Skocz do zawartości

Wideo rejestrator w każdym aucie.


kondzio93r

Rekomendowane odpowiedzi

Nagranie z wideorejestratora dowodem w sądzie

 

Gadżet, który okazał się niezwykle pomocny.

 

Technologia cały czas idzie do przodu. Nie jest więc skomplikowaną rzeczą zbudować coś małego i

taniego – na przykład kamerę. Szczególnie te przyczepiane do przedniej szyby samochodu

szturmem podbijają świat. Jak się okazuje, nie służą one tylko do uchwycenia śmiesznej lub

niebezpiecznej sytuacji na drodze, która później bije rekordy popularności na YouTube.

 

Nagranie z takiej kamery może być dowodem w sądzie. Ostatnio organ ten skorzystał z tego

przy okazji rozpatrywania sprawy, w której tir zderzył się z busem. Zdarzenie miało miejsce

niedaleko Zambrowa (woj. podlaskie), a w jego wyniku zginęły trzy osoby.

 

Kamera zamontowana w samochodzie może jednak służyć nie tylko innym, ale również nam.

Gdy zabezpieczymy takie nagranie, sprawa wyłudzenia odszkodowania przez innego kierowcę

zostanie najprawdopodobniej przez nas wygrana. Dzięki urządzeniom takim jak MiVue możliwy

jest też zapis dodatkowych parametrów, takich jak wstrząsy (na przykład przy próbie włamania

do naszego auta).

 

Jak na razie przymusu montowania takich urządzeń w naszym pojeździe nie ma. Komisja Europejska

planuje jednak rozpatrzyć prośbę niemieckiego parlamentu w sprawie nałożenia na kierowców takiego

obowiązku.

 

Zakłada on, iż wszystkie samochody sprzedawane po 2015 roku powinny być fabrycznie wyposażone

w wideorejestrator. Do nagrania miałaby dostęp tylko policja, jedynie w celu rekonstrukcji wypadku.

System jednak nie ograniczyłby się do monitorowania tego, co przed nami, ale rejestrowałby także to,

co dzieje się w środku auta, oraz podstawowe parametry jazdy.

 

Co ciekawe, przepis regulujący podobny obowiązek został już uchwalony w USA i ma wejść w życie w

2015 roku. Tam jednak rejestrowane mają być tylko ważne parametry jazdy – bez zapisu video.

Dostęp do tych danych będzie miała policja oraz w uzasadnionych przypadkach również ubezpieczyciele.

 

Mateusz Pietruszka

 

Źródło: http://www.autokrata.pl/artykul/nagranie-z-wideorejestratora-dowodem-w-sadzie-15391

Gdy deszcz pada a wiatr wieje. Słychać Hiluxa jak rdzewieje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rosji nie trzeba było parlamentu a każdy ma :lol:

Czyli trzeba zacząć wymyślać urządzenia do kamery zainstalowanej we własnym pojeździe ;) bo coś mi się wydaje, że do tego za parę lat dojdzie, żeby móc jeździć z większą prędkością przelotową niżeli obowiązującymi znakami. Każdy wie jak jest ;)

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co-czasami to mam wobec swojego dziecka wyrzuty sumienia, że przyczyniając się do jego przyjścia na świat skazałem je na życie w obozie koncentracyjnym, w który zmieniane jest nasze życie. Gdzie uciec przed inwigilacją, kamerami, RFiD, lokalizacjami, wielkim bratem? Na syberię? Antarktydę? Zaraz zmuszą nas do zaczipowania, żal mi mojego dziecka...

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... dodanie kamery to tylko drobny szczegół. Współczesne samochody w zasadzie już mają całą, gotową instalację do monitorowania parametrów jazdy. Korzystają z niej wszelkie "wspomagacze" jazdy z ESP na czele. Dodanie kamery oraz urządzenia rejestrującego w pamięci te wszystkie dane to drobiazg. Problem polega na tym, że jest to dość znaczna ingerencja w swobodę obywatelską. Bo argumenty, że taki zapis może być dowodem dla sądu to jedno ale tak na prawdę to nie ma przeszkód technicznych, żeby taki samochód np. sam powiadamiał policję o przekroczeniu prędkości... :startrek:

 

Dyskusja na ten temat toczy się od dawna (pamiętam jeszcze ze studiów). I o ile w Stanach (mimo wszechobecnej inwigilacji elektronicznej) o swobodę obywatelską jestem spokojny, o tyle w Eurosojuzie to już wcale jest takie oczywiste, bo przecież Eurourzędasy nie raz już dali do zrozumienia, że wiedzą lepiej... :-/

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na prawdę to nie ma przeszkód technicznych, żeby taki samochód np. sam powiadamiał policję o przekroczeniu prędkości... :startrek:

 

I w tym momencie japacz trafił w dziesiątkę.

