Skocz do zawartości

Viatoll


dejwitt

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam z góry jak powielam temat, ale chce uzyskać jasnej prostej odpoweidzi(z góry dziękuję). Otóż chce przyjechać dodgem ciągnąc przyczepę (plandeke) z Niemiec do Żor trasa A4, czy muszę wynająć Viatoll czy wystarczy ze na bramkach zapłacę odpowiednio więcej za zestaw auto+samochód, za przejechanie 162km od Wrocka(bramki) do Sośnicy.

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

http://www.viatoll.pl/pl/odcinek-a4-bielany-wroclawskie-%E2%80%93-sosnica-platny-od-1-czerwca-2

 

Kierowcy pojazdów o DMC>3,5 t nie będą objęci systemem manualnym. Kierowcy m.in. samochodów ciężarowych i autobusów za przejazd tym odcinkiem zapłacą tak jak dotąd, korzystając z elektronicznego systemu poboru opłat drogowych viaTOLL. Przy wjeździe i zjeździe z odcinka A4 Bielany Wrocławskie – Sośnica kierowcy pojazdów wyposażonych w viaBOX-y będą korzystać z wyznaczonych dla nich pasów ruchu.

tdi engines are for senior citizens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz leciał po A4 w stronę granicy to masz po drodze

orlen - bielany / później BP Kąty Wrocławskie / Orlen Kostomłoty / Orlen Legnica na tych stacjach wiem, że ludzie wynajmują bo się często tam tankuję to czasami stoją przy kasie i się pałują z obsługą

 

Viatola możesz sobie wynająć pod domem a użyć go dopiero jak będzie potrzebny z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że to jest lepsze rozwiązanie ja ze swoim miałem trochę problemów nie mieli auta w bazie itd.

Kaucja 120 pln i jeszcze trzeba go zatankować.

tdi engines are for senior citizens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji podpytam o tego viaTOLL'a - jak wygląda sprawa w momencie sprzedaży?

viaTOLL jest napisany na auto czy na właściciela?

Przykladowo - Navarka ma viaTOLL'a i ją sprzedaję, to razem z nim czy bez i musze leciec szybko na stacje, żeby wypisać sprzedaną Navarke z mojego viaTOLL'a ?

-----------------------------------------

pozdrawiam

www.eventino.net

www.fit-arena.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na właściciela, sprdzedajesz auto lub ci nie potrzebny to idziesz i oddajesz.

Zgadza się, ale już np nie możesz go sobie użyć w innym swoim aucie.

Jest przyporządkowany do nr rejestracyjnych i pewnie wtedy trzeba przerejestrować go.

Dla porządku: Navara ciągnąca przyczepę o DMC 750 kg nie potrzebuje viatool-a momo że przekracza 3,5 t DMC

Dopiero większa przyczepa wymusza taka konieczność.

Dodge nie wiem, jakie ma DMC ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, ja miałem troche wieksze przyczepy niz 750, w sumie zestaw DMC 4800 chyba miał.

czyli jak sprzedam to ide i oddaje ewentualnie przepisuje na inne auto z hakiem co może mięc wiecej niż 3500...

ok, kumam, jeszcze raz dziekuje.

 

ciekawe czy to konto VIATOllowe na ichniejszym serverze mi zostanie czy tez mi skasują

-----------------------------------------

pozdrawiam

www.eventino.net

www.fit-arena.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, ja miałem troche wieksze przyczepy niz 750, w sumie zestaw DMC 4800 chyba miał.

czyli jak sprzedam to ide i oddaje ewentualnie przepisuje na inne auto z hakiem co może mięc wiecej niż 3500...

ok, kumam, jeszcze raz dziekuje.

 

ciekawe czy to konto VIATOllowe na ichniejszym serverze mi zostanie czy tez mi skasują

 

Oddajesz pudełko i jeśli chcesz, to skasują Ci konto i oddadzą naddatek. Jeśli nie, to kasa zostaje na koncie a jak będziesz potrzebował to idziesz i bierzesz pudełko na ten, czy inny pojazd.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dla porządku: Navara ciągnąca przyczepę o DMC 750 kg nie potrzebuje viatool-a momo że przekracza 3,5 t DMC

 

Jeżeli suma DMC zestawu pojazdów przekracza 3.5 t to potrzebujesz Viatolla.

Nie ma znaczenia jaka przyczepa.

 

Viatolla można oddać w każdej chwili.

