Skocz do zawartości

NAVARA D40 - największy rozmiar opon


Basia_L200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie do posiadaczy Nissana Navary D40 - jaki największy rozmiar opon zakładaliście do swoich aut?

Czy rozmiar 265/70R17 do fabrycznego zawieszenia bez jakichkolwiek przeróbek wejdzie?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Basia

Mitsubishi L200, 2009 w najuboższej wersji... wzbogaconej o F E L G I :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

standardowo w Navarze miałem: 255/65R17

 

a zakladalem BFG AT

Marka: BFGoodrich

Rozmiar: 245/75R17

 

 

http://oponymax.pl/pl/170372,opony_bfgoodrich-all-terrain-t_a-ko-245_75r17-121-r,variant

 

00000072.jpg

 

i to jest MAX co moim zdaniem moze wejsc.

Ciut wieksza juz by darła blachę z przodu.

 

Kolega mial jakies 21", ale oponki to juz niewiele tam było.

-----------------------------------------

pozdrawiam

www.eventino.net

www.fit-arena.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

standardowo w Navarze miałem: 255/65R17

 

a zakladalem BFG AT

Marka: BFGoodrich

Rozmiar: 245/75R17

 

 

http://oponymax.pl/pl/170372,opony_bfgoodrich-all-terrain-t_a-ko-245_75r17-121-r,variant

 

Obrazek

 

i to jest MAX co moim zdaniem moze wejsc.

Ciut wieksza juz by darła blachę z przodu.

 

 

OK, zakładając, że 245/75R17 ma średnicę ok. 800mm, to 265/70R17, które teoretycznie ma 804mm też powinno jeszcze dać radę. Że o 265/65R17, które ma 776mm w ogóle nie wspomnę:-). Tylko taka szeroka opona przy feldze 8.5 cala z ET+19, którą kupuje u mnie klient, może chcieć ocierać przy skręcie i dobiciu... Fabryczne felgi są wprawdzie tylko o pół cala węższe, ale ET mają w granicach +38 czy +40. No nic, ale to i tak sporo mi mówi - dziękuję.

 

[ Dodano: 2013-04-09, 23:49 ]

a to fabryczny wlasnie taki nie jest?

 

Ja w 2009 roku kupiłam Navarę na 255/65R17... Pamiętam, że była na obrzydliwych, całorocznych Goodyear'ach Wranglerach All Weather.... parszywce jesienią i zimą, gdy już temperatura spadała poniżej 6 stopni, a jeszcze nie daj boże spadł deszcz lub śnieg, to ślizgały się jak wściekłe:-) Od tamtej pory darzę szczerą nienawiścią tzw. "opony całoroczne".

 

Pozdro

Basia

Mitsubishi L200, 2009 w najuboższej wersji... wzbogaconej o F E L G I :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że 245/75R17 ma średnicę ok. 800mm, to 265/70R17, które teoretycznie ma 804mm też powinno jeszcze dać radę

Te kalkulatory to się chyba do ... nadają :roll:

We wranglerze miałem orginalnie GY w rozmiarze 245/75/17 i zamieniłem je na BFG AT 265/70/17 - różnica w faktycznej średnicy tych opon jest dużo większa niż 4mm. Bardziej to jakieś 2-3 cm

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że 245/75R17 ma średnicę ok. 800mm, to 265/70R17, które teoretycznie ma 804mm też powinno jeszcze dać radę

Te kalkulatory to się chyba do ... nadają :roll:

We wranglerze miałem orginalnie GY w rozmiarze 245/75/17 i zamieniłem je na BFG AT 265/70/17 - różnica w faktycznej średnicy tych opon jest dużo większa niż 4mm. Bardziej to jakieś 2-3 cm

 

Ja wielokrotnie miałam do czynienia z oponami różnych producentów, teoretycznie w tych samych rozmiarach, a ustawione obok siebie potrafiły mieć do 3cm różnicy na wysokości. Choć zwykle dotyczyło to np. Silverstone czy Maxxis vs. Goodrich czy General.

 

Poza tym oponę o szerokości 245 należało by założyć na felgę 7 cali, a 265 już na 8 (choć oczywiście na 7-kę też można, nawet ładnie to potem wygląda:-). W takim wypadku nieco inaczej się one ułożą po napompowaniu na węższej i szerszej feldze. No ale fakt, nie powinna to być różnica 4 cm.

 

Ja od kilku lat korzystam ze stronki http://www.kilometr.com/naprawiam-t-3.html. Obliczenia tam są raczej w miarę precyzyjne. Oto przykład:wzór na obliczanie wysokości opony jest dość prosty, choć żeby szybko to obliczyć dobrze mieć kalkulatorek:

 

H=S/10 * P/100*2 + F*2,54

 

H – wysokość koła w centymetrach - to co chcemy wiedzieć

S – szerokość opony (pierwsza liczba w rozmiarze opony) wyrażona w mm

P – wysokość profilu opony (druga liczba w rozmiarze opony) wyrażona w procentach wartości S

F – średnica felgi (trzecia liczba w rozmiarze opony) wyrażona w calach

 

Idąc tym tropem wysokość opony 245/75R17 powinna wynieść 79,92cm.

Strona, którą wymieniłam wyżej podaje, iż jest to 800mm, czyli w granicach błędu.

Mitsubishi L200, 2009 w najuboższej wersji... wzbogaconej o F E L G I :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że te wszystkie przeliczenia to sobie można w kalosze wsadzić, bo to co jest nabite na boku opony niekoniecznie pokrywa się w rzeczywistym rozmiarem opony :-/

Opony zakładałem na te same felgi, więc raczej nic się inaczej nie ułożyło :roll:

A różnica średnic bliższa jest raczej temu co podaje kilometr.com w calach - pierwsze to 31 cali, drugie 32 cale.

Dlaczego tak wyszło nie wiem i szczerze mówiąc niekoniecznie chce mi się szukać przyczyny :lol:

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.