Oni tak po trochu, powoli do tego dążą.

Gdy deszcz pada a wiatr wieje. Słychać Hiluxa jak rdzewieje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to jednak, że wciąż zamierzam kupić kamerę do swego auta :lol: ceny ostatnio radykalnie spadły.

Wczoraj rozprułbym jakąś BMW seri Jeden.. L200 nie ma hamulców tylko spowalniacze :-/

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kamerkę to i ja sobie sprezentowałem, ale SAM na własne życzenie i użytek a nie dla obowiązku i zaplombowaną do wglądu dla gestapo jakiegoś(tak na marginesie-słyszeliście o ustawie "o bratniej pomocy").

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś w tv mówił, że GT-R nissana ma czarną skrzynkę, która jest analizowana przy awarii auta. Jak pociskałeś niezgodnie z instrukcją obsługi czeka cię jeszcze zjebka :lol:

Hehehe, może to nie czarna skrzynka ale coś w tym guście. Po podpięciu komputera serwisowego można od razu sprawdzić, czy właściciel miał dobry dzień ;-) A to dlatego, że w tym aucie można oficjalnie powyłączać sobie samemu prawie wszystkie ograniczniki i próbować samemu sprawdzić czy to co mówili w szkole na fizyce to prawda... Niestety jak wiadomo - wiedza kosztuje. W tym przypadku... utratę gwarancji. Dlatego zjebki raczej nie dostaniesz bo to w sumie na korzyść serwisu... :mrgreen:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to jednak, że wciąż zamierzam kupić kamerę do swego auta :lol: ceny ostatnio radykalnie spadły.

Wczoraj rozprułbym jakąś BMW seri Jeden.. L200 nie ma hamulców tylko spowalniacze :-/

 

Natryskowy jak cenowo to wyglada?

Chevy Silverado K3500 97r

Chevy Corvette c3 Stingray 75r

 

"..trzeba kolekcjonować mocne wrażenia..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rejestrowałby także to,

co dzieje się w środku auta, oraz podstawowe parametry jazdy.

koniec z seksem w aucie :lol:

 

W pickupach na pace kamery raczej nie będzie także... :kasztan:

Gdy deszcz pada a wiatr wieje. Słychać Hiluxa jak rdzewieje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to jednak, że wciąż zamierzam kupić kamerę do swego auta :lol: ceny ostatnio radykalnie spadły.

Wczoraj rozprułbym jakąś BMW seri Jeden.. L200 nie ma hamulców tylko spowalniacze :-/

 

Natryskowy jak cenowo to wyglada?

 

Ostatnio widziałem juz w jakości HD za 120zł tylko cholera nie mogę sobię przypomnieć gdzie...

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak trochę chociaż coś lepszego chciałem, wziąłem "Prestigio RoadRunner 500" za ok 400 w grudniu. Na razie chodzi, orginalny zasilacz/ładowarka silnie zakłócał CB więc w tą konsolkę pod sufitem wsadziłem stabilizator liniowy i stamtąd krótki kabelek do zasilania kamerki-włącza się po włączeniu zapłonu, po wyłączeniu kończy zapis i idzie spać.

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak trochę chociaż coś lepszego chciałem, wziąłem "Prestigio RoadRunner 500" za ok 400 w grudniu. Na razie chodzi, orginalny zasilacz/ładowarka silnie zakłócał CB więc w tą konsolkę pod sufitem wsadziłem stabilizator liniowy i stamtąd krótki kabelek do zasilania kamerki-włącza się po włączeniu zapłonu, po wyłączeniu kończy zapis i idzie spać.

 

 

dobry pomysl nie jest zly :lol:

cos podobnego musze sobie kupic 8-)

 

[ Dodano: 2013-02-19, 14:27 ]

Ja tak trochę chociaż coś lepszego chciałem, wziąłem "Prestigio RoadRunner 500" za ok 400 w grudniu. Na razie chodzi, orginalny zasilacz/ładowarka silnie zakłócał CB więc w tą konsolkę pod sufitem wsadziłem stabilizator liniowy i stamtąd krótki kabelek do zasilania kamerki-włącza się po włączeniu zapłonu, po wyłączeniu kończy zapis i idzie spać.

 

Bruum nie wiesza Ci sie sprzet? nie zacina? gdzie kupowales?

Chevy Silverado K3500 97r

Chevy Corvette c3 Stingray 75r

 

"..trzeba kolekcjonować mocne wrażenia..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.