Skocz do zawartości

Problem z Kodem Błędu.


Robercik11

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... kompletnie nie spodziewałem się że tak szybko po zakupie RAM'a będę pisał o kodach i błędach ale problem jest .

 

Dziś rano po odpaleniu silnika przejechaniu 300m wyskoczył mi błąd silnika.

Auto dwa razy zgasło na światłach na gazie. Po nownym odpaleniu i przełączeniu na benzynę auto pracuje normalnie . Po dotankowaniu gazu i przełączeniu na gaz auto pracuje normalnie. Kontrolka świeci się cały czas .

 

Kod błędu sprawdziłem: P0300-MULTIPLE CYLINDER MISFIRE

 

 

Czy ktoś miał coś podobnego ? I jak ewentualnie jak sobie poradzić z tematem ?

 

 

Auto rok 2007 4,7 l LPG

 

Nie udało mi się znaleźć tematu na forum .

Pozdrawiam

Dodge RAM 1500 4,7 l + LPG Prins Rocznik 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź . Zagłębiłem się w fora amerykańskie i dochodzę do tego samego wniosku. Myślę że poprzedni właściciel nie zmieniał świec a od 1,5 roku miał gaz w aucie .

 

Auto ostatnio raczej stało. Przegoniłem go kilkaset kilometrów na gazie . Może to to ?

 

Jakie świece polecacie ?

Dodge RAM 1500 4,7 l + LPG Prins Rocznik 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie za wcześnie silnik przechodzi na zasilanie gazem , bo przy niskich temperaturach na dworze reduktor może być za zimny i gaz nie odparowuje co skutkuje zalewaniem silnika , nierówna pracą i gaśnięciem .

DODGE RAM 1500 5,7 HEMI

Jeep Grand Cherokee WJ 4,7

Mercedes G 300TD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano wszystko wróciło do normy . Kontrolka zgasła i silnik pracuje doskonale .

 

Sprawdz czy nie za wcześnie silnik przechodzi na zasilanie gazem , bo przy niskich temperaturach na dworze reduktor może być za zimny i gaz nie odparowuje co skutkuje zalewaniem silnika , nierówna pracą i gaśnięciem .

 

Świece swoją drogą ale było dokładnie tak jak napisał DARECKI . Auto na luzie pracowało dłuższą chwilę zanim żonka postanowiła wyjść wreszcie z domu . Kontrolka zapaliła się przy przejściu z gazu na benzynę na postoju a nie jak napisałem wcześniej w czasie jazdy. Po 300 metrach zgasło na światłach.

Umówiłem się z "gazownikiem" na spotkanie, sprawdzenie instalacji ( nie odbija zawór zbiornika przy tankowaniu ) sprawdzimy też to co napisał DARECKI .

 

Dzięki za pomoc mam nadzieję że dalej będzie już tylko lepiej.

 

[ Dodano: 2013-03-13, 18:40 ]

Załączył mi się dziś kod błędu P0171-FUEL SYSTEM 1/1 LEAN

 

Czy byłby ktoś uprzejmy podrzucić info czego dokładnie dotyczy ?

 

[ Dodano: 2013-03-13, 18:41 ]

Załączył mi się dziś kod błędu P0171-FUEL SYSTEM 1/1 LEAN

 

Czy byłby ktoś uprzejmy podrzucić info czego dokładnie dotyczy ?

Dodge RAM 1500 4,7 l + LPG Prins Rocznik 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.