Skocz do zawartości

Zabudowa skrzyni wg własnego pomysłu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

 

Gdy kupowałem Ram'ika wiedziałem że to auto i do pracy i dla rodzinki a ponieważ przy 4 osobach kompletnie nie nadaje się na zakupy , bo nie ma gdzie ich wkładać . Za siedzenia ?

Naturalnym jest w takim razie pomysł zabudowy skrzyni.

 

Płaska kompletnie mi się nie podoba a nowa wysoka .... no szanuję swoją kasę . Auto też pracuje i nowe nie jest więc po co mi nówka sztuka nie śmigana .

Zgodnie z moimi poglądami nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia . 8-)

 

Rozpocząłem poszukiwania "budy" . Oczywiście nic nie pasuje z tych "maluszków" ale od czego stary dobry Polonez Truck . Za 100 złotych kupiłem od jakiegoś gościa starą pakę od "poldka" . Z pomocą mojego pracownika dopasowaliśmy wysokość przycinając ją i mierząc .

 

Po przycięciu "buda" zostałą dostarczona do zaprzyjaźnionych speców od żywic ( z 25 letnim stażem ) . Buda została odpowiednio pocięta i poklejona oraz wszystkie rogi i mocowania przerobione .

 

Potem wylądowała o mojego zaprzyjaźnionego blacharza i efekt jest całkiem niezły jak za 1/3 ceny nowej budy .

 

Poniżej kilka fotek jak to wygląda i wyglądało . Ciekawy jestem Waszych ocen . Pozdrawiam .

Dodge RAM 1500 4,7 l + LPG Prins Rocznik 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Śliczna rzeczywiście, ale jak napisał Sebastian. Wygląda na troszkę za krótką. Co to znaczy jedna trzecia ceny na ludzkie pieniądze? 2 koła? Półtora?

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nieco krótka ale całość nieźle pasuje . Nie ma problemu, wewnątrz klapa zrównuje się z klapą zabudowy .

 

Oczywiście klapa z tyłu otwierana jest choć z przyczyn technologicznych nieco mniejsza niż burta , ścięte ścinki boczne przeszkadzały . Jutro wrzucę fotki z tyłu zobaczycie jak całość wygląda .

 

Całość zamknęła się wraz z malowaniem 3400 PLN . Dużo ? :-D

Dodge RAM 1500 4,7 l + LPG Prins Rocznik 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do nowej, cena atrakcyjna, ale za tą kasę można znaleźć używkę. Jednak, tą robiłeś Ty i znasz każdy cal kwadratowy tej budy. Kupując używkę, do końca nie wiesz co kupujesz.

 

Dobra robota!

 

Wrzuć jutro te zdjęcia tyłu, bo jestem ciekaw.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze fotki paki , nie zwracajcie uwagi na siłownik podtrzymujący klapę ;-) będą normalne typowe samochodowe . Wysokość w środku umożliwia włożenie pełnowymiarowych rowerów 6 sztuk i jeszcze bagaż . Rewelka ! :lol:

post-1059-15323756524518_thumb.gif

post-1059-15323756525281_thumb.gif

Dodge RAM 1500 4,7 l + LPG Prins Rocznik 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle. Gratki za inwencję.

A co to za czarne punkty masz na klapie? Śruby jakieś, czy czujnik prakowania? ;-)

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MKmario, Ram z zabudową, bez względu na to jaka by ona nie była wygląda źle, ale ta zabudowa jest bardzo ciekawa, takiej jeszcze nie widziałem, a kształty ma takie troche wyprawowe, szczególnie ten właz z tyłu tak mi się kojarzy :-D .

 

Jest fajna. Gratuluje pomysłu i wykonania :-D

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wy! Jak ja zrobilem zabudowe z Felici do L200 to sie nikomu nie podobalo a jak Ram to juz cacy.. i to z Poldolota :evil:

:lol: ;-)

 

Pomalowana wygląda super, ten właz rzeczywiscie wyszedl jak jakas chlodnia na.trupy ale za to oryginalnie.

Gratki :-)

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natryskowy, widzę, że dopadła cię zazdrość i żałość :kasztan:

Każdy, kto zbudował własną zabudowę ma u mnie szacunek za wykonaną pracę.

I żeby nie było

Wszystkie zabudowy wysokie do pickupów jakie by nie były moim zdaniem są do doopy jeśli chodzi tylko o wygląd. Paskudzą tego typu auta na maksa, choć mogą być bardzo użyteczne. Auta wyglądają jak pęknięte za kabiną, tracą swój niepowtarzalny unikatowy charakter.

Począwszy od zabudowy Rama, eFa, aż na oryginalnej "psiej kupie" która paskudzi fajny wózek L200.

Aczkolwiek wszystkie pickupy kocham i mam dużo serca do nich, ale bez tych "kurników" na doopie.

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche pomarudzicie to ja podwyzsze :lol: i pomaluje na czarno. :-P

 

Wyglad klapy byl podyktowany ksztaltem przerobionej budy i jej podwojnej scianki . Zastanawiam sie jeszcze nad szybka z czarnej pleksy ale jak znam siebie to prowizorki sa najtrwalsze :-D .

 

Co do wygladu .... zdecydowanie wole zabudowane auta . Zabudowanie pickapa bylo tylko kwestia czasu i. Z racji przewozenia roznych rzeczy na pace otwarta nigdy nie wchodzila w rachube .

Zreszta mail typu : pickapy sa fajne tylko z otwarta paka sa kompletnie bez sensu ! Jeden lubi swoja zone a innemu podobaja sie tylko inne :lol: to jest auto z natury uzytkowe i dla jednego bedzie takie a dla innego inne.

 

Jak ktos chce zabawke to polecam 404 konnego Lincolna Blackwooda ktorego wczoraj ogladalem pod Brodnica do wziecia za jedyne 25 tys EURO wersja kolekcjonerska 2002 rok 1 sztuka na swiecie taka . Polecam

;-)

Dodge RAM 1500 4,7 l + LPG Prins Rocznik 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba widziałem te zabudowę na żywo. Jechałes dzisiaj dk 5 na odcinku Poznań - Leszno?

 

Zgadza się byłem tam . Wracałem z Mazur . I jak się podobała na żywo ?

 

 

Z daleka ok :)

Ja jechałem z Leszna do Poznani i się minęliśmy na trasie, spojrzałem w lusterko i poznałem ciebie po górnych zawiasach na zabudowie :)

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercik11

zabudowa wg mnie wyszła zajebiscie :lol:

dobrą wene złapałeś i zrealizowałeś...

też musze kiedyś złapać podobną wene do zrobienia zabudowy :lol:

Chevy Silverado K3500 97r

Chevy Corvette c3 Stingray 75r

 

"..trzeba kolekcjonować mocne wrażenia..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem zabudowę na swoim i to bardzo praktyczna rzecz, a że Ram wyglądał źle to już inna sprawa. Wszystko ma swoje złe i dobre strony. Masz zabudowę, to nie przewieziesz gabarytów, nie masz zabudowy to Ci wszystko moknie i widać z daleka, masz plandekę to zawsze moze się znaleźć idiota co ją potnie, masz sztywną płaką zabudowę to Cię ogranicza jeszcze bardziej niż wysoka i dlatego każdy buduje to auto pod siebie, a nie kumpli z forum.

 

Mnie sie podoba, mimo, że wygląda z nią fatalnie :-P ;-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z radoima, może zawitaj do powitalni, a potem się rozpisuj. Swoją drogą, to co napisałeś bez zdjęć i tak się nie liczy. :-P

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.