Skocz do zawartości

rejestracja SILVERADO k3500 na kategorię B


mposy

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Pany!:)

 

jestem pewien rejestracji chevy;go na kategorie "c" jednakze tez biore pod uwage zeby pracowal jako klasa B :) jakie warunki musi spelnic zeby zarejestrowac go w kat B?

w title widnieje napis "waga 00005 TON" i ine ma zadnej innej wzmianki na temat DMC itd.

jak macie jakas wizje w glowie to dajcie prosze znac w miare szybko.

dzieki! :lol:

Chevy Silverado K3500 97r

Chevy Corvette c3 Stingray 75r

 

"..trzeba kolekcjonować mocne wrażenia..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po vinie wynika ze:

Cargo Volume — Standard Towing 5000 lbs

Maximum Towing 10000 lbs Standard Payload 4176 lbs

Maximum Payload 4176 lbs Standard GVWR 10000 lbs

Curb Weight 5824 lbs Curb Weight 5863 lbs

Chevy Silverado K3500 97r

Chevy Corvette c3 Stingray 75r

 

"..trzeba kolekcjonować mocne wrażenia..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie się przepisy zmieniły,

ale po staremu w urzędzie wpiszą to co diagnosta wpisze na pierwszym przeglądzie.

 

Rejestrowałem kiedyś vw lt, który w DE jeździł na 4,5 dmc, a w Polsce zarejestrowałem na 3490kg dmc kosztem mniejszej ładowności. ale masa własna była taka sama.

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o pierwszej rejestracji przy pojeździe kupionym i sprowadzonym spoza rynku UE. Kiedyś rejestrowało się takie pojazdy jako import jednostkowy, bez potrzeby posiadania homololo. Czyli dowód zakupu, tłumaczenia, diagnosta, wydział, dowód.

 

Teraz będzie DOPUSZCZENIE JEDNOSTKOWE POJAZDU

 

 

Na podstawie art. 68.pkt.17 ust.4 z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym istniała możliwość i jeszcze istnieje, do dnia 21. czerwca 2013 r. rejestracji quadów na terytorium RP jako jedna sztuka pojazdu wyprodukowanego lub importowanego rocznie, bez potrzeby posiadania wyciągu ze świadectwa homologacji lub decyzji zwalniającej pojazd z homologacji.

 

Zgodnie z ustawą z dnia 10 października 2012 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 1448) - http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0120001448

 

Status aktu prawnego: obowiązujący

Data ogłoszenia: 2012-12-21

Data wydania: 2012-10-10

Data wejścia w życie: 2013-06-22

Data obowiązywania: 2013-06-22

 

* Art. 1

W ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137) wprowadza się następujące zmiany:

6) uchyla się art. 68–70;

 

Jednocześnie ustawodawca, nie zamyka do końca możliwości rejestracji tego typu pojazdów (brak homologacji wprowadzając nowe pojęcie zwane ,, Dopuszczenie jednostkowe pojazdu,, wszystkie szczegóły jak , warunki, wymagania techniczne jakie należy spełnić, opłata za wydanie decyzji o dopuszczeniu jednostkowym (maksymalnie 800 zł) itd., itd. są do przeczytania w poniżej cytowanym rozdziale 1b od art. 70zn.1 - art. 70zs.

 

Rozdział 1b

Dopuszczenie jednostkowe pojazdu

 

Art. 70zn. 1. Spełnienie odpowiednich warunków lub wymagań technicznych danego pojazdu, potwierdza się dopuszczeniem jednostkowym pojazdu………

 

http://www.prawo.egospodarka.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/2013/000/408

 

 

 

 

Jeszcze lepiej będzie z SAMami. Wg tego co troche poczytałem będzie tylko kilka instytucji w Polsce (np ITS) które będą dopuszczać SAMy. Będzie obowiązek zrobić dwa egzemplarze, jeden do ITSu celem badań, a drugi żeby urzędnicy mogli potwierdzić zgodność kopii. Za chyba jedyne 6 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.