Nowe auto nowy Viatoll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MKmario, AdAm, jeszcze ktoś chce mi doj.......ać czy tylko chcecie się podlizać administratorowi :-P

 

Mario się podlizuje sam sobie :kasztan:

 

Oj, nabiłem sobie licznik.... :kasztan: :kasztan: :kasztan:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MKmario, AdAm, jeszcze ktoś chce mi doj.......ać czy tylko chcecie się podlizać administratorowi :-P

 

Mario się podlizuje sam sobie :kasztan:

 

Oj, nabiłem sobie licznik.... :kasztan: :kasztan: :kasztan:

 

 

Chciałem napisać to samo, ale zrezygnowałem, żeby postów nie nabijać.

 

Upss... :kasztan:

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak będziesz szedł zwrócić viatol-a to musisz mieć nr konta z sobą.

Kaucja za pudełko wypłacana jest od ręki to co zostało na koncie przelewane na konto.

Ja jak zwracałem to wypełniłem odpowiedni papier ale potem pisali do mnie że aby zwrócić kasę to muszę wypełnić wniosek reklamacyjny.

Na stronie viatola wszystko jest rozpisane co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze ja..

Czy ktos może łopatologicznie napisac jak to jest z DMC przyczepy i viatolem?

Zamierzam kupic przyczepe lekką. Nie mam "E" a jezdze po calej Polsce.

L200 ma w dowodzie rejestracyjnym:

Dopuszczalna ładowność 990kg

pozycja F1 2830kg

Pozycja F2 2830kg

Pozycja G 1840kg

Pozycja O.1 2700kg :-?

poz. O.2 500kg

 

Z gòry dzięki.

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste. Na początek głęboko zakop zdrowy rozsądek i zasady logicznego wnioskowania. To warunek konieczny do ogarnięcia systemu.

Jesteś juz gotowy na odkrycie prostej prawdy, że każdy ch..j na swój strój. Tak jak każda bladź ma własną definicję samochodu ciężarowego-doskonale to już znamy, inną skarbówka inną celnicy, tak inne jest podejście do tematu porządniejszego auta z przyczepą w zależności od zdziercy na nas czychającego. Wiedzą, że jeszcze nie mogą przywalić wszystkim z grubej rury-boją się przekroczenia masy krytycznej skurwysyństwa co niechybnie zaprowadziłoby ich na suche gałęzie nad cienkim lodem. Kombinują więc po plasterku-najpierw tiry na kilku drogach-no przecież je niszczą, kto ze zwykłych plaskaczo-driverów pożałuje tira? Potem duże auta z przyczepkami-"no jak im się chce czymś większym niż ja się lansować to niech płacą" myśli sobie frustrat w pryszczu i cieszy się, że RAM-ikowi doj...ali. Skończy się tym, że wszystkim kaganiec założą. Ale wróćmy do pytania.

 

Na same b pojazd do DMC! 3500 lub zestaw (czyli auto z cepką) do DMC 4250 (dostosowanie do konwencji chyba Wiedeńskiej).

Więcej-e do b.

Viatoll-wszystko, co w kupie razem ma DMC powyżej 3500kg.

Świeżo temat przerabiałem to się mogę mądrzyć.

 

A te cyferki co podałeś, pozwalają gliniarzowi cię udupić, jeśli coś Ci te śmieszne wpisy przekroczy. No strasznie słabe masz te L200, skoro bez hamulca to tylko 500 kilo cepkę możesz targać. Taki scenic to ma 650 wpisane chociaż wcale haka nie ma, drutem se przywiązać, czy cóś? Te durne wpisy pozwalają papudze ubezpieczyciela pozbawić Cię odszkodowania a może i obciążyć wszystkimi kosztami materialnymi i osobowymi jeśli np. ktoś Ci z podporządkowanej wyjechał i przywaliłeś a nieopatrznie miałeś cepkę 550kg bez hamulca.

Reasumując-Wszystko to służy temu, by Cię postępowo, europejsko, prawnie i elegancko wyru---ać, podem wydoić a jak już będziesz zniszczony-wyrzucić na śmietnik.

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To rozumiem ze powyzej 3500kg haracz trzeba placic.

Ale chcialbym wiedziec jaką przyczepke kupić.

Czy od DMC pojazdu u mnie 2830kg zrobić minus od 3500kg

czy od 3500kg odjąc masę wlasną pojazdu u mnie 1840kg. No bo to spora roznica.. pomijajac fakt ze moge jeździc tylko z przyczepą lekką.

Jak jest z tymi przyczepkami? Do 750kg, jedna oś; dwie?

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.