Skocz do zawartości

Nowy Ram ProMaster 2013!


japacz

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem przez szacunek dla posiadaczy "klasycznych" Ramów powstrzymam się od jakichkolwiek złośliwych komentarzy... :mrgreen:

 

Panie i Panowie:

Nowy Ram ProMaster po polsku

oraz

Nowy Ram ProMaster po angielsku

:mrgreen:

 

 

 

 

A swoją drogą ciekawe jak jeździ takie przednionapędowe, prawie 300 konne Ram..cato :-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hahaha teraz właściciele ducato mogą mówić, że maja prawie amerykańskie auto.

 

P.S.

Ponoć fiat ma wypuścić pickupa :kasztan:

Obrazek

 

 

Jak będzie JTD na Common railu to ciekawa propozycja :mrgreen:

I ludzie pracy nie stracą ;)

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czemu tak się bulwersujecie, przecież RAM był już w nadwoziu np Ram Van B250. Blaszak taki sam jak każdy inny, tyle, że te w kooperacji z Fiatem będą oszczędniejsze. Ja tam nie widzę tutaj nic złego.

A ja jako miłośnik dużych amerykańskich vanów i salonek widzę. No chyba że jak coś nie ma otwartej paki to nie może być fajne :-P .

Camaro jest, teraz czas na coś większego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czemu tak się bulwersujecie (...) Ja tam nie widzę tutaj nic złego.

A ja jako miłośnik dużych amerykańskich vanów i salonek widzę (...)

Otóż to. Ja wiem, że akurat Dodge pod nazwą RAM sprzedawał (i nadal sprzedaje) nie tylko salonki ale i różne inne wynalazki. Tym nie mniej szkoda zwłaszcza teraz, kiedy RAM został osobną marką, że jego image jest rozmieniany na drobne...

Żeby nie było, że inne amerykańskie marki są święte to np. Ford też lansuje nowego Transita jako produkt globalny (w USA z silnikami jak w F-150 - 3.5 Ecoboost i 3.7 TiVCT. Ten drugi nawet z fabryczną opcją przystosowania do LPG! I nie chodzi o instalację tylko o samo wzmocnienie silnika). Na szczęście klasyczny E-Series (dawny Econoline) nadal pozostaje w ofercie. Jedynie Chevy na razie nie próbuje sprzedawać u siebie jakiegoś przerobionego Vivaro czy Movano choć to pewnie tylko kwestia czasu...

Niestety drug ma całkowitą rację:

Niestety księgowi rządzą ...

Szkoda tylko, że w przypadku RAMa są to włoscy księgowi...

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wykończenie wnętrza w Lanci jest dużo ładniejsze i bardziej dopracowane...

Voyager po lifcie też ma lepszy środek, Fiat nic tu poza znaczkami nie zmienił

 

[ Dodano: 2013-02-12, 10:00 ]

Swoją drogą Lancia Voyager 3.6l to bardzo ciekawa propozycja Z takiej pojemności ma 287KM, a tymczasem Chrysler ze swojego 3.8l ledwie 200KM.

3.6 to Penstar - nowy silnik Chryslera, nastepca starego 3.8 ;-)

Na szczęście Fiat z silników daje tylko diesle. Nawet nowy Grand Cherokee ma diesla z Fiata :-/

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Chrysler strzelił sobie w kolano, model Voyager świetnie sprzedawał się w europie pod swoją marką, a teraz ? widzieliście model Lancia Voyager na ulicach ? te auta się przestały sprzedawać :-/

 

Nie wiem jak w całej Europie, ale w Polsce nie ma jakiejś specjalnej różnicy.

Wg statystyk z http://carmarket.com.pl/statystyki.php w latach 2009-2010 sprzedawało się po ok. 100 szt. Voyagerów Chryslera, w 2011 było 106 Chryslerów + 34 Lancie = 140 szt., a w 2012 - 154 Lancie Voyager. Czyli można powiedzieć, że nawet lekki wzrost :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nowy Grand Cherokee ma diesla z Fiata

Tak jak dieselek 3.1 w WJ czy 2.5 w XJ lub ZJ - patent z oddzielną głowicą na każdy cylinder. I na pewno jest to diesel firmy VM ale nie koniecznie ma to coś wspólnego z flagową jednostką fiatowską JTD. (które z resztą są dobrymi silnikami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba M., w grandzie WK2 znajduje się silnik 3.0 CRD produkcji VM Motori

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Jeep_Grand_Cherokee

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_VM_Motori_engines#A_630_DOHC

 

Pod drugim linkiem jest lista silników VW i silnik A 630 DOHC znalazł swoje miejsce pod maską WK2 i ma pojemność 2,987 cc. Jest to jedyny 6 cylindrowy silnik ich produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.