Skocz do zawartości

Viatoll


dejwitt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

do tego konkretnie auta nie mozesz miec przyczepy bez hebla wiekszej niz 500 DMC i nie powoduje to tez koniecznosci Viatoll-a w tym przypadku, max DMC przyczepy z jaka mozesz pojechac tym autem na B to 750 DMC, ale w twoim przypadku musiala by byc z hamulcem, ale by nie zalapac sie na viatoll to jak Bruum napisal max 670 DMC - oczywiscie z hamulcem jesli do tego konkretnego auta

na samym b 1420 ALE ZAWASZE DMC!
eeeee na samym B max 750 DMC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując-Wszystko to służy temu, by Cię postępowo, europejsko, prawnie i elegancko wyru---ać, potem wydoić a jak już będziesz zniszczony-wyrzucić na śmietnik.

 

:kasztan:

Chyba sobie zrobię z tego powitanie na windowsie :raca:

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posrane są te przepisy i same sobie zaprzeczają.

Jeżeli chodzi o viatol to jak pisali wcześniej możesz holować tylko przyczepkę o masie 670kg. Jak zestaw według papierów będzie ważył 3501kg to haracz już płacisz.

 

Co innego z jaką kategorią jaką przyczepę możesz ciągnąć.

Przykładowo Fiat Ducato ma DMC 3500 kg to na kategorie B mogę ciągnąć przyczepkę lekką 750kg czyli zestaw 4250kg powyżej kat B+E

 

I teraz moje pytanie:

Jeżeli samochodem osobowym o DMC 2T mogę ciągnąć przyczepę o DMC 1,5T o ile masa własna samochodu wynosi 1,5T (tu musimy się złapać w masie zestawu 3500kg) to takim L200 mogę jechać zestawem o masie 4250kg czy tylko 3500kg?

Oczywiście posiadając tylko prawko kat B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kat. B możesz przekroczyć 3500kg tylko z przyczepą lekką.

L200 + przyczepa lekka < 4250 - kat. B wystarczy

L200 + przyczepa ciężka < 4250 musi byc kat. B (z egzaminem na przyczepy ciężkie wpisanym w PJ)

L200 + przyczepa ciężka > 4250 tylko B+E

 

http://www.polskicaravaning.pl/pl/artykul/2369/powalczymy-o-b

http://www.arslege.pl/ustawa-o-kierujacych-pojazdami/k522/

 

Art. 6. - mowa o poszczególnych kategoriach prawa jazdy...

Prawo jazdy stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:

 

6) kategorii B:

a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej

3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,

b) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz

z przyczepy lekkiej,

c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz

z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita

zespołu tych pojazdów nie przekracza 4.250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2,

d) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;

 

... a tutaj ust. 2

2. Zespołem pojazdów, o którym mowa w ust. 1 pkt 6 lit. c, którego dopuszczalna

masa całkowita przekracza 3,5 t, może kierować osoba, która zdała część praktyczną

egzaminu państwowego, potwierdzoną wpisem do prawa jazdy.

 

Sumując kat. B z egzaminem jest tym samym co B+E, chyba chodzi o nazewnictwo nawet ... B + Egzamin .

Mieli ułatwić wg. zaleceń UE, a pokręcili to tak, że jest jak było.

 

No cóż, POLSKA. Kocham tą krainę.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Sumując kat. B z egzaminem jest tym samym co B+E, chyba chodzi o nazewnictwo nawet ... B + Egzamin .

Mieli ułatwić wg. zaleceń UE, a pokręcili to tak, że jest jak było.

Czytam to wszystko n-ty raz i poprawcie mnie, jeśli źle rozumiem:

Samo B:

- auto do 3500 kg + przyczepa lekka do 750 kg czyli razem max 4250 kg

lub na przykład

- auto np. 2000 kg + przyczepa "ciężka" 1500 kg czyli razem nie więcej niż 3500 kg

 

B "plus egzamin":

- auto np. 2250 kg + przyczepa "ciężka" np. 2000 kg czyli razem też max 4250 kg

 

B + E cała reszta czyli:

- np. auto 3500 kg + przyczepa "ciężka" np. 3500 kg razem 7000 kg

 

To może jeszcze wymyśleć parę kategorii albo parę egzaminów? Np, co 100 kg DMC?

CO ZA DEBIL TO WYMYŚLIŁ?!? siek:

 

Osobiście mam to w d.... głębokim poważaniu, bo mam B, C, E i jeszcze parę innych liter alfabetu ale Kobieta mnie ostatnio zapytała jakie właściwie prawo jazdy potrzebuje, żeby jeździć zestawem z bookmanką...

 

A z tej samej bajki - wiecie, że nasze "bezterminowe" prawa jazdy tracą ważność najpóźniej w 2038? Tyle, że jak np, ktoś dorobi sobie nową kategorię to już bezterminowego nie dostanie. Mało tego - jeśli zrobisz sobie teraz prawko na C to ważność pozostałych kategorii wbiją Ci na 15 lat ale samego C tylko na 5. I jeśli będziesz z niego korzystał (czytaj - jeździł ciężarówką) to CAŁE prawko musisz wymieniać co 5 lat, a nie co 15. I oczywiście będziesz za to płacił... Ja się pytam - komu kur** przeszkadzały stare świadectwa kwalifikacji?

 

Moja cierpliwość do tego kraju zaczyna się kończyć...

