Skocz do zawartości

[Max] Dodge Ram 2500


Max

Rekomendowane odpowiedzi

Zazwyczaj nie jestem fanem showroomowania, ale ostatnio jak się nakręcałem na zakup pickupa to takie wątki chłonąłem jak gąbka... To i ja wrzucam swój ostatni nabytek.

 

Zakupiłem od Pita Dodge'a Rama 2500, 5.9 Magnum pod maską, 1997 rok.

Trochę rzeczy ma do zrobienia - przedni most, zardzewiałe drzwi i parę innych pierdół, ale cena była okazyjna więc i naprawy i doprowadzenie go do ideału w pełni przewidziane i mniej bolesne. A i frajdę mam jak z jakiegoś programu rodem z USA, gdzie robią fury na glanc.

 

Póki co poszedł na myjnię, pozdejmowałem nadmiar naklejek i winiet, wymiana oleum w silniku, mostach, wymiana niedziałających żarówek i fura w ciemno poleciała w trasę. Zrobiłem już z 1000 km i chodzi malinowo... już wiem, że to był dobry zakup i proces "szykowania" Dodge'a będzie postępował.

 

Póki co sprzęt prezentuje się następująco.

 

ze5m.jpg

 

pmrr.jpg

 

l8b1.jpg

 

A i jak na auto do roboty, to dzieciaki moje mają megafun. Non stop obsoadają auto, a z paki zrobili sobie tajną bazę, niczym domek na drzewie.

 

oibz.jpg

 

A i miło mnie zaskoczyło spalanie. Lecąc nad morze ok 400 km, jadąc tak 100-120 + jakiś korek wyszło mi na żywo 16,5 Pb... mógłbym pewnie jeszcze z litr urwać, gdyby waruny były bardziej korzystne.

 

bh7x.jpg

 

Z planów na najbliższe dni:

Podtlenek LPG - przy moich przebiegach - must have

Tłumik i końcówka Flowmaster Super44 - już jedzie paczka, bo ja jakoś fanem dobrego dźwięku jestem

Opony 32" MT - mam już trochę starte Kumho KL71 z Jeepa - myślę, że bądą lepiej stroiłY od tych 30tek, a że już trochę wytarte to i na czarnym wiela mi nie zaszkodzą. Nie mówiąc już o tym, że będzie pretekst by do Jeepa wrzucić nowe 33"

Naprawa elementów zniszczonych i ogólny picing - polerka lakieru, pranko tapicerki etc.

 

Co dalej? Czas pokaże...

BYŁ: Dodge Ram 2500 5.9 '97

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super. Fajne autko nie poszło byle gdzie tylko świetlana przyszłość przed nim się rysuje u odpowiednio zakręconego właściciela. A obserwowałem na forum jego historię i ostatnio była obawa, że pójdzie w pi...u.

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dalej? Czas pokaże...

Zachować zewnętrzny wygląd serii! Dla potomnych :mrgreen: Bo to wyjątkowo ładny i - jak widzę - nie zbajerowany egzemplarz. A mechanicznie to proszę bardzo, co dusza zapragnie ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dalej? Czas pokaże...

Zachować zewnętrzny wygląd serii! Dla potomnych :mrgreen: Bo to wyjątkowo ładny i - jak widzę - nie zbajerowany egzemplarz. A mechanicznie to proszę bardzo, co dusza zapragnie ;-)

 

Też jestem tego zdania. Co prawda przez chwilę przeglądałem ebay'a za lampami typu 'halo headlights' etc. ale stwierdziłem, że zostawię go w wersji classic

 

Wczoraj dostał jeszcze wydeszek Flowmastera Super44. Jest extra, długa traska, zero uciążliwości... przy spokojnej jeździe i obrotach do 2,5tys (ok. 130km/h) praktycznie go nie słychać - umiarkowanie nastawione radio w pełni wycisza pomruk... za to start spod świateł na rozgrzanym wydeszku :)22 w mieście otwierałem szybki i wyłączałem muzykę, żeby się podelektować.

 

uxoa.jpg

 

A i jeszcze wyrównałem mu przyciemnienie szyb - tylnej, od strony paki, jednej nie miał przyciemnionej... no i doszły szyby dymki z przodu - jakoś tak more private się czuję :kasztan:

 

9vlh.jpg

BYŁ: Dodge Ram 2500 5.9 '97

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dalej? Czas pokaże...

Zachować zewnętrzny wygląd serii! Dla potomnych :mrgreen: Bo to wyjątkowo ładny i - jak widzę - nie zbajerowany egzemplarz. A mechanicznie to proszę bardzo, co dusza zapragnie ;-)

 

Również to samo myślę :-)

Czarny, duży, piękny

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny czarnuch. Super44 jest ok, sam go posiadam. Cichy w trasie i przyjemnie buczy z pod świateł:). Wymień jeszcze tylni zderzak bo widzę, że obecnego korozja dopadła.

Dobrze, że chcesz zachować oryginalną formę Ram'a, bo II generacja jest już niezłym klasykiem, który za Oceanem trzyma cenę. Pit373 sprzedał Ram'a w zasadzie za darmo, ale widzę, że trafił w dobre ręce. Życzę powodzenia w dalszym modzeniu.

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.