).

Co prawda nie mamy tutaj napisane czy to benzyna czy olej napędowy.

Jeśli benzyna to można to sprawdzić wtryskując strzykawką porcje paliwa przez dolot powietrza podczas "kręcenia rozrusznikiem". Jak nic się nie odezwie trzeba szukać innej przyczyny. Jak choć kichnie, prychnie to już wiadomo że pompa paliwowa padła i trzeba szybko dzwonić do ZUZCAR :lol:

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki !! panowie sprawdze pompe . ramik chodzi tylko na benzyne 5,9 l 1500. nie uznaje gazu !! to sie stalo od razu !! przed ostatnim tankowaniem doszla wskazowka 2 razy prawie do dna !!

 

To chyba masz rozwiązanie,jeśli dopuściłeś kilka razy do wysuszenia baku(a nie wiadomo ile razo to się zdarzyło poprzednikom) to myśle ze uszkodzona pompa to najlepszy trop

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś zassać syfu i zapchać układ. Choć wtedy, raczej nie byłoby takiego gwałtownego zatrzymania.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa sprawdzona sika az milo!! sprawdzalem uklad paliwowy kolo wtryskow jest taki wentyl przekrecilem stacyjke ,lalo ostro .pompa wykluczona !! sprawdzilem swiece nie ma iskry ! moze cos takiego jak czujnik polozenia walu ,to taka telefoniczna konsultacja z mechanikiem !! panowie moze byc to ?nie moge go zlokalizowac i nie wiem czy sam to wymienie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dejwitt, tez tak myślę.

Częsta przyczyna rozwalenia pompy paliwowej w autach z instalacją gazową jest notorycznie prawie pusty zbiornik paliwa (sam to przechodziłem :kasztan: ).

..............:

 

korona nie spadłaby Ci z glowy , gdybys opisal to wiele , wiele wczesniej :mrgreen: ;-) , paczka z pompą - via polamer, juz od rana w kraju , w poniedzialek pewnie dostarczą

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zuzcar, jak oni nie będą mieć próbuj www.masterpart.pl , amerykany.pl , www.sklepjeep.redcart.pl/ i jeszcze kilka stron znajdziesz w necie. Ale już na pewno dostaniesz czujnik tam gdzie teili pod dostatkiem tj. USA :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału znajduje się na łączeniu silnika ze skrzynią, powyżej rozrusznika.

Przykręcany chyba na 2 śruby, jak dobrze pamiętam.

 

Objawy wskazują na czujnik, zobacz czy po ostygnięciu nie zapali, choć na chwilę.

Jeep Comanche 4.0 4x4

Ford Ranger T6 3,2 Limited

SUCHORZ 4x4 -serwis i modyfikacje off road

Montaż i serwis LPG, sklep 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ! naprawione !! cewka zaploowa padla i to z mojej winy ,podaje przyczyne i rade na przyszlosc !! wjechalem na myjnie z mycjiem podwozia ,cewka jak wiadomo jest umocowana kolo artenatora dostala wody ujechalem kilometr dodalem gazu prawdopdobnie nastopilo zwarcie ,strzal i do widzenia !! ,pewnie panowie na forum wiedza ale nie myjemy takich wozow na myjniach !! nauczka dla mnie , ai przestroga dla innych ! moze i ja cos pomoge !! dzieki dla wszystkich !! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego myje na myjni,właściwie chciałem napisać ze może cewka, ale żeby zaraz z powodu jednej cewki cały silnik byl nie uruchomiony, dziwne, tym bardziej ze błąd cewki nie wywalało. U mnei jak świrowały dwie cewki i wtrysk paliwowy, mogłem to wykluczykować.

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dejwitt, tez tak myślę.

Częsta przyczyna rozwalenia pompy paliwowej w autach z instalacją gazową jest notorycznie prawie pusty zbiornik paliwa (sam to przechodziłem :kasztan: ).

Co prawda nie mamy tutaj napisane czy to benzyna czy olej napędowy.

Jeśli benzyna to można to sprawdzić wtryskując strzykawką porcje paliwa przez dolot powietrza podczas "kręcenia rozrusznikiem". Jak nic się nie odezwie trzeba szukać innej przyczyny. Jak choć kichnie, prychnie to już wiadomo że pompa paliwowa padła i trzeba szybko dzwonić do ZUZCAR :lol:

 

ciekawa cenowo , alternatywa zamiennika pompy ( hemi 04-06 ) http://pompypaliwa.home.pl/pl/p/pompa-paliwa-DODGE-RAM-1500-TRUCK-3.7%2C-5.7-HEMI/3127

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mercg, Moja pompa :kasztan: była całkowicie inna i większa :kasztan: .

Bo to chyba jest sam silniczek? U mnie to wygląda tak:

Pompka paliwa

 

to JEST pompa , sam bylem zdziwiony ze taka mala , jest ona elementem tego wkladu http://www.ebay.com/itm/04-Dodge-Ram-5-7L-Hemi-Fuel-Pump-tank-unit-gas-gauge-sending-unit-assembly-/121148032119?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item1c34fc4477&nma=true&si=fE1nPdDuvRNAz0nvlXntgJGdviM%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557 przyjrzyj sie dokladnie wkladowi za 37.50 $ 8-), twoje zdjecie przedstawia taki sam zestaw , w srodku jest wlasnie taka mala pompa hehehe :mrgreen:

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.