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, musiałem się przemeldować wiec i wymienić prawko i B będzie na 15 lat a C i chyba E na 5 lat. Parodia, do zawodowego bujania się ciężarówkami nie mam zamiaru wracać ale też nie rozumiem co komu przeszkadzały stare dobre świadectwa kwalifikacji. Ja będę musiał zrobić badania za 5 lat a mój teść w 2038, jaja są takie ze on jest pół ślepy i łamie wszelkie przepisy typu jazda pod prąd, nie ogarnia już kuwety.

Gdzie tu logika? A jest i to sporo, wiadomo o co chodzi pod płaszczykiem bezpieczeństwa, eko i dobra ogólnego :evil:

Camaro jest, teraz czas na coś większego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dzisiaj dostałem list z ITD z rzekomym brakiem zapłaty za odcinek drogi GROJEC - Radom. Przejazd w oststnich dniach kwietnia. Urządzenie w aucie zalaczylem osobiście i działało, kasa na koncie była. Kilka dni pózniej powrót ta sama droga i opłata pobrana prawidłowo z tego samego urządzenia. Po drodze jest z 8 bramownic. Jakies podpowiedzi co robic, ma ktos kogos w ITD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba coś się pozmieniało i nie mogą zsumować Ci wszystkich bramek. 3k x 8 = 24tysiące zł. :shock: Czytałem o jednym takim wypadku, gdzie gość przejechał ciężarówką wartą 10tysi całą polskę. Viatol pikał na każdej bramce a mimo to nie naliczało mu opłaty. Dostał 150tyś. kary i usiał zamknąć firmę. Nikt nie przyjął reklamacji urządzenia. Moja rada - nie bagatelizuj tego idź i walcz na gorąco, s-syny zrobią wszystko, żeby nas uj..ć.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz odwołanie, chociaż zasłonią się tym, że w umowie dzierżawy viaboxa masz napisane, że to użytkownik odpowiada za poprawną pracę urządzenia. To absurd, ale tak jest i bez tego zapisu nie chcą wydać urządzenia...

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilą z Viatollem, mają przysłać jakieś pismo o stanie konta na dzień "wykroczenia" i przejechanym odcinku i gdzie pobrały się opłaty. Pani twierdzi że w sprawie kar nic się nie zmieniło i dalej jest 3000 razy bramki. Mam dwa tygodnie na odpowiedz, trzeba będzie myśleć.

 

Co do rozwiązania Michała to jeszcze jakby dziennikarzyna przytoczył ustawę, paragraf, przepis to miałoby to jakiś sens a tak to naprawde nic tam nie napisał, mimo wszystko dzięki za podpowiedz.

 

Jeszcze żeby było zabawniej to jadąc do Radomia zaliczyło tylko jeden z fragmentów drogi (a jest chyba 10) a w drodze powrotnej policzyło wszystkie BEZ tego jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w tym roku dostałem niespodzianke od jeb...nych krokodyli. Autostrada A4, zapomniałem Viatoll'a, 3.000zł mandatu, na szczęście żadna z bramek nie zrobiła mi zdjęcia. Jeśli jednak zdjęcie zostało by zrobione, to każde pojedynczo kosztuje 3.000zł.

Dodam, że ciężar DMC zestawu miałem przekroczony o 60 kg.

Na nic zdały się wyjaśnienia, prośby etc.

Po półrocznym rozpatrywaniu sprawy ITD parę dni temu przesłała mi oficjalną decyzję, oczywiście nie cofnęła 3.000zł, które leżą u nich na koncie od pół roku.

 

Przerażające jest to, że jesteśmy traktowani jako 50-tonowy TIR, nawet jak podepnę do mojego kombiaka przyczepę kempingową dwuosiową, to jestem już pod Viatoll'em.

 

Nie wspominając o uśmiechniętych emerytach z Zachodu, którzy nieświadomie przemierzają Camperami nasz piękny kraj.

Każda bramka 3.000zł, płaćcie na miejscu gotówką, bo jak nie to odcholowujemy Państwa na parking policyjny. Takie przypadki się zdarzają b. często w okresie letnim, wtedy uśmiechnięci emeryci mówią Polsce Good bye i uciekają do bardziej przyjaznych im krajów, nie dając jednocześnie zarobić naszej gospodarce.

 

 

Seba78, walcz o swoje, oby Ciebie nie dopadli.

 

Pozdro

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzizas maria.. a wlasnie mialem kupowac przyczepke "ciezarową" ale jak tak czytam i slucham bo to nie odosobniony przypadek to kupie przyczepke lekką.. Seba78 życze powodzenia w walce. Polecam sie udac do radcy prawnego.

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest jako tako jasno opisane co do prawka i przyczepek. O ile coś jest jasne w naszych przepisach :-/

http://prawko-torun.pl/przyczepy-jakie-kategorie-prawa-jazdy#prettyPhoto

A z tymi karami i procedurami to przeginają idioci. Awaria urządzenia i człowiek nawet nie będzie wiedział że właśnie traci dorobek życia.

Camaro jest, teraz czas na coś większego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Seba, jeżeli będziesz potrzebował to mam człowieka który na umowę rozlicza mi czas pracy kierowców i walczy z Krokodylami w sądzie jak potrzeba, to były inspektor ITD :) więc zna wszystkie myki teraz prowadzi swoją firmę i dobrze to robi , wiem bo miałem parę przypadków gdzie dupsko mi się paliło a wyszło na moje :)

jeżeli będziesz potrzebował to podeślę ci namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.