Skocz do zawartości

siemanko


radzi1oo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nazywam się Marcin i mieszkam na północy kraju.

W przeciągu najbliższych dwóch miechów planuję kupić pickupa. Chciałbym go wykorzystywać do ciągnięcia długiej 9 metrowej 6 kołowej przyczepy z obrotnicą, na której zabudowany będzie kontener. Waga całego tego wynalazku będzie w okolicach 2500-3000kg.

Jako, że macie dużo większe doświadczenie przy tych autkach chciałbym prosić Was o opinię.

Najbardziej do gustu przypadły mi Dodge ram (2gen) i sierra/silverado.

Na furkę chciałbym wydać około 15-25tys.

A teraz seria pytań : :)

Czy szukać autek z serii 2500 czy 1500 do moich zastosowań też dadzą radę?

Myślałem o v8 z gazem. Czy przy prędkościach rzędu 100-110km z takim zestawem jestem w stanie się zmieścić ze spalaniem w 20-24 litrach?

Jak sobie radzą automaty obu producentów z ciąganiem takich ciężarów na haku?

Na koniec chciałbym dodać, że zanim cokolwiek tu napisałem, przeszukałem forum i niestety nie znalazłem wielu tematów dotyczących eksploatacji auta przy ciąganiu przyczep.

Z góry dziękuje za wszystko odpowiedzi.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Cześć,

 

Opisze trochę RAMA

1500 Light Duty- bardziej komfortowy, miększe zawieszenie,

2500 Heavy Duty - sztywny, twardszy, ale dzięki temu lepszy w pracy, nie boi się dużych przyczep i ładunku.

 

Jeśli będziesz ciągał sporadycznie to szukaj 1500 , może ich być więcej na rynku, jeśli ciągać będziesz częściej to 2500 będzie idealny.

Skrzynie są słabe i trzeba z nimi w miarę delikatnie, za to silniki i pozostałe elementy napędowe uchodzą za wzór niezawodności, ale jak kto dba tak ma ;-)

Ze spalanie powinien się zmieścić.

 

Pit z forum przymierza się do sprzedaży swojego 2500 5,9 V8 , warto się zainteresować,

Ja mam też 2500 tylko Cumminsa, ale moja cena bedzie powyżej 30 tyś,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Najmocniejszy do przyczep jest manual 5 biegowy, ale wystepuje tylko w V10 i Cummins i raczej jest niedostępny w Polsce.

Automaty są też dobre, ale nie tak jak w Chevy.

 

 

Na twoim miejscu bardzo bym się skupił na tym ogłoszeniu ;-)

http://pickupklub.pl/viewtopic.php?p=40331#40331

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.