Skocz do zawartości

Wyprawa autem,namiot, co zapakować?


Natryskowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono :)

Jedziemy rodzinką (My i maleństwo 2lata) wkrótce na 2tyg. do Norwegi.

Nie udało mi się namówić żony na przyczepę kempingową i ciągnięcie jej pickupem :/

Jedziemy samym autem (duży SUV) i spać będziemy pod namiotem i kilka dni w hotelu.

I teraz pytanie do Was bo nie chciałbym czegoś pominąć.. jest w śród nas paru camperowiczów i macie doświadczenie w tego typu wycieczkach.

Co powinienem spakować?

Latarki, przetwornica, przedłużacz etc.

Auto mamy duże ale całego mieszkania do środka nie zmieszczę :-)

Proszę o wasze spostrzeżenia co warto a czego nie potrzeba brać w podróż po Europie.

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dużo miejsca to bierz to co chcesz... ja na takie wyjazdy zabieram bardzo dużo rzeczy, później wracam i stwierdzam, że połowa nie była potrzebna...

Możesz zaopatrzyć się w przejściówkę ( https://www.google.pl/search?q=przej%C5%9Bci%C3%B3wka+230V+camping&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=nQrhUfaTL8nbtAasjYDIBQ&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=667#facrc=_&imgdii=_&imgrc=tZRRHjTUO-zqsM%3A%3Bow8kHsOUl3jS_M%3Bhttp%253A%252F%252Fimg10.allegroimg.pl%252Fphotos%252F400x300%252F30%252F53%252F73%252F82%252F3053738221%3Bhttp%253A%252F%252Fallegro.pl%252Fprzejsciowka-camping-230v-16a-i3053738221.html%3B400%3B267 )

Oczywiści eto co potrzebne pod namiotem, śpowory, materace, jakieś drobne narzędzia, siekierkę, noże, linki, kuchenkę turystyczną.

W Norwegi jest bardzo bezpiecznie więc możecie spać gdziekolwiek, więc dobrze by było abyście byli przygotowani na brak prądu...

W Norwegi bywają zimne noce, więc coś ciepłego do spania, szczególnie dla malucha...

A i jeżeli będziecie wybierali się daleko na północ to tankuj na każdej stacji... później jest ich baaardzo mało...

Był Dodge RAM 5,7 HEMI 07r

Jeep Grand Cherokee 5,2 97r

Chrysler T&C 3,8 05r

 

501788039

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dadrus0 wyczerpał temat :) Ja tylko dodam, że fajna opcją byłaby przyczepa, chodzi w szczególności o zimne noce w Skandynawii. Włączasz ogrzewanie gazowe i czujesz się jak w domu. Jeśli nawet masz dużego SUV'a to zawsze będziesz czuł odrobinę dyskomfortu. Po za tym musisz ten samochód przygotowywać do spania, składać siedzenie etc., a do przyczepy wchodzisz i od razu kładziesz się do łóżka. Namiot to zajebista opcja, ale w cieplejszym klimacie, Norwegię możesz mieć pogodną, ale może być też deszczowo przez większość czasu. Namiot i wilgotne, deszczowe powietrze to nic przyjemnego.

Ja w 2010 roku w Dodge Caliber przejechałem w 3tyg 12.000 km po zachodnim wybrzezu U.S. i większość nocy spędziliśmy w samochodzie, niezapomniane wakacje, jednak teraz po trzech latach zamieniłbym go przynajmniej na Chrysler'a Voyager'a, więc jeśli masz duuże auto na pewno będziecie mile wspominać wyjazd :)

Życzę udanych wakacji, niezapomnianych wrażeń, słonecznej pogody no i wrzucaj zdjęcia na forum !:)

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępną liste już mam :)

wyposazenie kamping

-kompresor, gasnica, apteczka, saperka,deseczki,klucze żabka, tasma,trytki, farelka,sznurek,LINKA,śledzie,SIEKIERKA,woda 5L,przedlużacz,latarka AEG FL14, na komary,worki na smieci,

sztućce;grill.węgiel.

