Skocz do zawartości

Przyczepa z obrotnicą


AdAm

Rekomendowane odpowiedzi

PRZYCZEPA Z OBROTNICĄ KLIKNIJ LINK

 

Czy ktoś z forumowiczów miał przyjemność poruszać się taką przyczepą z linku powyżej lub podobną? Jak to się tym jeździ, jakieś problemy? Podobno dużo lepsze ciąganie niż tradycyjnych przyczep z dwiema osiami. Nawet z znacznym ładunkiem brak efektu szarpnięć, bujnięć, można w skrajnych przypadkach nierównomiernie rozłożyć ciężar na całej długości przyczepy i nic się nie dzieje. Z cofaniem może być więcej zachodu, ale ogólnie wydaje mi się konkretną alternatywą. Nawet jeśli miałaby być to podobnych wymiarów jak normalna duża do 3,5t przyczepa np dł 5m szer 2,2m to jazda z tym wydaje się być bardziej komfortowa niż zwykłą "lawetówką".

Od czasu do czasu wożę długie elementy i to wydaje się być rozwiązaniem

Jestem na etapie szukania czegoś takiego, aczkolwiek na razie ceny skutecznie odstraszają i chyba trzeba szukać używanej, choć trudno znaleźć.

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym jeździłem. Między innymi na takiej przyczepie przywiozłem Drugowi Tweet'yego z Nowego Targu. Prowadzi się doskonale, nie ma wielkiego problemu przy nie równym rozmieszczeniu ładunku. Problem pojawia się tylko przy manewrowaniu do tyłu, ale tego też można się nauczyć.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jako producenci dajemy Państwu możliwość dopasowania DMC do indywidualnych potrzeb"

A jako lekką do 750 kilo można, żeby mnie Viatool nie łapał? :mrgreen:

 

Witamy w Polsce. Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki. W sprawie cudów trzeba dwa dni poczekać...

:kasztan:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek, dodaj koledze jeszcze, że przy awaryjnym hamowaniu trzeba mocno patrzeć w lusterka co się dzieje z przyczepą, bo przy szczególnych warunkach może się nawet złożyć, ale to wyjątkowy przypadek.

 

Dodam od siebie, że jazda z Tweetym na takiej cepce to czysta przyjemność, bo ciężar Tweetiego nie naciskał na Gumisia i komfort jazdy 100razy lepszy niż z tradycyjną lawetą.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, dodaj koledze jeszcze, że przy awaryjnym hamowaniu trzeba mocno patrzeć w lusterka co się dzieje z przyczepą, bo przy szczególnych warunkach może się nawet złożyć, ale to wyjątkowy przypadek.

 

Tak, ale w ekstremalnych warunkach, to nawet i przyczepa ze sztywnym dyszlem, może Cię ni z tego, ni z owego wyprzedzić. :-P

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
"Jako producenci dajemy Państwu możliwość dopasowania DMC do indywidualnych potrzeb"
jak kupowalem przyczepe do motoru - niemiecki producent - sprzedawca tez pytal co ma wpisac w swiadectwo - jednym slowem chodzi o to, ze przyczepa jest konstrukcyjnie przygotowana na max DMC np 750 kg, ale sa tez okolicznosci gdy nie bedzie mozna takiej przyczepy ciagnac (male auto) wtedy przy zakupie wpisuja w swiadectwo nizsza DMC i problem sie rozwiazuje, oczywiscie jest minus bo mniej zaladujesz na taka przyczepke... nie ma w tym nic dziwnego, a wrecz logiczne to jest wg mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja wolałbym z obrotnicą. Co prawda trudniejsza w manewrowaniu, ale nie drze tak opon. Na dwa samochody musiałbyś już mieć trzyosiową, a ta znowu w razie konieczności przepchnięcia ręcznego robi się praktycznie nie do skręcenia

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.