talerze;

kubki, szklanki,

ścierki do naczyń;

ręcznik papierowy, serwetki, chusteczki jednorazowe;

płyn do prania (zwłaszcza jak się ma dzieci); klamerki;

zestaw do zmywania czyli: płyn, miska, zmywak,

leki.

pościel;

coś od deszczu plus kalosze, mini palnik,

zapałki ew. zapalniczka,grille jednorazowe,

zestaw do szycia;

-zapasowe szpilki/śledzie

-szufelkę i zmiotkę

-kabel z wtyczką, oprawką na żarówke i pstryczkiem, jako oświetlenie w przedsionku

-stół i krzesełka do przedsionka

-worki na śmieci

-czajnik elektryczny (jeśli podłączasz sie do prądu to warto go mieć

-latarka

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam ale sie zaopatrzę :) dzięki za info.

 

Kupiłem też taki materac i jest super.

http://allegro.pl/materac-samopompujacy-mata-automatyczna-10-cm-i3406511791.html

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zabrać, co zabrać?

Wystarczy zabrać garść amerykańskich prezydentów bo oni mówią i załatwiają najtrudniejsze sprawy w krajach najdzikszych i najbardziej nowoczesnych... :kasztan:

 

http://www.dziennik.com/w_files/Image/Gosp./2010_12/gosp%20DOLARY%20epa01919188.jpg

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zabrać, co zabrać?

Wystarczy zabrać garść amerykańskich prezydentów bo oni mówią i załatwiają najtrudniejsze sprawy w krajach najdzikszych i najbardziej nowoczesnych... :kasztan:

 

http://www.dziennik.com/w_files/Image/Gosp./2010_12/gosp%20DOLARY%20epa01919188.jpg

 

Tak, tak ale chodzi o to żeby zaoszczędzić "benjaminów" na mody auta :mrgreen:

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jestesmy juz w Danii, przystanek Legoland :)

Jesli chodzi o wyposazenie to zapomnialem klamerek bo wlasnie byly potrzebne :D

Do auta wszystko weszlo bez problemu. Pogoda super :)

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:foto: :foto: :foto: :foto: :foto:

 

 

Takiej brakuje??

 

Hehehe :mrgreen:

 

Jestem, jestem. Obecnie jesteśmy w Hjelmeland. Nasz pierwszy nocleg w hotelu :)

 

Widoki przepiękne. Jest tu tyle do zwiedzania...

A więc po kolei. Wujechaliśmy z Wro zamiast 19.00 to 0 23.00 :roll:

Nocleg w hotelu w Berlinie, żeby malucha nie męczyć a następnie już do Danii do Legolandu na camping pod namiot.

W lego zajebiście, fotki dołącze później bo nie wiem na której karcie są.

Wszystkie atrakcje w środku free i dla dorosłych i dla maluszków. Camping legolandowy bardzo fajny, duży ale wrażenie kameralnego (dwie noce)

 

Norwegia, na początek zawitaliśmy do Stavanger, miasto portowe bardzo ładne. Tu już pogoda sie troszkę zmieniła :mrgreen:

Camping kiepski, niedaleko od centrum, dużo ludzi którzy pracują sezonowo, blisko autostrady itd. (3noce)

Pierwszy dzień rejs statkiem aby zapoznać się z fjordami i co nas wszystkich dotyczy wizyta w muzeum ropy :mrgreen: genialna sprawa, dużo eksponatów, filmy i sam budynek jest jak platforma wiertnicza.

W drugi dzień pojechaliśmy na fiord Preikestolen ale były duże mgły wiec postanowiliśmy tam wrocić dziś i było 24'C i piękne niebo, warto było :-D

No po zejsciu ze "szczytu" dojechaliśmy właśnie do hotelu w Hjelmeland. (nasz pierwszy nocleg hotelowy)

 

A teraz pare fotek :

 

y4pk.jpg

Drogi

 

hr5n.jpg

Preikestolen z góry

 

g9qh.jpg

Suszenie namiotu :mrgreen:

 

qxbu.jpg

I ja z młodym, dwa dni pod rząd z diabłem wchodziłem. 20kg na plecach :kasztan: 604m.n.p.m ale szczerze mówię, że wejście do lekkich nie należy.

 

4j8v.jpg

A tak wygląda nasz camper :kasztan:

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.